Lapas karte

Youtube

Draugiem

Facebook

Konkursam aicina pieteikt realizētos ainavu projektus

Eiropas Padomes konkursam “Ainavas balva” no katras valsts drīkst pieteikt vienu kandidatūru, tādēļ Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) organizē nacionālo atlasi. Tās ietvaros tiks noteikts kandidāts, kurš Latviju pārstāvēs Eiropas mērogā.

Konkursā aicinātas piedalīties pašvaldības, to apvienības, plānošanas reģioni, valsts institūcijas un nevalstiskās organizācijas, kas ir devušas ieguldījumu ainavu aizsardzībā un pārvaldībā, tostarp plānošanā un praktisku pasākumu īstenošanā. Eiropas Padomes ģenerālsekretariāta organizētā konkursa „ Ainavas balva” mērķis ir noteikt pirms trim gadiem vai agrāk veiksmīgi īstenotos projektus vai iniciatīvas ar reāli uztveramu ieguldījumu ainavu aizsardzībā, pārvaldībā un plānošanā.

Par konkursam atbilstīgiem, piemēram, var uzlūkot rekultivācijas vai publiskās ārtelpas labiekārtojuma projektus, pētījumus ainavu jomā, publiskas kampaņas par ainavu izzināšanu vai sakopšanu, iesaistot sabiedrību, kas kalpo par paraugu ainavu kvalitātes uzlabošanai Eiropas Ainavu konvencijas dalībvalstu, tostarp Latvijas teritorijā.

Ielūkojoties Zemgales pašvaldību un nevalstisko organizāciju labo darbu krātuvē, var atrast ne vienu vien ievērības vērtu, jau realizētu projektu, kas vērsts uz vietējās ainavas aizsardzību un ilgtspējīgu attīstību.

DSC04613 1099x800

Jelgavā, piemēram, tāds ir Pasta salas labiekārtošanas un upju kā tūrisma un aktīvās atpūtas produkta izveides projekts, kas veicina mūsdienīgas un pievilcīgas dzīves vides attīstību pilsētas centrā. Citā, senākā projektā “Kopīgi ūdens apsaimniekošanas pasākumi pārrobežu Lielupes baseinā” (“Grande Rio”) veikti upju tīrīšanas un krastu labiekārtošanas darbi Bauskā, Gailīšu pagastā un Mežotnē pie pilskalna, ierīkotas atpūtas vietas un skatu laukumi. Arī nevalstiskās organizācijas panākušas plašas sabiedrības līdzdalību, piemēram, Iecavā upes krastā izkopts “Dievdārziņš”.

Lai piedalītos Latvijas kandidātu atlasē, aicinām latviešu valodā aizpildīt pievienoto pieteikuma veidlapu un kopā ar pielikumiem (fotoattēliem un citiem informatīvajiem materiāliem) iesniegt VARAM līdz 2018. gada 31. maijam, sūtot elektroniski uz adresi: . Papīra formātā uz adresi: Peldu iela 25, Rīga, LV-1494. Pasta sūtījumā obligāti jāiekļauj pieteikuma veidlapas izdruka papīra formātā un datu nesējs ar pieteikuma veidlapu un vizuālajiem materiāliem elektroniskā formātā.

Konkursa nolikums un pieteikuma veidlapa ir publicēta VARAM tīmekļa vietnē sadaļā Darbības jomas/ Teritorijas attīstības plānošana/ Ainavu politika.

Informācija par visām iepriekšējām konkursa sesijām pieejama Eiropas Padomes ģenerālsekretariāta tīmekļa vietnē.

Jautājumos par Ainavas balvas konkursa norisi aicinām sazināties ar VARAM Telpiskās plānošanas departamenta vecāko eksperti Daci Grantu pa e-pastu  vai pa tālruni 67026553.

Juris Kālis
ZPR sabiedrisko attiecību speciālists

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933