Lapas karte

Youtube

Draugiem

Facebook

Pensionāri dāvina Latvijai simts ozolus

Nelielā pulkā 7. maija rītā aktīvākie seniori no biedrības “Virši” realizēja divu gadu loloto ideju, iestādot simts ozolus par godu valsts 100. gadadienai. Tagad tie zels un plauks netālu no Priedeskroga kapu teritorijas.

Draudzīgā pulciņā pensionāri vispirms viesojās Druvvalža Sāna mājās, lai izraktu stādāmo materiālu – pirms pāris gadiem pašu lasītās un zemē spraustās ozolzīles, kas nu izaugušas par skaistiem stādiem. Zīles ievāktas tepat Vecumnieku apkārtnē. Pensionāri ar prieku atceras goda biedra Antona Sparāna 90. jubileju, kad notikusi neliela zīļu lasīšanas talka. Tāpat ozolzīles sarūpējuši atsevišķi biedri pašu spēkiem.

Ierodoties saulainajā mežmalā, biedrības čaklā padomniece Anna Vājeika savā uzrunā atzīmēja, ka valsts simtgadē īpaši tiek cildināts ozols, un jau izsenis tas figurējis latviešu dainās kā varenuma un izturības simbols. Viens no iemesliem, kādēļ stādīšanai ticis izvēlēts tieši ozols, ir tā sastopamība. Senāk Latviju klājušas biezas ozolu audzes, tomēr, laikam ejot, cilvēki tās intensīvi izmantojušas laivu un ēku būvniecībai, izcērtot vērtīgo koku arvien vairāk. Biežāk par ozolu mežiem mūsdienās sastopami atsevišķi dižozoli.

IMG 8837 1200x800

Ozoli tiek stādīti svarīgos kopienas un ģimeņu svētkos, tādēļ, atzīmējot apaļo valsts jubileju, pensionāru un invalīdu biedrības “Virši” sarūpētā audze ir īpašs veltījums Latvijai: “Kā spēka un garīguma simbols tie dzīs saknes Latvijas zemē, Vecumnieku novadā, un, gadiem ejot, plauks un zaļos, atgādinādami par draudzību un mīlestību, par mūsu biedrību “Virši”,” teic A. Vājeika.

IMG 8875 1200x800

Stādīšanas darbi notika Valsts Mežu teritorijā. Ozolu audze sliesies gar ceļa malu, bet tālāk rotāsies priežu sils. Darbus uzraudzīja un konsultēja Vecumnieku Meža iecirkņa mežkopis Monvīds Strautiņš, kurš pastāstīja, ka ozolu stādīšana bijusi pašu senioru iniciatīva un tikusi atbalstīta: “Ja iedzīvotāji izrāda interesi, mēs neatsakām, lai ikviens var sajust koku stādīšanas prieku, atstājot paliekošu vērtību aiz sevis.”

Darbiem raisoties, pensionāri pulcējās pie pašu brangi sarūpētā cienasta, vēlot jaunaudzei garu un skaistu mūžu.

 

Lauma Kalēja,
Sabiedrisko attiecību speciāliste

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933