Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Izaicinājums koriem un tautas deju kolektīviem “Vienoti dziesmā, dejā, asinsritē!”

Tuvojoties Latvijas valsts simtajai dzimšanas dienai, arvien gaidītāki ir arī XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki, kuri apliecina latviešu degsmi, neatlaidību, mīlestību un spēku. Esam vienota tauta, tāpēc, atzīmējot Latvijas valsts simtgadi, Valsts asinsdonoru centrs kārtējo reizi aicina apliecināt, cik vienoti spējam būt, šoreiz, sniedzot vissvarīgāko – dzīvību, ziedojot asinis.

Valsts asinsdonoru centrs sadarbībā ar TDA “Liesma” aicina visus Latvijas korus un deju kolektīvus piedalīties akcijā “Vienoti - dziesmā, dejā, asinsritē!”. Akcijas mērķis ir popularizēt asinsdonoru kustību Latvijā, veicināt draudzīgu konkurenci un sadraudzību Latvijas māksliniecisko kolektīvu vidū un vienkārši – izdarīt labu darbu, ziedojot asinis.

Akcija uzsākta 23. aprīlī, un tā ilgs divus mēnešus, līdz 22. jūnijam. Izaicinājumā var piedalīties kori un deju kolektīvi no visas Latvijas. Kolektīvu dalībnieki akcijas laikā var aicināt arī draugus, paziņas un ģimenes locekļus, jo galvenais mērķis ir saziedot asinis pēc iespējas vairāk, kā arī iedrošināt citus paveikt cēlu darbu.

Vecumniekos akcija norisināsies 12. jūnijā no plkst. 10.00 līdz 13.00 Vecumnieku tautas namā, Rīgas ielā 5.

Asins ziedošana ir lielisks veids, kā stiprināt un saliedēt kolektīvu, kā arī kopīgi paveikt labu darbu. Neaizmirstiet par to paziņot arī sociālajos tīklos, tādā veidā iedvesmojot arī citus. Balvas nodrošinās starptautiskais autobusu pārvadātājs “Lux Express”, dāvinot bezmaksas braucienu visam kolektīvam, uz kādu no kompānijas piedāvātajiem galamērķiem, bet saldumu zīmols “Laima” iepriecinās ar saldu pārsteigumu un ekskursiju gida pavadībā “Laimas” šokolādes muzejā.

Kolektīvi tiks apbalvoti šādās kategorijās:

  • Viens koris un deju kolektīvs, kurš proporcionāli dalībnieku skaitam būs ziedojis
    visvairāk asiņu.
  • Viens koris un deju kolektīvs, kura vārdā būs visvairāk ziedotas asinis.

Akcijas mērķis: Popularizēt asinsdonoru kustību Latvijā.
Akcijas norises laiks: 23. aprīlis – 22. jūnijs.
Akcijas norises vieta: Visa Latvijas teritorija.
Kur ziedot asinis: Kolektīvus aicinām ziedot asinis kopīgi VADC izbraukumos, Valsts asinsdonoru centrā Sēlpils ielā 9, Rīgas Austrumu KUS klīnikā "Gaiļezers", jaunajā VADC Donoru pieņemšanas vietā Merķeļa ielā 11 vai Asins sagatavošanas nodaļās visā Latvijā. Vairāk informācijas par vietām un izbraukumiem pieejama šeit: https://www.vadc.lv/donoriem/izbraukumi-un-ziedosanas-vietas
Akcijas uzvarētāju paziņošana: Uzvarētāji tiks paziņoti un apbalvoti XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku nedēļas laikā. Sīkāka informācija par vietu un laiku sekos akcijas noslēgumā.

Lai pieteiktu kolektīvu akcijā, rakstīt uz: , norādot kolektīva nosaukumu, kopējo cilvēku skaitu kolektīvā un aptuveno ziedotāju skaitu.

Nākot nodot asinis, būs nepieciešama pase vai ID karte un jānorāda savas bankas konta numurs, uz kuru tiks pārskaitīta atlīdzība par asins nodošanu. Par asins donoru var kļūt personas vecumā no 18 – 65 gadiem. Ķermeņa svaram ir jābūt virs 50kg. Asins nodošana nav vēlama pēc nakts maiņas, saspringta darba vai emocionāla pārdzīvojuma. Ziedot asinis tiek aicināti visu asinsgrupu donori. Izsmeļošāku informāciju par asins ziedošanu var uzzināt, zvanot pa bezmaksas informatīvo tālruni 8000 0003 un mājas lapā www.donors.lv.

Pēc asins ziedošanas aicinām kolektīvus sociālajos tīklos ievietot kopbildi, pievienojot tēmturi #MumsIrVienaAsinsrite.

Aija Freija,
XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku mārketinga speciāliste

Foto un video galerija

Bauskas novada pašvaldības iestādeBauskas novada pašvaldības iestāde «Vecumnieku apvienības pārvalde»

«Vecumnieku apvienības pārvalde»

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Bauskas novads, LV-3933