Lapas karte

Youtube

Draugiem

Facebook

Gada garākajā dienā mēro 114 kilometrus

Vecumnieku novada gājēji un riteņbraucēji 21. jūnijā piedalījās akcijā «Izgaismo Latviju», līksmi un aktīvi pavadot gada garāko dienu.

Skaistkalnietis Jānis Kalniņš, atsaucoties aicinājumam noiet «sirds kilometru» Latvijai, ar velosipēdu pieveica 114 kilometrus maršrutā Gārsene – Skaistkalne. «Sirds vai simts kilometri – tas ir tas pats!» saka Jānis Kalniņš.

Novadnieks ir kaislīgs riteņbraucējs, mērķtiecīgi trenējas četras reizes nedēļā, mērojot dažāda garuma distances. Garākais vienā braucienā pieveiktais maršruts bijis 150 kilometri, tādēļ akcijas laikā nobrauktais bijis labs treniņš.

Skaistkalne 5 1024x683

Pirms došanās ceļā Jānis sīki izpētījis apvidus karti. Maršruta sākums – Gārsenes pils. Līdzi uzkodas enerģijai, uzlādēts telefons un dievpalīgs. Ērberģē velosipēdistam pievienojās jaunieši Dita Siliņa un Valdis Barens. Tuvojoties Skaistkalnes pagastam, Jāni sagaidīja kaimiņu mazais Jānītis un trīs Līgas, lai kopīgā braucienā mērotu atlikušos kilometrus.

Piecas stundu garajā braucienā velosipēdistus sagaidīja ne mazums pārbaudījumu: gaisa temperatūra bijusi 29 grādi, lauku ceļi sausumā putējuši mākoņiem, tomēr noslēgumā kā veldze nāca lietusgāze un vējš. Uz velosipēda esi pilnīgi pakļauts dabas stihijām, atzīst Jānis. Vietām vējš pūtis no mugurpuses, ļaujot sasniegt ātrumu 41,6 km/h, bet vidējais ātrums bijis 21,8 km/h. Braucot nav laika domāt ko citu, jo jāfokusējas uz ceļu un jāiekļaujas grafikā, piebilst braucējs.

Skaistkalne 8 1024x683

Uz atjaunotā Mīlestības tiltiņa ozollapu vārtos atbraucējus sveica ar dziesmām. Jānis teic, ka Ditai pienākas visi dienas nopelni par 63 kilometru pieveikšanu.

Skaistkalne 19 1024x683

Kājāmgājēji pulksten 18:36 vienojās gājienam apkārt mūsu valsts robežai, izvēloties savu sirds kilometru Kurmenē vai Skaistkalnē. Sagaidījuši velosipēdistus, Skaistkalnē sanākušie dedza svētku ugunskuru, stiprinājās ar sieru un alu. Līksmā noskaņā skanēja visiem zināmas melodijas kopā ar ansambli «Vēl mazliet», akordeona skaņas ieviļņoja Ingrīda Zemļinska, par dančiem un izklaidēm rūpējās Svetlana Štrobindere.

Skaistkalne 16 1024x683

Par spīti lietum, Skaistkalnes pagastā upes krastus saulgriežu dienā rotāja 17 ugunskuri. Vakara kulminācijā pie ugunskura tautas nama tuvumā visi dziedāja «Pūt vējiņi» un Latvijas valsts himnu. Siltās emocijas no akcijā piedzīvotā ikviens aiznesa līdzi uz mājām.

 

Lauma Kalēja,
sabiedrisko attiecību speciāliste

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933