Lapas karte

Youtube

Draugiem

Facebook

Mēmeles svētkos apzina abus upes krastus

Aktīvi un ar jūtamu sacensības garu 14. jūlijā Kurmenē un Biržu rajonā Lietuvā notika ceturtie Mēmeles-Nemunelis svētki. Svētku rīkotāja un atpūtas vietas “Lutauši” saimniece Andžela Briča stāsta, ka kopumā iesaistījušies aptuveni simts cilvēki. Laivot gribētāju pulkā bija ļaudis ne tikai no Vecumnieku un Biržu novada, bet arī no Mārupes, Jelgavas, Kokneses, Aizkraukles un Iecavas puses.

Svētku atklāšana notika “Krastos”, Mazzalves pagastā. Dalībniekus sagaidīja organizatores Andželas Bričas svētku uzruna, rīta rosme un instrukcija pareizai laivošanai.  Atklāšanas laikā visi dalībnieki deva svinīgu zvērestu, kas jāievēro, izbaudot laivu braucienu. Gide Anita Nagle pastāstīja par Mēmeles seno vēsturi un tās bagātību, kā arī aizraujošos dzimstu stāstus un līksmus atgadījumus no vietējo ļaužu dzīves.

Brauciena laikā dalībniekiem tika doti foto orientēšanās uzdevumi, kuros tika aicināti izkāpt atpūtas vietās abos upes krastos, izbaudot vietējo mājražotāju sagādātos lauku labumus un skanīgus muzikantu priekšnesumus.  

DJI 0083 1067x800

Brauciena laikā tika apmeklēta Knuta Skujenieka dzimtā vieta “Mūra dzirnavas”, Lietuvas tālākais Ziemeļu punkts, “Saliņās” baudīti lauku labumi, “Ločeros” nobaudīti gardie mājražotāju labumi un apskatīta Romualdas Misevičus griķu ražošanas saimniecība. Atpūtas vietā “Saknes” varēja piedalīties viktorīnā par Mēmeli un Kurmeni, Madamenē iegādāties lauku labumus un satikt Neptūnu (kurmenieša Daiņa Kozlovska izpildījumā), beet “Lejās” baudīt lauku labumus un pārsteigumu, apskatīt Morišku atsegumus.

Noslēgumā “Lutaušos” aktīvākos svētku dalībniekus par foto orientēšanās uzdevumu izpildi apbalvoja ar veicināšanas balvām. Galvenā balva bija atpūtas vietas “Lutauši” sarūpētais laivu brauciens pa Mēmeli. Pēc apbalvošanas tika baudīts svētku salūts un balle līdz rīta gaismai kopā ar “Ēriku”.

DJI 0100 1067x800

Andžela Briča saka paldies Vecumnieku novada domei, Kurmenes pagasta pārvaldei un organizatoru palīgam - Anitai Naglei. “Paldies manai ģimenei, māksliniekiem, visu pieturvietu saimniekiem Latvijas un Lietuvas pusē, kā arī visiem laivotājiem un tiem, kuri palīdz pilnveidot mūsu ideju,” saka A.Briča, piebilstot, ka Mēmeles svētku slava iet plašumā – laivotāju pulks kuplinās ar katru gadu. “Cilvēki ir apmierināti, tāpēc arī nākamgad ceram tradīciju turpināt,” ar nākotnes plāniem dalās organizatore.

Foto no "Lutaušu" arhīva. Vairāk bildes no Mēmeles svētkiem apskatāmas atpūtas vietas “Lutauši” mājaslapā www.laivunomalutausi.lv.

 

Sindija Zeltkalne

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933