Lapas karte

Youtube

Facebook

Draugiem

Veikta dubultās virsmas apstrāde Liepu un Upes ielās

Augusta sākumā Vecumniekos Liepu un Upes ielu autoceļa virsma ieguvusi asfaltam līdzīgu segumu – veikta dubultās virsmas apstrāde. Lai darbi noritētu raiti un kvalitatīvi, SIA “Jaunolis” veica autoceļa pamatnes sagatavošanu dubultās virsmas apstrādei. Kopumā ceļa darbiem tika iztērēti 51 768,51 eiro no pašvaldības budžeta.

Dubultās virsmas apstrādes darbus veica VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU). Uzņēmumam ir astoņu gadu pieredze šīs tehnikas izmantošanā. Vecumniekos strādāja 10 cilvēku komanda, darbus veicot nepilnās divās dienās.

LAU pārstāvis Edgars Skutāns atklāj, ka pirmie dubultās virsmas apstrādes grants ceļi tiek ekspluatēti jau vairākus gadus, pierādot savu ilgtspēju. “Veicot dubultās virsmas apstrādi, autoceļa virsma iegūst asfaltam līdzīgu segumu, tomēr tās noturība nav pielīdzināma asfaltam. Līdz ar to šo tehnoloģiju izmanto uz ceļiem ar nelielu satiksmes intensitāti,” skaidro E.Skutāns.

korekc

Lielākie ieguvēji ir iedzīvotāji, kuri dzīvo ceļa tuvumā, jo segums pilnībā novērš ceļa putēšanu, savukārt autovadītājiem tiek nodrošināti komfortabli braukšanas apstākļi.

DSC 0031

Jāatgādina, ka dubultās virsmas apstrāde ir virsmas uzturēšanas metode, nevis seguma rekonstrukcija, tādēļ pret to ir jāizturas saudzīgāk nekā pret asfaltētu ceļu. Uz šādi apstrādātiem ceļu posmiem ir jāievēro masas ierobežojumi.

Foto - Ieva Pankrate

 

Ieva Pankrate,
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933