Lapas karte

Youtube

Draugiem

Facebook

Vecumnieku floristes Ventspilī iegūst skatītāju balvu

Vecumnieku floristu komanda Ventspils 18. starptautiskā ziedu paklāju festivāla konkursā «Latvija – zeme, kas zied» ieguvusi skatītāju simpātiju balvu.

Savukārt Vecumnieku jaunās floristes ieguva balvu par labāko darbu jauniešu grupā, stāsta floristikas meistare Līga Lauriņa. Jaunietes savu darbu ar nosaukumu «Katrs zieds – Latvijas rota» veidoja tikai no Latvijas ziediem, nevis bāzēs nopērkamajiem. Lielākā daļa paklājā ielikto puķu bija pašu dārzos audzēti, nedaudz piepirktas vietējās asteres. Darbā izmantotas arī lauvmutītes, verbenas, ežziedes, no kurām veidota Latvijas kontūra, kas papildināta ar mizām.

Jauniešu komanda – Anastasija Kovaļkova, Linda Libere, Vita Kalniņa, Čelsija Viktorija Gerika, Elīza Līva Vētra, Everita Žeire – balvā saņēma diplomu, naudas balvu un Ventspils atzinības rakstu. «Meitenes ir ļoti priecīgas par panākumiem. Liels ieguvums bija floristu kopābūšana, iespēja uzzināt, kā strādā citi meistari Latvijā un ārvalstīs,» atklāj L.Lauriņa.

P8050160 1067x800

Mūsu novada pieaugušo meistaru darbs «Latvijai mūžam ziedu vainagā būt» bija veidots vainaga formā no bišu šūnām ar dominējošiem dzeltenā toņiem – saulespuķēm, rudbekijām, gailardijām, sekstaino celoziju, samtenēm, pievienojot sūnas. «Konkursa dienas rītā to papildinājām ar medus pilēm, un radās pārsteidzošs 3D efekts – pie mūsu darba salidoja milzum daudz kameņu un bišu, kas ap to rosījās, meklēja šūnās medu, cita citu bīdot malā, metot lokus un atkal apmetoties uz veidojuma. Skatītāji mūs apstāja, fotografējot un filmējot reti vērojamos skatus, tāpēc arī ieguvām simpātiju balvu,» smaidot stāsta Līga, «izdevās darbs kā īsts latviskais kods ar krāsām un dzīvīgumu. Bijām priecīgas, ka pilsētā ir tik daudz bišu. Arī svētdienas rītā bišu un cilvēku rosība ap mūsu darbu turpinājās.»

Vecumniekus pieaugušo komandu konkurencē Ventspilī pārstāvēja Ineta Kanna, Kristīne Kuzma, Solvita Kozlovska un Līga Lauriņa. Svaigas bišu šūnas atvēlēja vietējā biteniece Dzintra Liepkalne.

L.Lauriņai īpaši iespaidīgs licies uzvarētāju komandas darbs – meistares no Sanktpēterburgas tikai no ziediem bija izveidojušas ļoti precīzu un krāsās skaistu paklāju bez citiem elementiem. Lietuviešu komanda bija atjautīgi izmantojusi kaimiņiem tradicionālos salmu pinumus, kas paklāju padarīja etnogrāfiski pareizu – uzreiz varēja pateikt, ka tas ir lietuviešu darinājums, spilgtākos iespaidus apraksta floriste.

Festivāls Ventspilī notika 3.-5. augustā. Tajā piedalījās 28 komandas no Latvijas, Lietuvas, Itālijas un Krievijas. Konkurss norisinājās 18. reizi, Vecumnieku komanda tajā piedalījās 17. reizi.

Floristes pateicas Vecumnieku novada domei par transportu un šoferim Ivaram Drezovam par precīzo darbu. Kā skaidro L.Lauriņa, šogad naktsmītne bijusi tālāk no konkursa norises vietas, tāpēc Ivars meistares ar materiāliem vadājis turp un atpakaļ vairākas reizes, lai visu pagūtu salikt laikus.

Foto no floristu albuma.

 

Antra Ērgle,
VNZ redaktore

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933