Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram
×

Brīdinājums

JUser: :_load: nav iespējams ielādēt lietotāju ar id: 833

Valsts pārstāvji ceļus sola sakārtot saskaņā ar reģiona prioritātēm

Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolā 14. septembrī noritēja novada pašvaldības amatpersonu tikšanās ar Satiksmes ministrijas (SM) un akciju sabiedrības ‘’Latvijas Valsts ceļi’’ (LVC) vadību.

Pašvaldību diskusijā pārstāvēja novada domes priekšsēdētājs Guntis Kalniņš, viņa vietnieks Jānis Kovals, izpilddirektore Aiga Saldābola, viņas vietnieks Guntars Veismanis, Attīstības plānošanas nodaļas vadītāja Dace Šileika, Bārbeles pagasta pārvaldes vadītāja Santa Bračka, Valles pagasta pārvaldes vadītāja Iveta Radziņa, Stelpes pagasta pārvaldes vadītājs Ingars Štelfs, Skaistkalnes pagasta pārvaldes vadītāja Ineta Skustā, pašvaldības kapitālsabiedrības SIA “Jaunolis” rīkotājdirektors Kalvis Ņikiforovs.

Diskusijā apspriesti konkrēti projekti un ceļu posmi valsts ceļu uzturētāju pārziņā, kur pašvaldība un novada iedzīvotāji gaida uzlabojumus. Kā uzsvēra SM pārstāvji, ceļu sakārtošanas programma ar finansējumu turpmākajiem gadiem ir izveidota saskaņā ar plānošanas reģionu prioritātēm, ņemot vērā konkrētu apdzīvoto vietu ekonomisko aktivitāti un transporta plūsmas intensitāti.

Pašvaldības vadītājs Guntis Kalniņš informēja, ka līdz ar ceļa uzlabošanu Rīgas un Lietuvas virzienā transporta plūsma caur Vecumniekiem dubultojusies. LVC vadība solījās pārbaudīt, kā mainījusies satiksmes intensitāte. SM un LVC vadītāji informēja, ka tuvāko gadu plānā varētu iekļaut Vecumnieku centra krustojuma pārbūves projektēšanu, uzlabojot satiksmes drošību ar rotācijas apli. Tas gan neietvers tālāku asfaltēšanu Liepu ielas virzienā, kur par putekļaino grants segumu un drošu ietvju trūkumu gājējiem visbiežāk saņemtas sūdzības.

Pašvaldības un SM pārstāvji vienojās te meklēt sadarbības risinājumu, piemēram, valsts ceļu uzturētājiem nodrošinot brauktuves, pašvaldībai – ietves izbūvi. Pēc citu novadu pieredzes iespējams arī kopējs projekts ar dalītu finansējumu. Pašvaldība pēc Vecumniekos uzstādītā radara pozitīvā efekta aicina tādu uzstādīt arī Bārbelē vai Skaistkalnē, kam LVC vadība neiebilda, vispirms solot pārbaudīt satiksmes intensitāti.

Pašvaldības pārstāvji izklāstīja problēmu ar smago transportu no Lietuvas, kas Latvijā iebrauc, visticamāk, pārsniedzot pieļaujamo svaru, bojājot ceļu no Skaistkalnes Rīgas virzienā. Kā novērojuši skaistkalnieši, lietuviešu vedēji nereti pulcējas pirms Mēmeles tilta, sagaidot no citiem caurbraucējiem informāciju, ka uz ceļa nav policijas ekipāžu. Pēc pašvaldības vairākkārtējas informācijas policijai tika veikta kontrole ar svariem, kur izdevies pieķert tikai vienu pārkrautu vedēju, bet pārējie, visticamāk, saņēmuši brīdinājumu un gaidījuši, līdz ekipāža aizbrauks.

Kā skaidroja valsts ceļu nozares vadītāji, pilotprojektā pārbaudītas jaunas tehnoloģijas – asfaltā iestrādāti sensori automātiskai transportlīdzekļu svara noteikšanai, ko plānots ierīkot uz ceļiem pie robežas. Iecerēts ieviest arī vinjetes samaksas kontroli ar radariem.

Pārrunāta SM iecere nodot daļu grants ceļu posmu pašvaldību pārziņā, piecus gadus piešķirot papildu dotāciju 1600 eiro/km. Vecumnieku novadā ir vairāki šādi posmi, galvenokārt Kurmenes pagastā. Apspriesta valsts ceļa ūdens noteku kopšana Skaistkalnē un plānots veikt izpēti un projektēšanu par posmiem reģiona ceļa no Bauskas novada uz Aizkraukli caur Vecumnieku novadu asfaltēšanai. Kā informē LVC, nākamais plānotais asfaltējamais posms varētu būt 10 km no Ozolaines līdz Bārbelei, kas pēc tagadējām cenām varētu maksāt ap 4 miljoniem eiro. Grantēto ceļu posmu maršrutā Iecava-Stelpe un Misa-Vecumnieki asfaltēšana nav LVC tuvāko gadu plānos. Misas ceļa grants seguma izpēti un projektēšanu varētu iekļaut 2020.gada plānā, pieļauj LVC pārstāvji. Savukārt izstrādātie projekti tiks realizēti, viens no tiem ir Stelpes grantsceļa asfaltēšana līdz Nīzerei.

SM vadība sola nākamajai valdībai atstāt izpildāmu ceļu uzturēšanas finansēšanas plānu, kur reģioniem paredzēti 37 miljoni eiro, ko vēl varētu palielināt 2020.gadā. Iecerēts panākt, ka ceļu sakārtošanai novirzītu nodokli par naftas produktiem un virsplāna budžeta ieņēmumus, tomēr tas vēl jāapstiprina valdībā. Lielāka skaidrība par ceļu nozarei atvēlēto finansējumu būs nākamgad, kad būs zināms struktūrfondu līdzekļu apjoms Eiropas Savienības nākamā perioda budžeta plānā.

 

Antra Ērgle,
"Vecumnieku Novada ZIņu" redaktore

komentāri3

 • Sprīdis

  19.09.2018

  Labdien.

  Vai pēc visiem standartiem un amata apraksta par pasākumu sabiedrība nav jāinformē tajā pašā dienā? Kāda jēga no informācijas par pasākumu, kas notika IEPRIEKŠĒJĀ NEDĒĻĀ?

 • Vecumnieku novada dome

  20.09.2018

  Labdien!

  Šāda kārtība par pasākumu aprakstu publicēšanu nav iekļauta saistīto darbinieku amatu aprakstos. Attiecībā uz šo rakstu - tikšanās noritēja piektdienā, pēc raksta sagatavošanas informācija tika nodota saskaņošanai ar Latvijas Valsts ceļu pārstāvjiem, kas prasa laiku.

 • Sprīdis

  20.09.2018

  Tādā gadījumā - neprofesinalitāte augstākajā līmenī.
  Uz priekšu - pašvaldību vēlēšanas pēc diviem gadiem. To noteikti atcerēsimies.

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933