Lapas karte

Youtube

Draugiem

Facebook

Aktuālais

Skaistkalnē 14. septembrī spraigi un aktīvi noritēja strītbola sacensības, ko organizēja Vecumnieku novada jaunieši kopā ar jaunatnes lietu speciālisti. Kopumā sacensībās startēja 7 komandas, kuras aktīvi sacentās savā starpā.

Jau sesto gadu Vecumnieku novada dome iesaistās Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) izsludinātajā aktīvās nodarbinātības pasākuma „Nodarbinātības pasākumi vasaras brīvlaikā personām, kuras iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs” īstenošanā. Pasākuma mērķis ir veicināt skolēnu (vecumā no 15 līdz 20 gadiem) nodarbinātību vasaras brīvlaikā valsts līdzfinansētās darba vietās, nodrošinot skolēniem iespēju iegūt darba pamatprasmes, iemaņas un pieredzi. 

Vecumniekos augusts noslēdzies spraigi un aktīvi, 30. augustā Vecumnieku tautas nama stāvlaukumā  notika šīs sezonas pirmās florbola sacensības, ko organizēja Vecumnieku novada domes jaunieši. Kopumā sacensībās startēja 10 komandas, kas tiešām ir labs rādītājs jauniešu aktivitātei, varam apgalvot, ka mūsu novadā ir aktīvi un radoši jaunieši!

Kamēr mācību gads skolā vēl nav sācies, ir īstais laiks iepazīt jaunus draugus un aktīvi pavadīt brīvo laiku. Tāpēc trīs dienas augustā – no 12.augusta līdz 14.augustam, bija laiks, kad to pasāka 20 Bauskas SOS ģimeņu atbalsta centra jaunieši. Radošās dienas Ejam dabā! darbojās viesu namā Bērzkalni projekta Lat-Lit SOS FGA (nr.LLI-405) ietvaros.

Vecumnieku novada domē no šā gada 5. augusta darbu sākusi jaunatnes lietu speciāliste Kristīne Pačkajeva. Viņas pieredze ir divus gadus strādājot ar jauniešiem Rīgas Volejbola skolā, kur tika organizētas nometnes, starptautiskās sacensības un virkne publisku pasākumu. Kristīne ir piedalījusies dažādu projektu rakstīšanā, kā arī iesaistījusies apmaiņas programmās.

Programmā Jauniešu garantija sākas noslēdzošā uzņemšana 40 darba tirgū pieprasītās profesijās, kuras var apgūt pusotra gada laikā bez maksas. Mācībām var pieteikties jaunieši vecumā no 17 līdz 29 gadiem, kuri ieguvuši vidējo izglītību, nemācās un nestrādā. Pieteikšanās 22 profesionālās izglītības iestādēs visā Latvijā notiek līdz 30. augustam.

Sācies skolēnu vasaras brīvlaiks, kurā bērniem un jauniešiem Vecumnieku novadā tiek piedāvātas vairākas brīvā laika pavadīšanas iespējas.

Vecumnieku novada dome (reģistrācijas Nr.90009115957) izsludina pieteikšanos uz JAUNATNES LIETU SPECIĀLISTA amatu

Veselu nedēļu, no 18. līdz 24. martam, apmeklēju Politikas izpētes un analīzes institūta Lietuvā organizētās apmācības “Facilitation academy”, kurās kopā ar jaunatnes jomas pārstāvjiem no Latvijas, Polijas, Lietuvas, Bulgārijas un Norvēģijas apguvām dažādas kompetences, kuras nepieciešamas jaunatnes politikas un jauniešu apmācību procesa veicināšanai un vadīšanai.

Kampaņas „Spēks pateikt NĒ!” autori aicina jauniešus veidot radošu turpinājumu frāzei „Paldies, nē! Es labāk izvēlos…” kā atbildi vienaudzim, kurš piedāvā uzsmēķēt. Lai meklētu veselīgas alternatīvas smēķēšanai, Veselības ministrija katru nedēļu labākajiem darbiem piešķirs dāvanu kartes simt eiro vērtībā dažādās sporta un izklaides vietās.

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933