Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Jaunatnes jomas aktualitātes martā

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) informē par martā plānotajām zināšanu papildināšanas iespējām par darbā ar jaunatni svarīgām tēmām, kā arī citām aktualitātēm jauniešiem, organizācijām un darbā ar jaunatni iesaistītajiem, kas šobrīd varētu būt īpaši aktuāli.

Vienlaikus aicinām ņemt vērā epidemioloģiskās drošības noteikumus darbā ar jaunatni no 1. marta. Vairāk uzzini JSPA tīmekļa vietnē šeit.

Latvijā un tiešsaistē:

 • 9. martā plkst. 18:00 JSPA aicina izglītības darbiniekus piedalīties eTwinning rīkotajā vebinārā par tiešsaistes rīkiem mācību procesa organizēšanai sākumskolās. Interesentiem līdz semināra sākumam jāaizpilda reģistrācijas anketa.
 • Līdz 9. martam aicinām pieteikties eTwinning organizētam tiešsaistes semināram par iekļaujošu pirmsskolas izglītību, kas plānots no 30. marta līdz 1. aprīlim pēcpusdienās. Pieteikšanās semināram, aizpildot anketu.
 • Līdz 11. martam aicinām pieteikties tiešsaistes mācībām “Digitālās nākotnes seminārs”, kas plānotas tiešsaistē no 4. līdz 6. aprīlim. Plašāka informācija par semināru un pieteikšanās anketa pieejama SALTO Resursu centra tīmekļa vietnē.
 • Līdz 15. martam aicinām jaunatnes darbiniekus pieteikties pilnas dienas klātienes mācībām par jauniešu mentālo veselību, kas 23. un 24. martā plānotas Rīgā, viesnīcā “Rija Vef Hotel”. Pieteikšanās mācībām, aizpildot anketu.
 • Līdz 18. martam aicinām profesionālo izglītības iestāžu skolēnu pašpārvaldes pieteikties mācībām par pilsonisko līdzdalību. Mācību pirmais posms plānots no 30. marta līdz 1. aprīlim Siguldā. Mācībām var pieteikt trīs dalībnieku komandu (atbalsta persona un divi pašpārvaldes skolēni), aizpildot reģistrācijas anketu.
 • Līdz 20. martam eTwinning aicina skolu komandas piedalīties akcijā “Netiķete – mani spēles noteikumi”. Pieteikumi iesniedzami, aizpildot anketu.
 • 23. martā plkst. 18:00 JSPA aicina izglītības darbiniekus piedalīties eTwinning rīkotajā tiešsaistes seminārā par interaktīvu mācību stundu veidošanu. Interesentiem līdz semināra sākumam jāaizpilda reģistrācijas anketa.
 • Kopš 23. februāra līdz 20. aprīlim norisinās SALTO ID Resursu centra sarunu cikls par iekļaušanas un daudzveidības aspektiem. 9. martā plānots vebinārs “Mērķgrupu sasniegšana”, bet 23. martā plānots vebinārs par valodu. Reģistrēšanās pasākumiem, aizpildot pieteikuma anketu. Vairāk par sarunu ciklu un iepriekšējo gadu pieredzi uzzini SALTO ID tīmekļa vietnē.

Ārzemēs

 • Līdz 9. martam aicinām jaunatnes darbiniekus pieteikties klātienes mācībām par neformālo izglītību. Mācības plānotas no 8. līdz 13. aprīlim Portugālē. Plašāka informācija un pieteikšanās anketa pieejama SALTO Resursu centra tīmekļa vietnē.
 • Līdz 13. martam aicinām darbā ar jaunatni iesaistītos pieteikties klātienes mācību kursam par neformālo izglītību. Mācības plānotas no 24. līdz 29. maijam Vācijas pilsētā Bonnā. Plašāka informācija un pieteikšanās anketa pieejama SALTO Resursu centra tīmekļa vietnē.
 • Līdz 16. martam aicinām speciālistus, kuri strādā ar jauniešiem NEET situācijā (nestrādā, nemācās un neapgūst arodu pie meistara) pieteikties mācībām “Digitālais darbs ar jaunatni un šķēršļi izglītības procesā”. Mācības plānotas no 19. līdz 23. aprīlim Itālijas pilsētā Kagliari. Vairāk informācijas par mācībām un pieteikšanās anketa pieejama SALTO Resursu centra tīmekļa vietnē.
 • Līdz 22. martam aicinām jaunatnes darbiniekus un brīvprātīgos pieteikties mācībām par ES jaunatnes programmu lomu jauniešu ar īpašām vajadzībām mobilitātē. Mācības plānotas no 3. līdz 5. maijam Ungārijas galvaspilsētā Budapeštā. Vairāk informācijas par mācībām un pieteikšanās anketa pieejama SALTO Resursu centra tīmekļa vietnē.

Izsludināti projektu konkursi:

JSPA atgādina par martā gaidāmajiem pieteikumu iesniegšanas termiņiem vairākiem Eiropas Savienības jaunatnes programmu konkursiem un informējam, ka tiešsaistē pieejams ieraksts no EK apvienotās Info dienas par “Erasmus+” un “Eiropas Solidaritātes korpuss” centralizētiem projektu konkursiem.

 • Līdz 22. martam tiešsaistē EK platformā iesniedzami projektu pieteikumi centralizētajam projektu konkursam “Eiropas jaunatne kopā” (par pirmo apakšpasākumu uzzini vairāk šeit, par otro apakšpasākumu uzzini vairāk šeit);
 • līdz 23. martam tiešsaistē EK platformā iesniedzami projektu pieteikumi centralizētajam projektu konkursam “Partnerība sadarbībai jaunatnes jomā – Eiropas NVO” (uzzini vairāk šeit);
 • līdz 23. martam iesniedzami pieteikumi “Erasmus+” sadarbības partnerības projektiem un maza mēroga partnerības projektiem (uzzini vairāk šeit).

ES jaunatnes programmu 2022. gada pirmajā projektu konkursā iesniegti 116 pieteikumi. Programmas “Erasmus+” 1. pamatdarbības projektu konkursā iesniegti 9 ikgadējā finansējuma pieteikumi un 60 projektu pieteikumi par kopējo finansēju 1 659 208,00 eiro apmērā. Programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss” projektu konkursā iesniegti 27 Brīvprātīgā darba ikgadējā finansējuma pieprasījumi un 20 solidaritātes projektu pieteikumi par kopējo finansējumu 106 526,00 eiro apmērā.

Vienlaikus atgādinām, ka JSPA Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2022.-2024. gadam ietvaros NVO (biedrībām un nodibinājumiem) izsludinājusi atklātu projektu konkursu “Atbalsts iniciatīvām jauniešu ar ierobežotām iespējām iekļaušanai sabiedrībā”. Organizācijas aicinātas pieteikties projektu konkursā līdz 2022. gada 28. marta plkst. 23:59, savukārt projektu konkursa interesentiem 2022. gada 8. martā tiek organizēts informatīvs seminārs (reģistrācija līdz 7. martam plkst. 12:00, aizpildot anketu).

Citi ieplānotie Jaunatnes politikas valsts programmas projektu konkursi:

 • “Atbalsts izglītības iestāžu pašpārvalžu attīstībai – projektu konkurss “Kontakts””. Skolu pieteikšanās ir noslēgusies ar 258 pieteiktām skolām, no kurām tiks apstiprināta 150 skolu dalība. Projektu konkursa izsludināšana notiks martā/aprīlī, iesniegšana maijā, uzsākšana no augusta.
 • “Atbalsts jaunatnes organizāciju darbībai, to iniciatīvām, jauniešu līdzdalības veicināšanai un iekļaušanai sabiedrībā” Projektu konkursa izsludināšana notiks jūnijā, konkursu iesniegšana jūlijā, uzsākšana no septembra.
 • “Atbalsts jaunatnes politikas īstenošanai vietējā līmenī”. Projektu konkursa izsludināšanas notiks augustā, iesniegšana septembrī, uzsākšana no novembra.

Vienlaikus aicinām pašvaldību jaunatnes darba veicējus līdz 13. martam aizpildīt aptauju par darbu ar jauniešiem ar ierobežotām iespējām. Aptauja pieejama šeit.

Par jaunatnes politikas valsts programmas projektiem aktuālā informācija izsludināšanas brīdī tiks publicēta www.jaunatne.gov.lv.

Foto un video galerija

Bauskas novada pašvaldības iestādeBauskas novada pašvaldības iestāde «Vecumnieku apvienības pārvalde»

«Vecumnieku apvienības pārvalde»

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933