Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Aizvadīts otrais Vecumnieku jauniešu rīkotais pasākums ''Tepat'22''

Smaidījām, darbojāmies un atkal satikāmies visu mīļajā vietā tepat Vecumnieku brīvdabas estrādē sākot ar 28. augusta plkst. 10:00. Tikko ieradušies čaklie jaunieši, pusaizmiguši, ķērās pie darba - uzstādīja teltis, sanesa galdus, izlika dekorācijas, kāpa kokā karināt lampiņas un sanesa materiālus uz darbnīcu vietām. Līdz plkst. 23:00 jaunieši cītīgi visu dienu darbojās savos norādītajos “posteņos”, kā arī izbaudīja dažādas lekcijas un vakarā - muzikālo priekšnesumu, kas ķermenī atklāja, visu dienu noglabāto enerģiju.

Festivāla mērķis – iedvesmot un veicināt karjeras izglītību jauniešiem, iepazīt dažādas profesijas pārstāvjus – tika pilnībā sasniegts. Pateicoties organizatoriem, brīvprātīgajiem un sarunu telts runātājiem, jaunieši guva ieskatu trīs dažādās profesijās – nometņu vadītājs, uzņēmuma vadītājs un Bataljona virsseržants, kur tika dota iespēja brīvā formātā sarunāties un uzdot jautājumus pasniedzējiem. Līdzās stāstiem par profesijām jaunieši paši guva iespēju piedalīties brīvprātīgajā darbā, festivāla sagatavošanā un realizēšanā.

IMG 20220828 162010

Šogad festivāla organizēšanā iesaistījās 27 brīvprātīgie jaunieši, kuru palīdzība festivāla 'zobratiņiem' nodrošināja raitu un vieglu kustību, kā arī jautrus smieklus visas dienas garumā. Aktīvisti bija jaunieši vecumā no 13 līdz 25 gadiem. Jaunieši dažādos vecuma posmos izveidoja ļoti izturīgu un ražīgu sadarbību, kas palīdzēja kopā darboties un paveikt uzdevumus patīkamā un drošā vidē. Kā arī vienotie t-krekli, kas bija mugurā visas dienas garumā raisīja kopīgumu, saliedētu sajūtu, kā arī tapa par suvenīru no pasākuma.

Liels paldies muzikālajām grupām ''Harta'' un ''Refleksija'' par uzstāšanos, amizanto skatuves auru. Mūzika bija patiesi spraiga un interesanta.

IMG 20220828 213453

 

Neatņemama festivāla ''Tepat'22'' sastāvdaļa bija arī sadarbības partneri - organizācija Jaunatne Smaidam un Iecavas jauniešu centrs. Viņi pasniedza darbnīcu, kā izveidot gaisā planējamus pūķus un arī spēli par Latviju. Uzaicinājām Daci Dukāti no organizācijas "ODIKOZĀRA", virsseržantu Helmutu Dežurovu no 53. kājnieku bataljona un Daiju Līdaku no "Silmachy" ar sarunu “Kā nonākt no idejas līdz produktam”. Sadarbības rezultātā, Dace Dukāte ir kļuvusi par Vecumnieku jauniešu apvienības Jaunatnes lietu speciālisti un Daija ir uzaicinājusi festivāla rīkotājus uz pārrunām/apmācībām par to, kā izpopularizēt jauniešu apvienību, un drīzumā pasniegs Vecumniekos kosmetoloģisko ziepju meistarklasi, kā arī ar Zemessardzes 53. kājnieku bataljonu ir izveidojusies jauka un komunikabla sadarbība.

''Aktīvais bulvāris'' bija īpaša vieta, kur festivāla apmeklētāji piedalījās Airsoft šaušanā kopā ar Jaunsardzi no Vecumniekiem, piedzīvoja virtuālo realitāti sadarbībā ar ''VR Vecumnieki'', izaicināja sevi jauniešu apvienības izaicinājumā, sadarbojās ar ''Jaunatne smaidam'' piedāvātajām aktivitātēm “JS spēle” pārbaudīja savas prasmes un zināšanas Vecumnieku Tūrisma informācijas punkta sagatavotajā spēlē ''Bauskas novada dārgumu karte''. Festivāla laikā ļoti populāri tika apmeklēts karjeras koučs - Dace Briede-Zālīte, kas aizrāva apmeklētājus ar pārrunām un paštestu, kurš, pēc apmeklētāju vārdiem, "Pāris jautājumos atspoguļoja visu dzīves raksturojumu."

Radošam prātam un jestrākam noskaņojumam iespējas sniedza ''Mākslas kvartāls'', kur darbojās Vecumnieku jauniešu un Vecumnieku Mākslas skolas radošās darbnīcas, Iecavas jauniešu centra darbnīcas, hennas un sejas apgleznošana, floristika, kā arī galda spēle ''Novus''.

IMG 20220828 162813

Festivāls tapis sadarbībā ar Bauskas novada domi un Vecumnieku apvienības pārvaldi (Paldies Dacei Šileikai un Laurim Mediņam), kā arī Eiropas jaunatnes gada ietvaros piešķirto papildus finansējumu sarunu teltij un radošajām darbnīcām.

Vēlamies pateikties astoņiem vietējiem sponsoriem, kas atbalstīja mūsu festivālu gan finansiāli, gan materiālistiski - Vallija Bērziņa (30€); "MAZAUSTRAS ZS" (150€); Stelpes mineral water SIA (200 gab. 0.5 l minerālūdens pudeles); SIA "Iecavnieks&Co" (50€); ALDESIGN rokdarbnīca (ziepes, aprocītes un apdrukas krūzes); EuRudais (dāvanu karte 15€ vērtībā); Sēdnīca SIA (dāvanu karte 10€ vērtībā); KEEFA SIA (15 dāvaniņas muzikantiem, brīvprātīgajiem un sarunu telts dalībniekiem).

 Kristians Everts Švītiņš

Foto un video galerija

Bauskas novada pašvaldības iestādeBauskas novada pašvaldības iestāde «Vecumnieku apvienības pārvalde»

«Vecumnieku apvienības pārvalde»

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Bauskas novads, LV-3933