Lapas karte

Youtube

Draugiem

Facebook

Aktuālais

LLKC Bauskas birojs organizē atkārtotas mācības lopkopjiem, kuri vēlas saņemt apliecinājumu par kursa apguvi.

2019. gada 14. februārī 10:00 Vecumnieku tautas nama mazajā zālē notiks seminārs meža īpašniekiem.

Šis seminārs būs interesants piedāvājums tiem lauksaimniekiem, kuriem ir īpašumā vai nomā bijušās liellopu vai cūku fermas, un pašlaik plāno citus risinājumus tālākai lauksaimnieciskai darbībai. Protams arī tiem, kuri ir gatavi lielākam izaicinājumam - būvēt no jauna.

No šā gada 4.februāra lauksaimnieki var veikt lauku bloku/ ainavu elementu precizēšanu 2019.gadam. Precizēšanas pieprasījumus varēs iesniegt līdz šā gada 1.aprīlim.

Lai saimniekotu ekonomiski un ilgtspējīgi, zemkopim ir svarīgi regulāri sekot līdzi barības vielu bilancei augsnē, kā arī veikt augsnes agroķīmisko izpēti (AAI). Tas ļauj precīzāk plānot nepieciešamo augu barības vielu nodrošinājumu. AAI ir agronomiski nozīmīgs priekšnoteikums veselīgu augu un augstas ražas ieguvei. AAI rezultāti jāņem vērā, izvēloties audzējamo kultūraugu un plānojot mēslošanas līdzekļu lietošanu.

Informējam, ka http://www.ldc.gov.lv/lv/  mājas lapas publiskajā sadaļā ir publicēti obligāti veicamie izmeklējumi  novietnē 2019.gadam, saskaņā ar dzīvnieku infekcijas slimību uzraudzības programmu Latvijas Republikas teritorijā. 

Mācību tēma “Lauksaimniecības dzīvnieku labturības prasības ražojošās saimniecībās”. 

Iepazīties ar šā gada provizoriskās Lauku attīstības programmas (LAP) pasākumu kārtu iespējams ŠEIT

No 2019.gadā lauksaimnieki vairs nesaņems maksājumu apgabaliem, kuros ir dabas vai citi specifiski ierobežojumi (ADSI). Zemkopības ministrija, uzsākot 2014. -2020. plānošanas perioda īstenošanu, šādu lēmumu pieņēma, konsultējoties ar lauksaimnieku organizācijām.

SIA LLKC Meža konsultāciju pakalpojumu centrs aicina meža īpašniekus, viņu radiniekus vai meža nozarē nodarbinātos speciālistus, izmantot iespēju un pieteikties mācībām „Mežizstrāde, darbs ar motorinstrumentiem”!

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933