Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Aktuālais

2019. gada beigas un 2020. gada sākums šoreiz bijis bez baltās sniega segas un lieliem mīnusiem, šajā laikā krituši siltuma rekordi un ikdienas nokrišņi nav saudzējuši ceļa segumus, tāpēc tiks izvietotas pagaidu ceļa zīmes ar svara ierobežojumu no 2020. gada 1.februāra.

Augusta sākumā Vecumnieku novada dome nosūtīja vēstuli Latvijas Republikas Satiksmes ministrijai par kritisko situāciju uz valsts autoceļiem Vecumnieku novadā. 5. septembrī Vecumnieku novada dome saņēma atbildes vēstuli no Satiksmes ministrijas un VAS «Latvijas Valsts ceļi», to parakstījuši VAS „Latvijas Valsts ceļi” Bauskas nodaļas vadītājs Dzintars Dzenis un Satiksmes ministrijas Autosatiksmes departamenta Autoceļu nodaļas vecākais eksperts Ainārs Brūvers.

Vecumnieku novada domē katru dienu tiek saņemti iedzīvotāju jautājumi un kritika par ceļu stāvokli gan Vecumnieku pagastā, gan visā novadā. Vecumnieku novada domes izpilddirektora vietnieks Guntars Veismanis sagatavojis un nosūtījis vēstuli Latvijas Republikas Satiksmes ministrijai par situāciju uz valsts autoceļiem.

Šodien, 14. jūnijā, Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas zālē notika pašvaldības pārstāvju tikšanās ar satiksmes ministru Tāli Linkaiti, lai pārrunātu aktuālos jautājumus, kas skar mūsu pašvaldību, kā arī, lai apspriestu vairāku Vecumnieku novada iedzīvotājiem un uzņēmējiem nozīmīgu valsts autoceļu sakārtošanas iespējas.

Iestājoties siltam un sausam laikam, grants un grunts ceļi sāk putēt. Tā kā Vecumnieku novada pašvaldībā lielāko daļu ceļa tīkla sastāda tieši grunts un grants ceļi, tad esam saņēmuši iedzīvotāju kritiku par putekļiem, kas paliek aiz braucošām automašīnām.

2019. gada sākums bija ziemīgs un sniegots, bet februāris mums atnesis pavasarīgas sajūtas, kas atsaucas arī uz pašvaldības ceļiem.

Pēc janvāra mēnesī ilgstošās snigšanas, novada ceļi ir šķūrēti vairākkārtēji. Vecumnieku novadā, tāpat kā visā valstī, autoceļu uzturēšana notiek atbilstoši katram ceļa posmam noteiktai klasei. Ceļa klasi nosaka pēc satiksmes intensitātes uz tā.

Janvāra Domes sēdē tika apstiprināts SIA “Jaunolis” maksas pakalpojumu cenrādis autoceļu uzturēšanas darbiem ziemā.

Autoceļu ziemas uzturēšanas sezona oficiāli sākas 1. novembrī un ilgst līdz 31. martam, bet, atkarībā no laika apstākļiem, šis periods var tikt pagarināts.

Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolā 14. septembrī noritēja novada pašvaldības amatpersonu tikšanās ar Satiksmes ministrijas (SM) un akciju sabiedrības ‘’Latvijas Valsts ceļi’’ (LVC) vadību.

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933