Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Atbildība jāuzņemas saimniekam

Kopš maija Vecumnieku novada administratīvajā teritorijā pakalpojumu par klaiņojošu suņu un kaķu izķeršanu sniedz dzīvnieku patversme „Mežavairogi".

Speciālisti savu darbu uzsāk, saņemot informāciju no pašvaldības vai tās pārstāvjiem, tāpēc par katru gadījumu iedzīvotājiem vispirms jāziņo Vecumnieku novada domes Sabiedriskās kārtības nodaļai, zvanot pa tālruni 29157005.

„Mežavairogi" notverto dzīvnieku atdod saimniekam, ja viņš uzrāda pašvaldības kārtībnieka noformētu administratīvā pārkāpuma protokola kopiju vai ja patversmei tiek sniegta informācija par suņa vai kaķa piederību, un tā īpašnieks sedzis visus izdevumus, kas «Mežavairogiem» radušies, dzīvnieku notverot un uzturot. Suns tiek atdots saimniekam, apzīmēts ar mikročipu, ko apmaksā mājdzīvnieka īpašnieks, savu mīluli saņemot. Kaķi tiek sterilizēti un nogādāti vietā, kur tie izķerti.

Informācija par prom aizvestu suni tiek ievietota interneta vietnē www.dzivniekupolicija.lv un Vecumnieku novada pašvaldības interneta mājaslapā www.vecumnieki.lv (sadaļā „Sabiedrība", „Sabiedriskā kārtība").

Jāuzsver, ka ciemos ārpus dzīvnieka saimnieka īpašuma teritorijas suni drīkst vest tikai pavadā. Savukārt viensētās suni var turēt nepiesietu, ja tiek nodrošināts, ka tas neapdraud cilvēkus un dzīvniekus. Pastaigas laikā sunim jāatrodas saimnieka redzeslokā, lai būtu iespējams kontrolēt dzīvnieka rīcību.

Iegādājoties mājdzīvnieku (suni, kaķi u. c.), šis solis ir rūpīgi jāizvērtē, jo saimnieka atbildība dzīvnieka turēšanā tiks saistīta ar mīluļa labturību, kā arī apkārtējo cilvēku un citu dzīvnieku drošību.

 

Autors: Edgars Polis, Vecumnieku novada domes Sabiedriskās kārtības nodaļas vadītājs

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933