Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Aktuālais

20.jūlijā Vecumnieku veselības centrā sapulcējās pārstāvji no visām ģimenes ārstu praksēm Vecumnieku novadā, lai diskutētu par Vecumnieku novada iedzīvotājiem nepieciešamajiem pakalpojumiem veselības aprūpes un veselības veicināšanas jomā. Starp profesionāļu tikšanās reizē piedalījās B.Veselova, U.Mantons, Z.Sprance, A.Cirša, J.Vlasova un Vecumnieku veselības centra pārstāvji.

19. augustā no plkst. 09.00 pie Vecumnieku tautas nama būs Mobilais autobuss, kur bez maksas pieņems BKUS bērnu neirologs.

Vecumnieku veselības centrā iespējams veikt ērču pārnēsāto slimību DNA/RNA klātbūtni ērcē. Lai veiktu analīzes, ērcei ir jābūt izņemtai un nogādātai uz veselības centru 72 stundu laikā. Pirms nogādāšanas laboratorijā, ērce jāglabā ledusskapī 2-8° C. Glabājot nedzīvu ērci ilgāk par 72 stundām, testējot pieaug risks, ka rezultāti var būt viltus negatīvi.

Sākot ar 2020.gada 10.jūliju Vecumnieku veselības centrā ir iespēja norēķināties ar maksājuma kartēm. Tiks apkalpoti visi VISA un MasterCard, UnionPay zīmoli, Electron, V PAY.

Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka sākot ar šodienu, 3.jūniju, pieejami visi valsts apmaksātie plānveida ambulatorie un stacionārie veselības aprūpes pakalpojumi. Vienlaikus ārstniecības iestādēs tiek saglabātas stingras epidemioloģiskās drošības prasības, savukārt, iedzīvotājiem, pirms došanās pie ārsta vai uz izmeklējumu, joprojām spēkā iepriekšējā kārtība - iepriekš jāsazinās un jāvienojas par vizītes laiku un bez iepriekšēja pieraksta doties nedrīkst. Būtiski atcerēties iespēju robežās ievērot divu metru distanci, regulāri dezinficēt rokas un lietot sejas masku.

Pašvaldības iestādē Vecumnieku veselības centrā ar 2020. gada 1. jūliju ir pieņemta darbā ginekoloģe-dzemdību speciāliste Svetlana Ozoliņa.

Šodien, 1. aprīlī, spēkā stājas jaunā kompensējamo zāļu izrakstīšanas kārtība. Tā paredz, ka ārsti kompensējamo zāļu receptē norādīs zāļu aktīvo vielu, nevis zāļu nosaukumu[1]. Savukārt aptiekā no vienādas iedarbības zālēm pacientam izsniegs tās zāles, kurām ir zemākā maksa.

Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka, lai ierobežotu COVID-19 izplatību, mazinot pacientu savstarpējo kontaktu iespējas, turpmāk ģimenes ārstu praksēs pacienti tiks apkalpoti pēc iepriekšēja pieraksta arī akūtajās stundās. 

Katru gadu marta otrajā ceturtdienā tiek atzīmēta Pasaules nieru diena, kuras mērķis ir veicināt izpratni par nieru būtisko lomu cilvēka organismā, samazināt nieru slimības un ar to saistīto problēmu ietekmi visā pasaulē.

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933