Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Aktuālais

Katru gadu 3.martā tiek atzīmēta Pasaules dzirdes diena, ar mērķi veicināt sabiedrības izpratni par novēršamiem dzirdes traucējumiem vai zudumu. Viens no šī gada dzirdes dienas mērķiem ir veicināt izpratni par to, ka dzirdes zudums un ar to saistītās ausu slimības var tikt novērstas ar profilaksi. Svarīgi ir profilaktiski novērst iespējamos dzīves laikā iegūtos dzirdes zudumus, jo lielākā daļa no tiem ir neatgriezeniski un būtiski ietekmē kopējo dzīves kvalitāti.

Vecumnieku veselības centrs piedalās Latvijas Universitātes, Rīgas Stradiņa universitātes, Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta “BIOR”, Slimību profilakses un kontroles centra un Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas īstenotajā pētījumā “COVID-19 seroprevalences pētījums Latvijas iedzīvotāju vispārējā populācijā”.

Latvijas veselības nozares nozīmīgākais pasākums "Gada balva medicīnā" šogad notiks jau 11. reizi. Balsošana par labākajiem mediķiem norisinās līdz 1. martam, deviņās nominācijās – “Gada ģimenes ārsts 2020”, “Gada ārsts speciālists 2020”, “Gada zobārsts 2020”, “Gada ārsta palīgs 2020”, “Gada farmaceits 2020”, “Gada māsa 2020”, “Gada māsas palīgs 2020”, “Gada vecmāte 2020” un “Gada funkcionālais speciālists 2020”, “Gada slimnīca 2020”.

Diemžēl arī Vecumnieku novadā Covid-19 vīruss ir sācis straujāk izplatīties. Lai to ierobežotu, kontrolētu un ātrāk noskaidrotu izplatību, Vecumnieku veselības centrā (VVC) ir vairākas iespējas.

4. februārī tiek atzīmēta Pasaules pretvēža diena, kuras mērķis ir veicināt iedzīvotāju izpratni un papildināt zināšanas par ļaundabīgiem audzējiem, to profilaksi un savlaicīgu slimību atklāšanu un ārstēšanu. Arī šogad šai dienai izvēlēts sauklis „Es esmu un es darīšu”, kas apzīmē katra personīgo spēju un apņemšanos ietekmēt nākotni.

COVID-19 slimnieks, galvenokārt, sūdzas par elpas trūkumu, aizdusu un nespēju veikt ikdienas aktivitātes. Lai mazinātu šos simptomus un uzlabotu dzīves kvalitāti, slimniekam ir nepieciešams aktīvi iesaistīties atveseļošanās procesā. Šobrīd ļoti būtiski ir pievērst uzmanību mūsu plaušu darbībai, un tāpēc ir nepieciešami speciāli elpošanas vingrinājumi, kurus iesaka horeogrāfe, dejotāja un topošā fizioterapeite Liene Stepena.

Jau pērnā gada nogalē un šī gada sākumā tika plānots izveidot jaunus pakalpojumus Vecumnieku veselības centrā (VVC).
Pamatojoties uz Vecumnieku novada Domes 2020.gada 23.decembra lēmumu “Par Vecumnieku veselības centra maksas pakalpojumu cenrādi” Nr. 1-4/2020/464, turpmāk VVC varēs saņemt sekojošas medicīniskās manipulācijas un iegādāties medicīnas preces:

Informējam, ka Vecumnieku centra aptiekā, Rīgas ielā 7, ir ienākušas pretgripas vakcīnas “Influvac Tetra”. Šī vakcīna atbilst Pasaules Veselības organizācijas (PVO) rekomendācijām (Ziemeļu puslodei) un ES rekomendācijām 2020/2021 gada sezonai.

Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju, Nacionālais veselības dienests (NVD) atgādina, ka gadījumos, kad nepieciešama medicīniska palīdzība, vispirms jāsazinās ar ģimenes ārstu vai nepieciešamo ārstniecības pakalpojumu sniedzēju telefoniski vai elektroniski. Bez iepriekšēja pieraksta doties nedrīkst, tostarp arī gadījumos, ja ir ģimenes ārsta nosūtījums pie ārsta speciālista vai nepieciešama konsultācija akūtas saslimšanas vai hroniskas vainas paasinājuma gadījumā.

Lai tiktu nodrošināts, ka Vecumnieku veselības centrā (VVC), apmeklētāji ievērotu valstī noteiktos piesardzības pasākumus, neveidotos rindas un klienti VVC neuzturētos ilgāk, kā tas nepieciešams, lūdzam turpmāk veikt pierakstus uz visiem izmeklējumiem, izņemot laboratoriskos izmeklējumus. Nākot nodot analīzes, lūdzam ievērot vismaz 2m distanci!

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933