Lapas karte

Youtube

Facebook

Draugiem

Aktuālais

Iespēju katrā valsts reģionā atrast sev tuvāko vietējās pārtikas ražotāju, kurš nodrošina arī savas produkcijas piegādi, ikvienam iedzīvotājam piedāvā Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra jaunais elektroniskais katalogs www.novadagarsa.lv.

Lai sniegtu drošu atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu iedzīvotājiem un mazinātu riskus Covid-19 tālākai izplatībai Latvijas iedzīvotāju vidū, ir ieviesti papildu piesardzības pasākumi, lai nodrošinātu iedzīvotāju veselību un vides aizsardzību.

Sākot no 1. aprīļa, Latvijā spēkā stājas Pasaules Veselības organizācijas (PVO) un Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) rekomendēta valsts kompensējamo zāļu izrakstīšanas kārtība.

Vecumnieku novada Dome ārkārtas sēdē lēmusi atbalstīt grozījumus 2018. gada 27. jūnija saistošajos noteikumos Nr.6 „Vecumnieku novada pašvaldības nolikums”. Grozījumi nosaka, ka gadījumos, kad domes deputāts komitejas sēdes vai domes sēdes laikā atrodas citā vietā un veselības stāvokļa vai komandējuma dēļ nevar ierasties komitejas sēdes vai domes sēdes norises vietā, komitejas priekšsēdētājs var noteikt, ka komitejas vai domes sēdes norisē tiek izmantota videokonference.

Balstoties uz satiksmes ministra rīkojumu vīrusa Covid-19 izplatīšanās riska mazināšanai, no piektdienas, 2020. gada 27. marta, uz ārkārtējās situācijas laiku reģionālajos maršrutos tiks ierobežots pārvadāto pasažieru skaits vienā autobusā, tādējādi nodrošinot lielāku distanci starp pasažieriem. Plānots, ka autobusā katra otrā sēdvieta, kuru nedrīkstēs ieņemt, būs iezīmēta. Autotransporta direkcija aicina iedzīvotājus rūpīgi izvērtēt sava brauciena nepieciešamību sabiedriskajā transportā!

Aizvadītajā nedēļā, no 17. līdz 20. martam, Latvijā norisinājās virtuālais hakatons HackForce, kura mērķis bija meklēt risinājumus koronavīrusa krīzes radītajiem izaicinājumiem. Starp uzvarētājiem ir ajebkuršrī kustība #paliecmājās – brīvprātīgo tīkls, kas bez maksas vēlas palīdzēt ar pārtikas un citu preču piegādi tiem, kas ir riska grupā vai atrodas mājās karantīnā. Saņemt #paliecmājās palīdzību var , zvanot pa tālruni 25661991 vai apmeklējot mājas lapu www.paliec-majas.lv.

“Pacietīšu salu, badu,

Sāpes, slāpes, visu es,

Tikai lūdzu, Dieviņ, mani

Neatstāj no Dzimtenes.”

Politiski represētās no Valmieras apriņķa Gaidas Eglītes (1927-2007) dzejoļa fragments ("Sibīrijā tapušas vēstules uz bērza tāss", Agrita Ozola)

2020. gada 25. marts. Vecumnieku dzelzceļa stacija. Piemiņas brīdis 1949. gada politiski represētajiem. Šoreiz - bez klātesošajiem. Klusumā un saules apspīdēti piemiņas akmens pakājē gulst ziedi un deg sveču liesmas... Spītējot notiekošajam valstī un pasaulē piemiņa ir dzīva.

Šodien, 25. martā, deputāti tika sasaukti uz ārkārtas Domes sēdi, lai lemtu par nekustamā īpašuma nodokļa samaksas termiņu pagarināšanu.

Ņemot vērā, ka atkritumu apsaimniekošanas sistēmas efektīva un nepārtraukta darbībai ir svarīgs aspekts arī no sabiedrības kopējā veselības viedokļa, ar īpašu piesardzību un atbildību SIA “Eco Baltia vide” turpina darbu arī šajos saspringtajos apstākļos, nodrošinot pakalpojumu nepārtrauktību saviem klientiem.

SIA “Eco Baltia vide” rīkotajā elektroiekārtu nodošanas akcijā Vecumnieku novadā kopumā iedzīvotāji sašķirojuši 3,5 tonnas nolietoto elektroiekārtu (veļas mašīnas, televizorus, ledusskapjus, plītis, datorus u.c.). Vecumniekos izvietotajā speciālajā konteinerā nodotas 1,78 tonnas elektroiekārtu, bet Bārbelē – 1,72 tonnas.

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933