Lapas karte

Youtube

Draugiem

Facebook

Aktuālais

Spītējot lietum, krusai un brīžiem sniegam, 25. martā Vecumnieku novada pagastos satikās ļaudis, lai caur atmiņu stāstiem pieminētu baiso 1949. gada marta nakti. Ļaudis pulcējās īpašajās piemiņu vietās, kas kalpo kā apliecinājums nevainīgo iedzīvotāju ciešanām un pārdzīvojumiem.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) atgādina, ka šogad stājušās spēkā ugunsdrošības prasības attiecībā uz publiskajiem objektiem, ja tajos atbilstoši lietošanas veidam nav paredzēta cilvēku izmitināšana naktī, bet tas  tiks darīts un cilvēki nakšņos – objektā ir jābūt ierīkotai automātiskā ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes signalizācijas sistēmai, balss izziņošanas sistēmai, evakuācijas ceļu skaitam un platumam jābūt atbilstoši izmitināto cilvēku skaitam, kā arī evakuācijas ceļam jānodrošina cilvēku drošu izkļūšanu no objekta.

Straujiem soļiem tuvojas vasaras piedzīvojums “Manas brīvdienas 2019”, kas šogad norisināsies Cēsīs no 1. līdz 7.jūlijam, un kurā, tāpat kā iepriekšējos gados, līdz 21.jūnijam aicināti pieteikties bērni un jaunieši vecumā no 16 līdz 18 gadiem no visas Latvijas. Informācija par pieteikšanos atrodama mājaslapā www.manasbrivdienas.lv 

No 26. līdz 27. aprīlim Jelgavā, Zemgales Olimpiskajā centrā, notiks pasākums “Uzņēmēju dienas Zemgalē 2019”.

Sadarbībā ar 1991.gada barikāžu dalībnieku biedrību, šī gada 15.aprīlī, pirmdienā, no plkst.11.00-16.00, Vecumnieku tautas namā, notiks barikāžu dalībnieka statusa apliecību izsniegšana. Šogad tā būs vienīgā diena novadā, kad varēs saņemt apliecību.

Ņemot vērā faktu, ka ļoti liela iedzīvotāju daļa dažādu iemeslu dēļ līdz šim nav apbalvota ar 1991.gada barikāžu piemiņas zīmi vai LR Saeimas izsniegto Pateicības rakstu, 1991.gada Barikāžu dalībnieku valde, lai izteiktu pateicību tām personām, kuras 1991.gada barikāžu laikā parādīja drošsirdību, pašaizliedzību un iniciatīvu, deva ieguldījumu organizatoriskajā un apgādes darbā, kā arī morāli un materiāli atbalstīja 1991.gada barikāžu dalībniekus, turpina godināt barikāžu dalībniekus, piešķirot Pateicības rakstu.

Vecumnieku novada konkursa «Vecumnieku novada uzņēmēju gada balva 2018» svinīgs noslēguma sarīkojums «Sarunu Šovs: Vakars ar uzņēmēju» 22. martā Vecumnieku tautas namā noritēja nepiespiestā atmosfērā.

Vecumnieku novada iedzīvotāji aicināti piedalīties SIA “Eco Baltia vide” rīkotajā nolietoto un nederīgo elektrisko un elektronisko iekārtu (veļasmašīnu, televizoru, ledusskapju, plīšu, datoru u.c.) nodošanas akcijā.

Skaistkalnes pagasta pārvaldes foajē no šodienas līdz mēneša beigām apskatāma izstāde “ŠĶIRTI NO DZIMTENES UN MĀJĀM...”, kas veltīta represētajiem.

Kampaņas „Spēks pateikt NĒ!” autori aicina jauniešus veidot radošu turpinājumu frāzei „Paldies, nē! Es labāk izvēlos…” kā atbildi vienaudzim, kurš piedāvā uzsmēķēt. Lai meklētu veselīgas alternatīvas smēķēšanai, Veselības ministrija katru nedēļu labākajiem darbiem piešķirs dāvanu kartes simt eiro vērtībā dažādās sporta un izklaides vietās.

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933