Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Aktuālais

Ņemot vērā ārkārtas situāciju valstī, vēlamies apkopot informāciju par vietējiem uzņēmējiem, kas piedāvā savus produktus vai pakalpojumus Bārbeles, Kurmenes, Skaistkalnes, Stelpes, Valles un Vecumnieku pagastos. Tādā veidā klientiem apkopotā veidā būs pieejama informācija par vietējo ražotāju piedāvājumiem un iespējām iegādāties preci vai pakalpojumus.

Ja vēlies piedalīties Bauskas TIC organizētajā pārsteiguma balvu izlozē, apmeklē orientēšanās sporta kluba Eko O un Vecumnieku TIP izveidoto un nomarķēto orientēšanās poligonu, kurš pieejams 24 stundas diennaktī, septiņas dienas nedēļā, bez maksas! Savā sociālo tīklu kontā Facebook vai Instagram publicē bildes ar nelielu aprakstu - kā tev veicās ar orientēšanos Vecumniekos. Daloties, neaizmirsti pievienot tēmturi #OrientejiesVecumniekos! Pārsteiguma balvu izloze tiks veikta 16. novembrī.

No 21.oktobra līdz 15.novembrim ir atceltas ūdens aerobikas nodarbības valstī noteikto ierobežojumu dēļ Covid-19 izplatības mazināšanai!

Sakarā ar ierobežojumiem valstī, no 25.oktobra fizioterapijas un fitnesa nodarbības projekta Nr.9.2.4.2/16/I/037 “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Bārbeles, Kurmenes, Skaistkalnes, Stelpes, Valles un Vecumnieku pagastos” ietvaros notiks attālināti ZOOM platformā.

Kā jau mēs visi zinām, tad no 21.oktobra valstī ir ieviesti īpaši piesardzības pasākumi, lai mazinātu Covid-19 izplatību. Šajā laikā ir aizliegts apmeklēt daudz un dažādus pakalpojumus, tirdzniecības un izklaides vietas. Taču jāņem vērā, ka ir pakalpojumi, kurus atlikt nevar. Kā viens no šādiem ir medicīnisko pakalpojumu saņemšana.

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību, veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 2021. gada 11. oktobra līdz 2021. gada 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Tuvojoties rudens sezonālo darbu noslēgumam, zemnieku saimniecībās arvien biežāk rodas jautājums, ko darīt ar uzkrātajiem lauksaimniecības iepakojumiem. Šobrīd Latvijā to savākšanu organizē vien daži oficiāli komersanti, tomēr līdzīgi kā citiem iepakojumiem, arī pēc lauku darbiem palikušajiem materiāliem ir svarīga pareiza apsaimniekošana. Vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide” un Latvijas Zaļais punkts aicina no lauksaimniecības iepakojumiem atbrīvoties ar atbildību un videi draudzīgā veidā. “Eco Baltia vide” visā Latvijā nodrošina to savākšanu no saimniecībām, kā arī piedāvā iespēju nogādāt uz kādu no uzņēmuma atkritumu šķirošanas filiālēm, kas atrodas Daugavpilī, Madonā, Aizkrauklē, Bauskā un Rumbulā.

Veicot nepieciešamo procedūru, 20. oktobrī, Kultūras ministrija ir reģistrējusi Bārbeles, Stelpes un Kurmenes pagastu ģerboņus. To izstrāde tika sākta gada sākumā. Visu trīs pagastu ģerboņus izstrādājis pieredzējušais heraldikas mākslinieks Edgars Sims, sadarbojoties ar Bauskas novada pašvaldības iestādes "Vecumnieku novada dome" vadību, pagastu pārvalžu vadītājiem, kā arī ar bibliotēku un muzeju darbiniekiem. Mākslinieks ir uzsvēris, ka ģerboņa izstrādē jāvadās pēc noteiktiem kritērijiem, tādēļ ne vienmēr tajos viennozīmīgi izdodas atspoguļot sabiedrības idejas, bet vienmēr tiek uzklausīti ieteikumi un vēlamie risinājumi.

Ņemot vērā valdības lēmumu pagarināt skolēnu rudens brīvlaiku līdz 2021. gada 29. oktobrim, laika posmā no 23. līdz 29. oktobrim reģionālo maršrutu autobusi kursēs saskaņā ar skolēnu brīvlaika grafiku. Kopumā šīs izmaiņas skars aptuveni 300 reģionālo autobusu maršrutu visā Latvijā. Daļā maršrutu tiks atklāti jauni reisi, bet daļā tie tiks slēgti. Autotransporta direkcija aicina iedzīvotājus pirms brauciena atkārtoti pārbaudīt aktuālo kustības sarakstu mājaslapā www.atd.lv sadaļā Kustības saraksti vai portālā 1188.​

Šā gada 14. oktobrī Misas pamatskolā kultūrizglītības programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros mazāko klašu skolēniem bija iespēja virutāli doties kosmosā. To mēs arī darījām.

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933