Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Aktuālais

2020. gada aprīlī Vecumnieku novada dome izsludināja projektu konkursu „Iedzīvotāji veido savu vidi 2020”. Konkursu pašvaldība organizē jau astoto gadu, un tā mērķis ir rosināt Vecumnieku novada iedzīvotāju iniciatīvu un aktivitāti savas vides un apkārtnes uzlabošanā un veicināt atbildību par savas dzīves kvalitātes uzlabošanu. Projektu konkursa ietvaros tika atbalstīti tādi projekti, kuru īstenošanas rezultātā tiktu uzlabota infrastruktūra pie daudzdzīvokļu mājām un uzlabots šo ēku kopējais stāvoklis, labiekārtota apkārtne sabiedriskās vietās, veicinot sociālo un fizisko aktivitāti dažādām iedzīvotāju vecuma grupām.

“Zaļā josta”, balstoties uz 2020. gada pētījuma rezultātiem, īsteno sabiedrības informēšanas kampaņu “Kas pazūd no acīm, dabā nepazūd”, skaidrojot cigarešu izsmēķu kaitīgo ietekmi uz vidi un aicinot neizmest izsmēķus nepiemērotās vietās – zemē, kanalizācijā, ceļmalās vai dabā. Kampaņas ietvaros uzstādītas unikālas, Latvijā vēl nebijušas cigarešu izsmēķu savākšanas / balsošanas tvertnes, kurās smēķētājs ar savu izsmēķi var paust savu viedokli konkrētā jautājumā.

Šī gada 25.septembrī, piektdienas vakarā, Vecumniekos ceturto gadu norisināsies Latvijas orientēšanās nakts rogainings. Šogad vienlaicīgi plkst: 20:00 starts tiks dots 13 pilsētās.

Vecumnieku veselības centrā (VVC) tiek nodrošināti gan valsts apmaksāti medicīniskie pakalpojumi, gan maksas pakalpojumi.

Šī mēneša beigās plānotas Nacionālo bruņoto spēku lauka taktiskās mācības “Namejs 2020”. Mācību aktīvā fāze plānota no 21. līdz 27. septembrim, un tās norisināsies astoņu novadu teritorijā – Ķekavas, Mārupes, Olaines, Baldones, Iecavas, Rundāles, Bauskas un Vecumnieku novadā.

Latvijas Lauku konsultāciju centrs aicina interesentus piedalīties kārtējā seminārā – darba grupas sanāksmē par viedā ciema idejas īstenošanas soļiem Skaistkalnes un Kurmenes ciemā Vecumnieku novadā.

Kustība “Lielā talka” aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju 19. septembrī pievienoties akcijai “World Cleanup Day” (WCD) jeb Pasaules talkai. Šogad Pasaules talka Latvijā tiek rīkota jau trešo reizi. Latvijas iedzīvotāji aicināti iesaistīties talkas aktivitātes – gan ar apkārtējās vides sakopšanas darbiem, ko gan Latvijā ierasts darīt pavasara talkas laikā, gan ar jau tradicionālo koku sēšanas un stādīšanas akciju “Laimes koki”.

Pēc ilgāka pārtraukuma jaunā telpā, Veselības centra Vecumniekos 1. stāvā, durvis no 1. septembra iedzīvotājiem atvēra Latvijas Sarkanā Krusta (turpmāk - LSK) Bauskas komitejas Vecumnieku nodaļa. LSK Vecumnieku nodaļas darba laiks ir palicis nemainīgs – otrdienās no plkst. 10 līdz plkst. 18.

Vakar, 9. septembrī, Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) sadarbībā ar Veselības ministriju uzsāka sabiedrības informēšanas kampaņu “Mazgā rokas tīras, lai no mikrobiem tās brīvas” Kampaņas mērķis ir aicināt pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērnu vecākus pievērst lielāku uzmanību savai un bērnu roku higiēnai, veidojot un nostiprinot bērniem pareizus roku mazgāšanas paradumus un veselīgu attieksmi pret roku higiēnu.

Jau sesto gadu tiesībsargs kopā ar apvienību “Apeirons” un Latvijas Nacionālo bibliotēku aicina pieteikt cilvēkus un nevalstiskās organizācijas konkursam “Gada balva cilvēku ar invaliditāti atbalstam”, kura mērķis ir apbalvot un izcelt tos cilvēkus, kas ikdienā iesaistās un pastāv par cilvēku ar invaliditāti tiesībām dzīvot pilnvērtīgu dzīvi.

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933