Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Aktuālais

Silta vasaras vakara ieskauts un sirsnīgas atmosfēras piepildīts Bārbeles pagasta centrā aizritēja pasākums „5.Kapelu saiets”. Kā pastāstīja svētku organizatore Dace Klipa, šogad Kapelu saiets tika organizēts kā pagalmu svētki Bārbelē.

Bauskas novada pašvaldības vispārējās izglītības iestādes „Misas pamatskola” izsludina vakanci uz direktora amatu.

Kanepenes svētki Skaistkalnē ik gadu apvieno ģimenes, draugus un paziņas. Arī šovasar vairāku paaudžu skaistkalnieši un ciemata viesi baudīja kopā būšanu augusta pirmajā nedēļas nogalē.

No 2021. gada 1. augusta gaidāmas izmaiņas 12 maršrutos savienojumā ar Bausku, Vecumniekiem u.c. apdzīvotām vietām. Tās veiktas, rūpīgi izvērtējot pasažieru skaitu atsevišķos reisos, un ierobežotā finansējuma dēļ tika lemts pārvadājumus neveikt tajos reisos, kur pasažieru praktiski nav.

22. jūlijā, rīta agrumā pārgājiena dalībniekiem pulcējoties pie Vecumnieku Tūrisma informācijas punkta, noritēja ekspedīcija-pārgājiens pa senā dzelzceļa maršrutu, kas kādreiz savienoja Vecumnieku un Baldones teritorijas. Pārgājienā piedalījās lauku tūrisma asociācijas “Lauku Ceļotājs” vides eksperts Juris Smaļinskis un Baldones Tūrisma Attīstības biedrības pārstāve Zane Ulmane, kā arī Vecumnieku Tūrisma informācijas punkta vadītāja Elīna Kļaviņa, kopumā pieveicot aptuveni 25 km garu distanci. Pārgājiena galvenais mērķis bija apzināt vēsturiskā maršruta nozīmi, kā arī apsekot dzelzceļa aprises dabā, ar iespējamu potenciālu izmantot to jauna tūrisma produkta izveidē.

Noslēdzoties Ministru kabineta noteiktajam pārejas periodam, no 2021. gada 1. augusta stājas spēkā izmaiņas pieaugušo Covid-19 laboratoriskajā testēšanā, paredzot, ka turpmāk testēšanu pasākumu apmeklēšanai un dažādu pakalpojumu saņemšanai varēs veikt tikai par maksu, informē Nacionālais veselības dienests (NVD). Samaksa par laboratorisko testu būs jāveic atbilstoši laboratorijas maksas pakalpojumu cenrādim.

Lai atbalstītu iedzīvotājus īpašumu sakārtošanas darbu veikšanā un samazinātu vidē nelegāli nonākušo atkritumu daudzumu, pašvaldība ir izvietojusi lielgabarīta atkritumu savākšanas konteinerus.

Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Vecumnieku novadā” Nr. 9.2.4.2/16/I/037 (turpmāk – projekts) ietvaros no 7.augusta - 11.augustam tiek rīkota bezmaksas diennakts nometne “Aktīvais novadnieks”. Nometnes dalībnieki – bērni un jaunieši vecumā no 11 -18 gadiem, t.sk., no trūcīgām un maznodrošinātām ģimenēm.

Latvijas Pasts aicina visus pasta pakalpojumu izmantotājus – gan fiziskās, gan juridiskās personas – parūpēties kā par savas, tā arī par savu klientu adrešu korektu pierakstu, ja tajās administratīvi teritoriālās reformas rezultātā mainās attiecīgais novads. Maksimāli precīzs adreses pieraksts palīdz ātrāk apstrādāt un piegādāt sūtījumus, nekavējot kopējos pasta apmaiņas procesus. Savukārt neprecīzs adreses pieraksts paildzina pakalpojuma sniegšanu – piegādi attiecīgajam adresātam – un kavē Latvijas Pasta darbu.

Izglītības kvalitātes valsts dienests jau informēja, ka līdz 2021. gada beigām katrs Latvijas pedagogs varēs saņemt psihoemocionālu atbalstu, piedaloties grupu supervīzijā. To nodrošinās Izglītības kvalitātes valsts dienesta koordinētā atbalsta programma “Supervīzijas Latvijas pedagogiem Covid-19 pandēmijas radīto seku mazināšanai”. Supervīzija ir mērķtiecīgi organizēts konsultatīvs un izglītojošs atbalsts pedagogiem viņu profesionālās kompetences un profesionālās darbības kvalitātes pilnveidošanai.

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933