Lapas karte

Youtube

Draugiem

Facebook

Sagrozīts iespaids

 Jaunā gada sākumā, kādā piektdienā saņēmu telefona zvanu no laikraksta “Bauskas dzīve” žurnālistes Ainas Uščas, ka, nākamajā pirmdienā, viņa vēlas apciemot Vecumnieku novada bibliotēkas.

Nopriecājos, jo par daudzām mūsu novada bibliotēkām Bauskas laikrakstā nekāda informācija nav bijusi. Tai skaitā arī par Vecumnieku bibliotēku, jo neesmu arī nekad nevienam cilvēkam to lūgusi. Taču dzīvē vienmēr nenotiek, kā plānots. Norunātajā pirmdienā slimības dēļ bibliotēkā nebiju, bet strādāja mana kolēģe viena pati. Kā jau pirmdienā, bibliotēkas lietotāju bija daudz, taču saruna ar žurnālisti un fotogrāfu notika, kā arī intervēti tika 2 bibliotēkas apmeklētāji.

Taču š. g. 12. janvārī, saņemot un izlasot gaidīto laikrakstu “Bauskas dzīve”, man kļuva ļoti skumji. Tad jau labāk būtu bijis, kā par Stelpes bibliotēku – skaitliska informācija un viss. “Aklais caurums” – nekas nenotiek.

Dīvainu noskaņu izraisa jau pats apakšvirsraksts - šaurībā un puskrēslā. Jā, piekrītu. Telpu trūkums Vecumnieku bibliotēkai ir, un mazāk izmantotā literatūra, kā arī dubulteksemplāri, atrodas augšējos plauktos, taču nevienam bibliotēkas lietotājam pa kāpnītēm, mēs ar bibliotekāri, neesam likušas kāpt. To darām mēs. Izstādes bibliotēkā tiek iekārtotas regulāri (tas arī redzams attēlā). 2017. gadā vien bija iekārtotas 93 izstādes. Ja redzam, ka kādu no bibliotēkas lietotājiem izstāde ir ieinteresējusi, piedāvājam papildus materiālus. Izstādi, kura bija veltīta aktrisei Lilitai Ozoliņai, atbrauca fotografēt viņai tuvu stāvoši cilvēki.

Runājot par rīkotajiem pasākumiem. Ja prognozējam, ka apmeklētāju skaits varētu būt lielāks, vienojamies ar Tautas nama darbiniecēm par telpām. Taču tas nav radījis apgrūtinājumu ne mums, ne arī viņām. Parasti tematiski pasākumi notiek bibliotēkā. Varam uzņemt apmērā 25 cilvēkus. Pie mums viesojas Vecumnieku vidusskolas sākumskolas skolēni – klasē ir nedaudz vairāk par 20 bērniem. 2017. gadā notikuši 19 pasākumi. Tā, kā saka, viss notiek!

Cilvēki, kuri atnākuši uz bibliotēku, nekad netiek atraidīti. Katram tiek atrasta vieta, kur veikt savu iecerēto darbu, pārlapot, kādu žurnālu. Pie mums bibliotēkā iegriežas cilvēki (un viņu pavadoņi) ar garīga rakstura problēmām. Arī viņi ir apmierināti ar bibliotēkas apmeklējumu un katram ir vieta, kur apsēsties.

Tālāk par “puskrēslu”. Bibliotēka ir spoži apgaismota, telpas tumšākajos stūros ir papildus mazās lampiņas, ja, kādam, strādājot pie galda, nepieciešams vēl papildus apgaismojums, piedāvājam galda lampu. Šogad telpas būs apgaismotas vēl kvalitatīvāk, jo pagājušā gada nogalē, tika iegādāti Led paneļi apgaismojumam.

  Par telpām. Jā, bibliotēkai ir nepieciešamas jaunas telpas. To ļoti labi zina arī Vecumnieku novada Domes vadība. Taču bibliotēkai ļoti nozīmīga ir atrašanās vieta. To nevar pārcelt uz pagasta nomali, vai arī, uz kāda daudzstāvu nama 2. vai 3. stāvu. Tad ne visi cilvēki, kuri vēlētos, varētu apmeklēt mūsu bibliotēku. Bibliotēkā strādāju jau kopš astoņdesmito gadu beigām. Gan iepriekšējā Domes komanda priekšsēdētāja Riharda Melgaiļa vadībā, gan tagadējā – Gunta Kalniņa vadībā par šo jautājumu ir lietas kursā. Taču mēs neesam vienīgā iestāde novadā. Es ticu, līdz ko radīsies tāda iespēja, arī Vecumnieku bibliotēkai būs jaunas, plašas un gaišas telpas. Man savā ziņā ir neērti Domes darbinieku priekšā, jo viņi vienmēr ir bijuši atsaucīgi, uzklausījuši mūsu vēlmes, bibliotēkas budžets ir atbilstošs.

Pēc raksta aptaujāju dažus cilvēkus par pirmo iespaidu, ko rada bibliotēka. Pensionāre Jana Avota saka: «Gaišs, zaļumi, dzīvespriecīgs sienu krāsojums, pozitīvs iespaids. Lielajā telpā es pazustu, bet šeit varu visu atrast. Kopības sajūta.» Aprūpētājai Svetlanai Jansonei šķiet – te ir «silti, gaiši un daudz grāmatu». Loreta Avota no 4.klases teic: «Man par bibliotēku ir labs iespaids, patīk te nākt, jo ir daudz interesantu grāmatu.» Strādniekam Oskaram Dombrovskim bibliotēkā šķiet «gaiši, silti, patīkami ienākt». Galdnieks Ivars Stabiņš saka: «Esmu ļoti apmierināts ar bibliotēku. Gaišs. Jā, šaurība ir, taču darbinieces izprot lasītāju gaumi, kas nebūt nav vienkārša.» Ne vienmēr ārējais spožums glabā bagātu saturu.

 Mārīte Boša
Vecumnieku bibliotēkas vadītāja

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933