Lapas karte

Youtube

Draugiem

Facebook

Misas tirgus laukuma projekts gūst ievērību

Pateicoties Nīderlandes fonda “KNHM” rīkotajiem Mazo projektu konkursiem, kuri aizsākās pirms 13 gadiem, jau ceturto gadu šo tradīciju pārņēmusi Latvijas pašvaldību apvienība „Sabiedrība ar dvēseli – Latvija” (SDL). 10. martā Ādažu kultūras centrā norisinājās SDL noslēguma pasākums, kur tika sveikti labākie iedzīvotāju īstenotie projekti, tostarp Vecumnieku novadā realizētais projekts „Misas tirgus laukuma labiekārtošana”. Katra īstenotā ideja nes sakoptāku un skaistāku apkārtējo vidi, dažādo ikdienu ar interesantiem pasākumiem.

Apvienībā SDL apvienojušās pašvaldības, kuras ik gadu  piešķir  līdzekļus  iedzīvotāju  iniciatīvu  īstenošanai. Iedzīvotāji raksta projektus, komisija tos izvērtē, un atbalstītie projekti saņem pašvaldības līdzfinansējumu, lai biedrība vai iedzīvotāju grupa savu ideju varētu īstenot, tā dodot ieguldījumu sabiedrībā un apkārtējā vidē.

2016. gadā ar iedzīvotāju un sabiedrisko organizāciju iniciatīvu tika īstenoti 515 projekti 41 pašvaldībā, bet 2017. gadā īstenoto projektu skaits pieaudzis līdz 528.

SDL noslēguma pasākumā tika prezentēti 3 labākie projekti no pieciem Latvijas reģioniem – Kurzemes, Vidzemes, Latgales, Zemgales un Pierīgas. Zemgales reģionā pirmo vietu ieguva Rundāles novada biedrības „Rūentāle”, īstenotais projekts “Audz vesels!”. Tā rezultātā tika ierīkots bērnu rotaļu un aktivitāšu laukums. Otro vietu ieguva Vecumnieku novada uzņēmēju biedrības īstenotais projekts „Misas tirgus laukuma labiekārtošana”, kur Misas centrā tirgoties gribētājiem tika uzbūvēta gaiša un glīta mājiņa. Trešās vietas ieguvēji bija Bauskas novada biedrība „Sadarbības tilts”, īstenojot projektu „Pāces tiltiņa atjaunošana”. Lai nodrošinātu labiekārtotu apkārtējo vidi Pāces ciematā, veicinātu kvalitatīvu un drošu brīvā laika pavadīšanu iedzīvotājiem, tika realizēts projekts ar mērķi sakārtot un labiekārtot nojumi un tiltiņu pār baseinu.

Par labāko projektu nacionālās žūrijas vērtējumā tika atzīts Cēsīs īstenotais iedzīvotāju projekts „Bērnu laukuma izveide Viestura ielas kvartāla daudzdzīvokļu māju iekšpagalmā”.

Neatņemama SDL gada noslēguma sastāvdaļa ir Latvijas Pašvaldību savienības izdotais žurnāls „Sabiedrība ar dvēseli. Iedzīvotāji veido savu vidi”, kas tiek izdots par “KNHM” finansējumu. Tajā ir apkopoti kārtējā gada labākie sabiedrības iniciatīvas projekti visā Latvijā. Šogad iznāk jau 12. žurnāla numurs. Pēdējo divu žurnālu numurus var apskatīt ŠEIT.

Foto: Gundars Kaminskis

Alīna Žukauska,
Vecumnieku novada domes projektu koordinatore

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933