Lapas karte

Youtube

Draugiem

Facebook

Jaunieši iepazīst Itālijas virtuvi

Apgūt jaunus kulinārijas apvāršņus, mācīties runāt itāliski, pieradināt ausis pie nedzirdētas mūzikas – tā varētu raksturot 10. februāra vakaru kopā ar diviem brīvprātīgajiem no Itālijas. Šis bija jau otrais Vecumnieku novada jauniešu domes rīkotais pasākums dažādu kultūru iepazīšanas ciklā. Iepriekšējā tikšanās reizē varēja apgūt skaitļus svešvalodā, spēlējot itāļu bingo “Tombola”, kā arī iemācīties itāļu un nīderlandiešu alfabētu.

Šoreiz brīvprātīgie Antonio Zingarelli un Džuzepe Agus jauniešiem mācīja gatavot nacionālos itāļu Tēvu dienas gardumus. Daudzas kulinārijas tradīcijas patiešām pārsteidza, piemēram, krēms maizītēm tika gatavots bez sviesta, bet apmaisīts ar citrona daiviņām. Latviešu kultūrā neko tādu neesam piedzīvojuši!

Rezultāts izdevās patiešām gards! Lai vairāk iejustos ārzemju pasaulē, recepti vajadzēja lasīt itāliski, tādējādi papildus jaunām zināšanām kulinārijā, jaunieši iepazinās arī ar valodas īpatnībām. Rosoties pie plīts, paralēli skanēja itāļu mūzika, kas domās aizveda Itālijas šaurajās ieliņās. Visiem dalībniekiem bija liels gandarījums par padarīto, jo iegūta ne vien jauna pieredze, bet arī pielietotas angļu valodas zināšanas.

Šādi kultūras vakari plānoti arī turpmāk.  Martā ieradīsies brīvprātīgie no Spānijas un Čehijas, kuri savukārt iepazīs ar savām tradīcijām un kultūras īpatņiem.

 

Andris Kāposts,
biedrība „Jaunatne smaidam”

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933