Lapas karte

Youtube

Draugiem

Facebook

Skolēni viesojas novada domē

Ēnu dienā Vecumnieku novada domi apciemoja Skaistkalnes vidusskolas 9. un 10. klašu audzēkņi, kā arī divas Vecumnieku vidusskolas audzēknes.

Jaunieši mērķtiecīgi izvēlējās sev interesējošās profesijas, lai Ēnu dienas ietvaros iejustos kāda speciālista lomā. Tā piemēram, divi 9. klases skolnieki Mikijs Siliņš un Nils Ivanovs darbojās sabiedrisko attiecību nozarē. Vispirms satiekot nodaļas vadītāju Ievu Pankrati, puiši iepazinās ar darba specifiku un uzdeva sev interesējošos jautājumus.

Vēlāk puiši sagatavoja nelielu reportāžu par piedzīvoto: “Kopā ar Sabiedrisko attiecību speciālisti Laumu Kalēju apciemojām citus ēnotājos. Kopumā diena bija izdevusies, visi aptaujātie sniedza pozitīvas atsauksmes par notiekošo. Pēc mūsu novērojumiem, viens no interesantākajiem ēnu devējiem bija sociālais pedagogs Renārs Sprancis, kuru ēnoja Ulvis Karelsons un Artūrs Jankovičs. Sociālais pedagogs bija iejuties nepaklausīga jaunieša lomā, bet puišu uzdevums bija atrisināt radušos problēmu. ” Labas atsauksmes saņemtas arī no paša R. Spranča, kurš uzteica jauniešu darbu un aicināja izvēlēties specialitāti turpmākajā ceļā, kā arī labprāt redzētu puišus kolēģu lokā pēc vairākiem gadiem.

Citas divas 10. klases skolnieces Linna Romaņenkova un Linda Valaškeviča iepazinās ar ekonomista ikdienu, aprēķinot, cik pašvaldībai izmaksā viens skolēns vairākās novada mācību iestādēs. Vēlāk iegūtie rezultāti tika salīdzināti ar citām Latvijas skolām. Meitenes arī uzzināja, kādas ir atšķirības starp grāmatveža un ekonomista ikdienu, saprotot, kurš virziens šķiet saistošāks.

Priecīgas par pieredzēto bija arī divas 9. klases skolnieces Kitija Andrikaite un Alise Cēne, kuras sekoja sabiedriskās kārtības nodaļas vadītājam. Meitenes apskatīja iepriekš risinātās problēmsituācijas, kā arī devās kopīgā reidā, nodrošinot kārtību Vecumnieku ielās.

“Ja nākamgad brauktu ēnot, tad noteikti dotos uz Vecumnieku novada pašvaldību,” tā jaunieši M. Siliņš un N. Ivanovs par gūtajiem iespaidiem. Paldies Ēnu dienas dalībniekiem un domes darbiniekiem!

 

Lauma Kalēja
Sabiedrisko attiecību speciāliste
63976197

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933