Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Aktuālais

LLKC Bauskas birojs organizēs Bioloģiskās lauksaimniecības apmācības. Apmācību ilgums ir 56 stundas un, nokārtojot gala eksāmenu, iegūst bioloģiskās lauksaimniecības sertifikātu. Apmācības ir bez maksas un, grupas lielums ir 20 cilvēki.

Latvijas lauku konsultācijas un izglītības centra Bauskas birojs organizē mācības aitkopībā. Mācības notiks Bauskas novadā, Bārbeles pagastā, Bārbelē.

No 7.aprīļa lauksaimnieki var pieteikties platību maksājumiem, Lauku atbalsta dienesta Elektroniskajā pieteikšanās sistēmā (EPS) aizpildot Vienoto iesniegumu.
24. maijs (22. maijs sestdiena) ir termiņš, līdz kuram jāpiesakās platību maksājumiem, bet 15. jūnijs – termiņš, līdz kuram var pieteikties platību maksājumiem ar atbalsta apjoma samazinājumu 1% apmērā par katru nokavēto darba dienu, kā arī veikt labojumus un precizējumus iesniegumā.

No 2021.gada 19.aprīļa līdz 2021.gada 19.maijam Lauku atbalsta dienests (LAD) aicina saimniecības iesniegt pieteikumus pasākumā “Atbalsts konsultāciju pakalpojumu izmantošanas veicināšanai”. Kopējais pieejamais finansējums ir 1 miljons eiro.

Lai piedalītos ceļu satiksmē, t.sk., arī pirms pavasara darbu uzsākšanas, traktortehnika un tās piekabes jāsagatavo un jāuzrāda ikgadējai tehniskajai apskatei. 

Šis gads ir iesācies ar dažādiem ierobežojumiem un attālinātu strādāšanu, bet tas nenozīmē, ka darbs ir apstājies. Vecumnieku novada Lauku attīstības konsultanti strādā attālināti un sazinās ar klientiem dažādos veidos, un pēc pieprasījuma arī nodrošinām vizītes un tikšanās.
Sazināties ar Lauku attīstības konsultantiem var, zvanot vai rakstot e-pastu:

Strauji mainīgie laikapstākļi daļai lauksaimnieku, jo īpaši lopkopībā iesaistītajiem, ir radījuši sarežģījumus nopļaut un/vai novākt sienu vai zāles masu lopbarībai.

Ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtējo situāciju, dienests ir veicis izmaiņas klientu apkalpošanas darbā. Klientiem šobrīd nav iespējams saņemt klātienes konsultācijas un klātienes palīdzību. Visu nepieciešamo atbalstu klientiem dienests sniedz pa tālruni – šādi iespējams saņemt ne tikai konsultācijas, bet dienesta darbinieki tālruņa sarunas laikā klienta vietā var aizpildīt un iesniegt Vienoto iesniegumu.

No šā gada14.februāra ikviens lauksaimnieks var sākt aizpildīt informāciju vienotajā platību maksājumu iesniegumā.

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933