Lapas karte

Youtube

Draugiem

Facebook

Aktuālais

Konference «Piena lopkopība Latvijā – cik konkurētspējīgi (efektīvi) esam?»

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) 28. novembrī rīko konferenci «Piena lopkopība Latvijā – cik konkurētspējīgi (efektīvi) esam?», kurā diskutēs par Latvijas piensaimniecību efektivitāti uz citu Eiropas valstu piensaimniecību fona un izvērtēs kādas iespējas sniedz kooperācija kopā ar piena pārstrādi. Konference notiks Ozolniekos, LLKC ēkā Rīgas ielā 34, 2. stāva zālē, sākums plkst.10.00. 

LLKC Bauskas birojs organizē arodmācības lopkopībā. Mācības notiks Vecumnieku novadā, Bārbelē, Bārbeles tautas namā. Mācības sākas 27. novembrī plkst. 10:00. Trīs dienas ir teorētiskās nodarbības 27.11.2018 līdz 29.11.2018. Praktiskā nodarbība notiks 30. novembrī.

Latvijas lauku kopienu parlaments (LLKP) ir mūsu organizēts pasākums, kas notiks jau ceturto reizi. Nākamgad, 6. un 7. jūnijā Jelgavas novada Zaļenieku pagastā 4. LLKP pulcēs ap 200 pašvaldību, uzņēmēju, NVO, valsts pārvaldes pārstāvjus un akadēmiķus, lai divu dienu garumā „uz galda” liktu diskusijas par mūsdienīgiem laukiem ar attālināto nodarbinātību, inovatīviem sabiedrības līdzdalības rīkiem, viedām tehnoloģijām, mobiliem pakalpojumiem, jaunām zemes apsaimniekošanas metodēm un jaunu kultūru ieviešanu un citām iniciatīvām, kas uzsāktas gan Latvijā, gan Eiropā.

Latvijas Lauku  konsultāciju un izglītības centra (LLKC) Bauskas birojs ir mainījis adresi. Birojs ir pārcēlies no Uzvaras ielas 1 uz Kalna ielu 7.

No šā gada 2018. gada 18. oktobra līdz 22. novembrim var pieteikties atbalsta saņemšanai trīs investīciju atbalsta pasākumos "Atbalsts ieguldījumiem lauku saimniecībās", "Atbalsts ieguldījumiem pārstrādē" un "Atbalsts ieguldījumiem lauksaimniecības un mežsaimniecības infrastruktūras attīstībā".

No 1. oktobra līdz 20. oktobrim primārie lauksaimniecības produkcijas ražotāji, lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības, lauksaimniecības produktu pārstrādes komersanti, pretendenti, kas darbojas zvejniecībā un zvejas produktu apstrādē var pieteikties atbalstam kredītprocentu daļējai dzēšanai.

Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padome (LOSP) un LLTA "Lauku Ceļotājs" 9. oktobrī, plkst. 10.00 -14.00, Zemkopības ministrijas 314.telpā rīko diskusiju par vietējo pārtikas ražotāju ķēdēm un jaunumiem produkcijas ražošanā un realizācijā, uz kuru tiek aicināti vietējās pārtikas ražotāji, to apvienojošās organizācijas un vietējās pārtikas izplatītāji.

Ņemot vērā, ka ilgstošā sausuma izraisītās sekas lauksaimniecībā atzītas par valsts mēroga dabas katastrofu, Valsts ieņēmumu dienests (VID) varēs sadalīt termiņos vai atlikt uz laiku nodokļu maksājumus lauksaimniekiem, kurus Zemkopības ministrijas deleģētā SIA “Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs” būs atzinusi par valsts mēroga dabas katastrofā cietušajām personām lauksaimniecībā.

2018. gadā ne tikai Latvija svin savu simto jubileju, bet arī John Deere traktors. Tieši tāpēc SIA „DOJUS Latvija” sadarbībā ar Latvijas Lauksaimniecības muzeju meklē senāko John Deere traktoru Latvijā!

Sestdien, 18. augustā, zemnieku saimniecībā “Vilki”  Jelgavas novada Svētes pagastā norisināsies Leader sadarbības projekta “Vietējo ražotāju konkurētspējas, sadarbības un atpazīstamības veicināšana” vasaras sezonas noslēguma pasākums “Dabas velšu tirgus”.

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933