Lapas karte

Youtube

Draugiem

Facebook

Aktuālais

Šodien, 14. jūnijā, Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas zālē notika pašvaldības pārstāvju tikšanās ar satiksmes ministru Tāli Linkaiti, lai pārrunātu aktuālos jautājumus, kas skar mūsu pašvaldību, kā arī, lai apspriestu vairāku Vecumnieku novada iedzīvotājiem un uzņēmējiem nozīmīgu valsts autoceļu sakārtošanas iespējas.

Iestājoties siltam un sausam laikam, grants un grunts ceļi sāk putēt. Tā kā Vecumnieku novada pašvaldībā lielāko daļu ceļa tīkla sastāda tieši grunts un grants ceļi, tad esam saņēmuši iedzīvotāju kritiku par putekļiem, kas paliek aiz braucošām automašīnām.

2019. gada sākums bija ziemīgs un sniegots, bet februāris mums atnesis pavasarīgas sajūtas, kas atsaucas arī uz pašvaldības ceļiem.

Pēc janvāra mēnesī ilgstošās snigšanas, novada ceļi ir šķūrēti vairākkārtēji. Vecumnieku novadā, tāpat kā visā valstī, autoceļu uzturēšana notiek atbilstoši katram ceļa posmam noteiktai klasei. Ceļa klasi nosaka pēc satiksmes intensitātes uz tā.

Janvāra Domes sēdē tika apstiprināts SIA “Jaunolis” maksas pakalpojumu cenrādis autoceļu uzturēšanas darbiem ziemā.

Autoceļu ziemas uzturēšanas sezona oficiāli sākas 1. novembrī un ilgst līdz 31. martam, bet, atkarībā no laika apstākļiem, šis periods var tikt pagarināts.

Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolā 14. septembrī noritēja novada pašvaldības amatpersonu tikšanās ar Satiksmes ministrijas (SM) un akciju sabiedrības ‘’Latvijas Valsts ceļi’’ (LVC) vadību.

Augusta sākumā Vecumniekos Liepu un Upes ielu autoceļa virsma ieguvusi asfaltam līdzīgu segumu – veikta dubultās virsmas apstrāde. Lai darbi noritētu raiti un kvalitatīvi, SIA “Jaunolis” veica autoceļa pamatnes sagatavošanu dubultās virsmas apstrādei. Kopumā ceļa darbiem tika iztērēti 51 768,51 eiro no pašvaldības budžeta.

Iestājoties siltākam laikam, Vecumnieku novadā kļūst aktuāls jautājums par pašvaldības ceļiem. Kā katru gadu tie kļūst grūti mērojami, vietām neizbraucami. Lai saglabātu esošo ceļu tehnisko stāvokli, vairākos posmos esam izvietojuši ceļa zīmes, kuras ierobežo autotehnikas  kustību ar paaugstinātu pilnu masu. Ierobežotos ceļu posmus varat apskatīt ŠEIT

Sakarā ar pavasara laika apstākļiem, kas būtiski ietekmē pašvaldības ceļu kvalitāti, ar š.g. 28. marta domes sēdes lēmumu tika nolemts, ka tiks ierobežota satiksme vairākos ceļa posmos Vecumnieku novadā.

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933