Lapas karte

Youtube

Draugiem

Facebook

Vecumniekos piedzīvos simtgades Meteņu svinēšanu

Īstais Zemgales budēlis, kurš dzīvo Vecumnieku novadā, aicina visus kopīgi sagaidīt pavasari, aktīvi iesaistoties Meteņu svinībās Vecumnieku novadā 2018. gada 16. un 17. februārī!

Viens no šī pasākumu cikla svarīgākajiem uzdevumiem ir informēt sabiedrību par maskošanās tradīcijas vēsturi un no jauna iedzīvināt budēļa tēlu Zemgales novados. Tradicionāli Budēlis – tēvainis ir Meteņu centrālais tēls, vīrišķās enerģijas piepildīta maska, kurai raksturīga no rudzu vārpām veidota konusveida cepure, otrādi vilkts aitādas kažoks, aizsegta seja, skaļa, “budinoša” uzvedība, ar kuras palīdzību tas modina dabu, un dažādi vīrišķo auglību simbolizējoši atribūti. Šī tēla  izcelsme meklējama tieši Zemgales tradīcijā, tāpēc “Meteņi Vecumnieku novadā” organizatori uzstādījuši mērķi – Latvijas Valsts simtgades gadā – 2018. gada februārī vienot masku gājienā vismaz simts Vecumnieku novada Budēļus.

Meteņu svinībās Vecumnieku novadā piedalīsies tādas folkloras kopas kā „Grodi” (Rīga), „Mālis” (Mālpils), „Artava” (Ogre), „Rāmupe (Katlakalns)”, „Trejupe” (Bauska), „Tīrums” (Bārbele), Baldones folkloras kopa, Kultūras un tautas mākslas centrs „Ritums” (Rīga), Biržu kultūras centra folkloras kopa „Bočiai”. Natņemami šī sarīkojuma  dalībnieki ir Valsts uzgunsdzēsības un glābšanas dienesta Vecumnieku brigādes staltie budēļi, Vecumnieku novada amatiermākslinieki, Vecumnieku vidusskolas pirmsskolas bērni un audzinātājas,  kā arī ciemiņi no blakus novadiem.

Aicinām Zemgales patriotus, kolektīvus, amatiermāksliniekus, sevišķi staltos Zemgales vīrus un viņu ģimenes iesaistīties Meteņu svinībās Vecumnieku novadā un kļūt par daļu no šī vēsturiskā masku gājiena, kurā ar lepnumu izrādīsies un tiks saskaitīti 100 Zemgales budēļi.

Tā ir patiesi aizraujoša pieredze, kas ļauj ne tikai jautri un aktīvi pavadīt laiku, bet arī atklāt savu dziļāko būtību, kas sakņota mūsu senču izpratnē par pasaules kārtību. Sīkāka informācija par iespēju piedalīties “Meteņi Vecumnieku novadā” aktivitātēs un Simts budēļu masku gājienā pieejama pa tālr. 28667825 (Vita), 29472990 (Irita) vai rakstot uz e-pastu .

                                                                                                           

“Meteņi Vecumnieku novadā” organizatori

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933