Lapas karte

Youtube

Draugiem

Facebook

Aktuālais

Pirms gaidāmajām valsts svētku brīvdienām, no 17. līdz 19. novembrim, Nacionālais veselības dienests (NVD) iedzīvotājiem atgādina par medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējām.

Pirmajā mēnesī kopš iedzīvotāji, kuri nav automātiski apdrošināti, var veikt brīvprātīgās veselības apdrošināšanas iemaksas un pievienoties valsts veselības apdrošināšanas sistēmai, veselības apdrošināšanas iemaksas veikuši jau 942 cilvēki vairāk nekā 100 tūkstošu eiro apmērā, tādējādi nodrošinoties, ka nepieciešamības gadījumā viņiem būs pieejams ievērojami plašāks pakalpojumu klāsts, informē Nacionālais veselības dienests (NVD).

26. septembrī plkst.17.00 Bārbeles tautas namā visi interesenti tiek aicināti uz bezmaksas informatīvo lekciju “Bērnu garīgās veselības aprūpe”. Katrs bērns ir unikāls ar savām spējām un personību, tās veidošanu ir ietekmējuši dažādi faktori – vide, ģimene, fiziskais un garīgais veselības stāvolis.

Piektdien, 21. septembrī, akcijas “Diena bez rindām” ietvaros Nacionālā veselības dienesta Klientu apkalpošanas centrā Rīgā no plkst. 10.00 līdz 16.00 senioriem un citiem interesentiem būs iespēja konsultēties par E-veselības sistēmas pakalpojumu lietošanu un kopā ar konsultantu aizpildīt E-veselībā informāciju par savām kontaktpersonām – piemēram, kaimiņu, dēlu, mazmeitu vai kādu citu tuvinieku – saziņai neatliekamā gadījumā.

23. septembrī plkst.11.00 visi interesenti tiek aicināti uz Rudens velobraucienu, kas vīsies Valles pagasta virzienā. Pulcēšanās velobraucienam būs pie veikala “Pīlādzis” Vecumniekos.

24. oktobrī no plkst. 9.00 pie Vecumnieku tautas nama viesosies Bērnu veselības buss jeb Mobilais veselības aprūpes centrs (MVAC), kur bez maksas pieņems Bērnu Klīniskās Universitātes Slimnīcas speciālisti - bērnu alergologs/pulmonologs un bērnu okulists.

Ar saukli „Esi vesels un laimīgs”, Rehabilitācijas centrs “Līgatne” informē par pieejamiem pakalpojumiem. Centrs atrodas vienā no skaistākajām uz zaļākajām vietām Latvijā, kas gadiem ilgi ir priecējusi un turpina priecēt cilvēku sirdis – Līgatnē, Gaujas krastā.

Ceturtdien, 30. augustā, Nacionālajā veselības dienestā (NVD) norisinājās preses konference, kurā veselības ministre Anda Čakša un NVD direktore Inga Milaševiča informēja par valsts veselības apdrošināšanas aktualitātēm un apdrošināšanas iemaksu veikšanas iespējām jau no šī gada 1. septembra.

Optometriste Kristīne Detkova daudzu gadu garumā nonākusi pie secinājuma, ka vecāki reizēm nepievērš vajadzīgo uzmanību bērnu redzes veselībai. Pastāv maldīgs uzskats, ka, bērnam augot un attīstoties, problēmas pazudīs pašas no sevis. Tendence ir izplatīta arī kopējā veselības stāvokļa diagnostikā.

Mugurkauls ir nozīmīga skeleta sastāvdaļa ar sarežģītu uzbūvi, tā traumas ir smagas un komplicētas, kas var novest pie ķermeņa paralīzes. Vasarā viens no biežākajiem mugurkaula kakla daļas traumas iemesliem ir lēkšana uz galvas ūdenī.

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933