Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Aktuālais

Vecumnieku veselības centrā (turpmāk VVC), no šī gada 24.februāra līdz 31. martam norisinājās Latvijas Universitātes, Rīgas Stradiņa universitātes, Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta “BIOR”, Slimību profilakses un kontroles centra un Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas īstenotais pētījums “COVID-19 seroprevalences pētījums Latvijas iedzīvotāju vispārējā populācijā”. Pētījuma mērķis bija noteikt cik lielai iedzīvotāju daļai, kuri ir bijuši kontaktpersonas ar Covid-19 slimnieku vai bijuši simptomi, bet nav pozitīvs Covid-19 tests ir antivielas pret Covid-19 izraisīto vīrusu.

Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība „Dzīvības koks” vēlas palīdzēt jūsu pacientiem un tuviniekiem, kurus skārusi onkoloģiska slimība. Tāpēc atgādinām par divām valsts atbalstītām programmām, kas pieejamas ikvienam pacientam, kas saskāries ar onkoloģisku slimību un viņa tuviniekam bez maksas. Programmās piesaistīti augsti kvalificēti un zinoši speciālisti, kuriem ir liela pieredze darbā ar cilvēkiem ar onkoloģisku diagnozi.

2021.gada 6.maijā no plkst. 10.00 līdz 13.00, Vecumnieku tautas namā, Rīgas ielā 5, notiks Donoru diena. Ziedot asinis tiek aicināti visu asinsgrupu donori.

Katru gadu 3.martā tiek atzīmēta Pasaules dzirdes diena, ar mērķi veicināt sabiedrības izpratni par novēršamiem dzirdes traucējumiem vai zudumu. Viens no šī gada dzirdes dienas mērķiem ir veicināt izpratni par to, ka dzirdes zudums un ar to saistītās ausu slimības var tikt novērstas ar profilaksi. Svarīgi ir profilaktiski novērst iespējamos dzīves laikā iegūtos dzirdes zudumus, jo lielākā daļa no tiem ir neatgriezeniski un būtiski ietekmē kopējo dzīves kvalitāti.

Vecumnieku veselības centrs piedalās Latvijas Universitātes, Rīgas Stradiņa universitātes, Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta “BIOR”, Slimību profilakses un kontroles centra un Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas īstenotajā pētījumā “COVID-19 seroprevalences pētījums Latvijas iedzīvotāju vispārējā populācijā”.

Latvijas veselības nozares nozīmīgākais pasākums "Gada balva medicīnā" šogad notiks jau 11. reizi. Balsošana par labākajiem mediķiem norisinās līdz 1. martam, deviņās nominācijās – “Gada ģimenes ārsts 2020”, “Gada ārsts speciālists 2020”, “Gada zobārsts 2020”, “Gada ārsta palīgs 2020”, “Gada farmaceits 2020”, “Gada māsa 2020”, “Gada māsas palīgs 2020”, “Gada vecmāte 2020” un “Gada funkcionālais speciālists 2020”, “Gada slimnīca 2020”.

Diemžēl arī Vecumnieku novadā Covid-19 vīruss ir sācis straujāk izplatīties. Lai to ierobežotu, kontrolētu un ātrāk noskaidrotu izplatību, Vecumnieku veselības centrā (VVC) ir vairākas iespējas.

4. februārī tiek atzīmēta Pasaules pretvēža diena, kuras mērķis ir veicināt iedzīvotāju izpratni un papildināt zināšanas par ļaundabīgiem audzējiem, to profilaksi un savlaicīgu slimību atklāšanu un ārstēšanu. Arī šogad šai dienai izvēlēts sauklis „Es esmu un es darīšu”, kas apzīmē katra personīgo spēju un apņemšanos ietekmēt nākotni.

COVID-19 slimnieks, galvenokārt, sūdzas par elpas trūkumu, aizdusu un nespēju veikt ikdienas aktivitātes. Lai mazinātu šos simptomus un uzlabotu dzīves kvalitāti, slimniekam ir nepieciešams aktīvi iesaistīties atveseļošanās procesā. Šobrīd ļoti būtiski ir pievērst uzmanību mūsu plaušu darbībai, un tāpēc ir nepieciešami speciāli elpošanas vingrinājumi, kurus iesaka horeogrāfe, dejotāja un topošā fizioterapeite Liene Stepena.

Jau pērnā gada nogalē un šī gada sākumā tika plānots izveidot jaunus pakalpojumus Vecumnieku veselības centrā (VVC).
Pamatojoties uz Vecumnieku novada Domes 2020.gada 23.decembra lēmumu “Par Vecumnieku veselības centra maksas pakalpojumu cenrādi” Nr. 1-4/2020/464, turpmāk VVC varēs saņemt sekojošas medicīniskās manipulācijas un iegādāties medicīnas preces:

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933