Lapas karte

Youtube

Draugiem

Facebook

Vislatvijas orientēšanās nakts Vecumniekos

Otro gadu Eiropas sporta nedēļas ietvaros, Latvijā norisinājās Vislatvijas orientēšanās nakts, rogaininga sacensības, kuras koordinēja Latvijas Orientēšanās federācija sadarbībā ar karšu izdevniecību “Jāņa sēta” un astoņām pašvaldībām. Sacensības notika Liepājā, Talsos, Olainē, Rīgā, Salaspilī, Cēsīs, Limbažos un Vecumniekos, kopā pulcējot vairāk kā 1600 dalībniekus.

Viskuplākais dalībnieku skaits bija Liepājā un Rīgā, katrā pilsētā pulcējot vairāk nekā 350 aktīvos dalībniekus. Vecumniekos sacensībām pieteicies bija 91 dalībnieks, no kuriem aptuveni 75 bija vietējie iedzīvotāji.

Pulksten 19.00 dalībnieki pulcējās Vecumnieku sporta skolas zālē, kur līdz starta brīdim aktīvi plānoja savu maršrutu kartē. Sacensību organizators Vecumniekos Mārtiņš Šteinalts iepazīstināja komandas ar sacensību un drošības noteikumiem. Uz starta līnijas kāpa 86 dalībnieki 27 komandu sastāvā. Komandām tika dotas trīs stundas, lai apmeklētu pēc iespējas vairāk kontrolpunktus.

DSC 0197 1024x680 copy

M.Šteinalts sacensību laikā apsekoja pieturas punktus, secinot, ka šogad gaisā virmojis cīņas spars un pozitīvs noskaņojums. Netika konstatēts neviens gadījums, kad komandas pārkāptu noteikumus, piemēram, brauktu ar auto vai kāds komandas biedrs viens pats izskrietu visus kontrolpunktus.

Pirmās komandas finišā ieradās pusstundu pirms noteiktā kontrollaika. Lielākā daļa dalībnieku bija veiksmīgi saplānojuši savu distanci, finišā ierodoties aptuveni desmit minūtes pirms noteiktā laika. Tikai četras komandas ieradās ar nokavēšanos, par katru kavēto minūti saņemot soda punktus. Viena no tām finišā ieradās ar 45 minūšu nokavēšanos, zaudējot visus iegūtos punktus. Noteikumi paredz, ka pēc 30 minūšu kavēšanas visi nopelnītie punkti tiek dzēsti. Lai nu kā, komanda finišēja ar patiesu prieku par piedzīvoto. Gaidot rezultātu apkopojumu, sacensību dalībnieki varēja malkot gardu piparmētru tēju un dalīties stāstos.

DSC 0304 1024x680 copy

Latvijas Orientēšanās federācija sacensību uzvarētājiem bija sarūpējusi koka medaļas, krūzes ar sacensību logo, dāvanu kartes no “Osveikals.lv” un “muki.lv” veikaliem. Vietējais uzņēmums SIA “Keefa” dāvāja Simply food biezeņus, SIA “Ābolis” ābolu sulu, bet dzērienu ražotājs “Vecmuiža” – upeņu limonādi. Tā kā veterānu grupā nestartēja neviens dalībnieks, izlozes kārtībā balvas tika sadalītas starp visiem dalībniekiem.

Sacensību uzvarētāji:           

Ģimeņu grupa:

1.vieta “Surikati” no Neretas novada;

2.vieta ”Foršie eži” no Vecumniekiem;

3.vieta “MGT” no Misas.

Sieviešu grupa:

1.vieta “Šodiena” no Bārbeles;

2.vieta “Meitenes brīvsolī” no Jelgavas;

3.vieta “JSK Gaita” no Vecumniekiem.

Open grupa:

1.vieta “Darba rezerves” no Rīgas;

2.vieta “NeoVimba” no Misas;

3.vieta “Ever-ēst!” no Jelgavas.

DSC 0173 1024x680 copy

Liels paldies Vecumnieku novada domei par sacensību finansēšanu. Īpašs paldies Vecumnieku novada domes priekšsēdētāja vietniekam Jānim Kovalam, kas līdzdarbojās un konsultēja sacensību organizēšanā. Tāpat īpašs paldies Ivaram Sprancim par telpām, kā arī sporta skolas viesmīlīgajai dežurantei. Paldies vietējiem uzņēmējiem par sarūpētajām balvām, kā arī dalībniekiem par piedalīšanos. Paldies par piedzīvojumiem, ko sniedzāt un paldies orientēšanās kluba “Eko O” biedriem par palīdzību sacensību noorganizēšanā! Visi malači!

Foto - Ieva Pankrate, Mārtiņš Šteinalts.

                                                                                   

                                                                                    Mārtiņš Šteinalts,
Vislatvijas orientēšanās nakts organizētājs Vecumniekos

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933