Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Vecumnieku novada rogainings - šogad Bārbelē

Jau trīs gadus Vecumnieku novadā iedzīvotājiem un viesiem ir iespēja divreiz gadā lieliski pavadīt laiku, izskrienot vai ejot iepazīt novada apkārtnes pagastu centrus, kā arī lauku un meža apvidus, turklāt to darīt ar pievienoto vērtību, aktīvi pavadot laiku, nedomājot par noskrietiem, noietiem kilometriem, bet gan tiecoties pēc mērķa atrast kontrolpunktu un doties uz nākamo. Šāda iespēja ir ik septembri, kad Vecumniekos notiek Latvijas orientēšanās nakts rogainings, kā arī pavasarī, kad kādā citā Vecumnieku novada pagastā norisinās lielais novada rogainings.

Pirms diviem gadiem tāds norisinājās Misā, pērn Skaistkalnē, bet šogad Bārbelē. Sacensības vietējiem iedzīvotājiem un visiem, tostarp kaimiņvalstu dalībniekiem, organizē Vecumnieku novada dome sadarbībā ar Tūrisma un Orientēšanās sporta klubu Eko O. Līdz šīm lielākais dalībnieku skaits, kas startējuši ir bijuši 175 dalībnieki Misas rogainingā. Ar lielām ambīcijām par lielāku dalībnieku skaitu, šogad Bārbeles rogainingu organizējam 29. martā, svētdienā.

Bārbeles rogainings piedāvā startēt ģimenes, jauniešu, pieaugušo un veterānu grupās divu vai četru stundu rogainingā. Ja neizdodas izveidot komandu, droši spēkus var izmēģināt individuāli, 21 kilometra orientēšanās rogaininga pusmaratona distancē (pa gaisa līniju), kur precīzākie, bez lielām orientēšanās kļūdām veiks apmēram 24 kilometrus.

Finišā visus dalībniekus gaidīs fotogrāfs, lai uzņemtu jautras, amizantas komandu fotogrāfijas, kā arī, gaidot apbalvošanu, iespēja sasildīties pie siltas tējas un soļankas zupas.

Šī gada apvidus ir lielisks - plaši meži, daudz ceļu, taku un stigas, kā arī līkumainā Iecavas upe, brīžam ar ļoti aizaugušiem krastiem, bet ne tikai. Lielisks veids, kā iepazīt Bārbeles interesantākās vietas ir piedalīties mūsu sacensībās, jo daži kontrolpunkti tiks izvietoti tieši šajā vietās. Bārbele ir ārkārtīgi bagāta ar vietām, ko vērts apskatīt. Dalībnieki varēs apskatīt brīvdabas muzeju “Ausekļu dzirnavas”, Bārbeles zēnu skolu ar vieglās aviācijas interešu izglītību, Zemgales sensētu “Everti” un viesu mājas “Sutras” ar pļaviņā uzceltu piramīdu. Tāpat Bārbelē atrodas tādi dabas veidoti objekti, kā Bārbeles ezers ar Zāļezera purvu, Sēravots, kur reiz attīstījās viena no pirmajām kūrvietām Latvijā un Rukšezers ar peldošām saliņām.

Sacensību dienā ierašanās no plkst. 11:00, starts 12:30. Reģistrēties sacensībām iespējams līdz 25. marta plkst. 17:00.  Vairāk informācijas, kā arī sacensību nolikums pieejams mājaslapā: https://www.rogaining.lv/r/Barbele/.

Sacensības organizē Vecumnieku novada dome, Tūrisma un orientēšanās klubs Eko O un karšu izdevniecība “Jāņa sēta”, savukārt atbalsta vietējie uzņēmumi un biedrība Jaunatne smaidam.

Sacensību direktors

Mārtiņš Šteinalts

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933