Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Baltijas kausa «Downhill» pirmajā posmā – godalgota vieta Vecumnieku vidusskolas audzēknim

4. un 5. jūlijā Igaunijā, Kivioli pilsētas piedzīvojumu parkā norisinājās pirmais Baltijas kausa posms disciplīnā. U14 grupā startēja Vecumnieku vidusskolas audzēknis Henrijs Zeltiņš, kurš sacensībās ieguva godalgoto 3. vietu.

«Domāju, ka varēja būt arī 2. vieta, ja vien nebūtu nokritusi ķēde» – stāsta Henrijs Zeltiņš, kurš šogad uzsāks mācības Vecumnieku vidusskolas 8. klasē. Ikdienā Henrijs trenējas Baldonē, pie trenera Armanda Mežinska. Treniņi lielākoties notiek vienreiz nedēļā – svētdienās, taču tad treniņiem tiek atvēlēta visa brīvā diena.

«Downhill» ir kalna riteņbraukšanas paveids un pastiprināti par to H. Zeltiņš sāka interesēties YouTube platformā sekojot līdzi austriešu brīvā stila (freestyle) un kalnu riteņbraucēja (MTB) Fabio Vibmera (Fabio Wibmer) veidotajām īsfilmām.

IMG 1057

Pirmais Baltijas kausa posms norisinājās no Igaunijā populārā derīgā izrakteņa - degslānekļa pelniem izveidotajā trasē. Tajā piedalījās ap 100 dalībnieku, kas veica bīstamus un atraktīvus pārbaudījumus. Trases bija gan pielietas ar lietus ūdeni, gan, uzspīdot saulei, pildījās ar melniem putekļiem, kas padarīja tās sevišķi bīstamas un kritieniem bagātas.

Henrija tētis Aldis par dēlu stāsta, ka «dēla treniņbraucienos iegūtā pieredze ļāva veikt divus teicamus nobraucienus sacensībās, kas arī atsaucās uz augsto vietu kopvērtējumā».

50102262687 605f159590 o

Jaunieša vasara ir saspringta - jāgatavojas nākamajam Baltijas kausa posmam, kas notiks Lietuvas pilsētā - Ignalinā. Tāpat, šovasar norisināsies arī Latvijas kausa sacensības «Downhill» disciplīnā. «Jātrenējas vēl daudz,» atzīst Henrijs, taču «tikai tā iespējams piepildīt sapni startēt Eiropas mēroga sacensībās.»

Papildus informācija:
Downhill.lv
Fun Timez Crew

Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Agnese Čikule

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933