Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Vecumnieku sportistam panākumi Pasaules čempionātā

Šī gada 19.-22. novembrī Sanktpēterburgā, Krievijā, pirmo reizi pandēmijas laikā notika Pasaules Čempionāts svarbumbu celšanā junioriem, pieaugušiem un veterāniem, kurā piedalījās arī Latvijas komanda.

Ņemot vērā saspringto situāciju saistībā ar COVID-19 izplatību, dalībnieku skaits bija mazāks, nekā tas ir parasti, tomēr spēcīgākie sportisti neskatoties uz grūtībām bija tomēr ieradušies. Šoreiz, lai saglabātu augstu konkurenci, tika mainīts dalībnieku uzņemšanas princips, tieši: “viens dalībnieks no katras valsts katrā svaru kategorijā”. Un tā kā čempionāts notika Krievijā, gandrīz visas svara kategorijas papildināja Krievijas sportisti, kas ir neapstrīdami līderi svarbumbu celšanā. Tādējādi šajās sacensībās konkurences līmenis ne tikai nesamazinājās, bet, gluži pretēji, ievērojami pieauga salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem.

Sacensties šādā kompānijā nebija viegli, bet tas bija ļoti godājami. Katrā svaru kategorijā uzreiz startēja vairāki pasaules un Eiropas čempioni vai rekordisti. Diemžēl šogad pandēmijas dēļ gandrīz visas nacionālās sacensības Latvijā tika atceltas. Daudzi sportisti ir atkāpušies no treniņu grafika un visvairāk disciplinētākie palika veterāni. Un, neskatoties uz to, ka mūsu komandā bija lielākā daļa sportistu bija vecumā virs 40 gadiem, mēs cienīgi sacentāmies ar labākajiem.

Latvijas komanda izcīnīja trešo vietu komandu stafetē garajā ciklā profesionāļu grupā kur startēja Vasīlijs Giņķo no Ventspils, Edgars Getmaņčuks no Vecumniekiem un Māris Rubulis no Viļāniem. Individuāli Edgaram Getmančukam ceturtā vieta garā ciklā vingrinājumā, Mārim Rubulis ceturtā vieta klasiskajā divcīņā, Vasīlijam Giņko otrā vieta garā cikla vingrinājumā veterānos.

20201121 144049

Paralēli notika pasaules spēles svarbumbu celšanā, kur pirmo vietu ieguva Edgars Getmaņčuks grūšanā ar vienu roku 40 kg smagu bumbu.

PALDIES visiem kas šajā smagajā laikā trenējas un ziedo sevi sportam!

Latvijas Svarbumbu Celšanas Asociācijas valdes priekšsēdētājs
Māris Rubulis

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933