Lapas karte

Youtube

Draugiem

Facebook

Orientēšanās sacensības Misā

Pērn septembra nogalē norisinājās Vislatvijas Orientēšanās nakts, kuras ietvaros sešās Latvijas pilsētās norisinājās nakts rogainings - Rīgā, Jūrmalā, Salaspilī, Talsos, Limbažos un Vecumniekos. Sacensības rīkoja Latvijas Orientēšanās federācija sadarbībā ar karšu izdevniecību “Jāņu sēta”.

Vecumniekos sacensības organizēja novada dome un orientēšanās sporta klubs “Eko O”, pulcējot vairāk kā 110 dalībniekus, no kuriem apmēram 90 bija vietējie iedzīvotāji. Saņemot šādu atsaucību, nolēmām, ka 2018. gadā rīkosim divas rogaininga sacensības – pavasarī un rudenī.

Šogad pirmās sacensības notiks 31.martā. Par norises vietu izvēlēta Misa, kuras teritorija ir bagāta ar ceļiem, taciņām, stigām un grāvjiem, paverot plašas iespējas distanču plānotājiem sagatavot interesantu maršrutu. Pasākuma centrs atradīsies Misas vidusskolā. Ierašanās plānota no plkst. 10:30, bet starts plkst. 12:00.

Rogainings noris komandās divu līdz piecu cilvēku komandā, skrienot vai ejot apvidū. Līdzi ir karte un atzīmēšanās ierīce, drīkst izmantot kompasu, taču aizliegts lietot globālās pozicionēšanas sistēmas (GPS) kartes, kuras pieejamas telefonos vai citās ierīcēs. Sacensību mērķis ir sakrāt pēc iespējas vairāk punktus, kurus iegūst, dodoties uz noteiktiem kontrolpunktiem. Tie ir iezīmēti kartē, un katram ir sava punktu vērtība.

Mūsu organizētajā rogainingā komandām divu vai četru stundu laikā apvidū jāapmeklē pēc iespējas vairāk kontrolpunktu, vadoties pēc kartes un sakrājot pēc iespējas vairāk punktus. Ja komanda neiekļaujas kontrollaikā, par katru nokavēto minūti tiek skaitīts nost viens soda punkts.

 Sacensības norisināsies 14 grupās, kuru iedalījums atkarīgs no dzimuma un vecuma. Būs divas ģimeņu, trīs jauniešu, trīs veterānu grupas cilvēkiem no 50 gadiem, kā arī atklātā grupa. Katrā no tām tiks apbalvos trīs labākās komandas. Gaidāmais dalībnieku skaits lēšams ap 200 dalībniekiem.

Ļoti gaidām ikvienu interesentu gan no mūsu novada, gan visas Latvijas. Tāpat gaidīti gan profesionāļi, gan tie, kuri šāda veida sacensībās iepriekš nav piedalījušies.

NOLIKUMS UN PIETEIKUMA ANKETA

Uz tikšanos Misā!

Mārtiņš Šteinalts
Kluba “Eko O” pārstāvis
25464261

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933