Lapas karte

Youtube

Draugiem

Facebook

Kauss aizceļo pie Iecavas ugunsdzēsējiem

Vecā ezera krastā 2. jūnijā trīs ugunsdzēsēju komandas no Vecumniekiem, Iecavas un Vecsaules sacentās par ceļojošo Māra Plēsnieka kausu. Ikgadējās sacīkstes notika 15. reizi, un šoreiz kausu ieguva iecavnieki.

Sacensības notika piecās disciplīnās: glābšanas riņķa mešanā, stafetē, ugunsdzēsēju auto vilkšanā, ūdens strūklas virzīšanā ar motorsūkni un rokas sūkni. Stafete ritēja krastmalā un ūdenī – komandu dalībnieki airēja un vilka glābšanas laivu un dēli, ar dēlīšiem pārvietojās pa “purvu’’, ugunsdzēsēju “boulinga’’ posmā ritināja šļūteni noteiktā trajektorijā, ripināja lielo autoriepu. Ikviens sacīkšu posms prasīja komandas sadarbību, sagādājot aizraujošus mirkļus un prieku līdzjutējiem – glābēju ģimenēm, draugiem un citiem skatītājiem.

IMG 0121 1200x800

Ceļojošais Māra Plēsnieka kauss pirmo reizi 15 gadu vēsturē gadu pavadīs pie Iecavas ugunsdzēsējiem. Vecsaules glābēji otrajā vietā, trešie – mājnieki no Vecumniekiem. Labākais riņķa mešanā bija Kristaps Lisovskis – 22,50 metri. Ūdens strūklas virzīšanu mērķī ar motorsūkni nevarēja pabeigt – pēc Vecumnieku un Vecsaules glābēju starta sūknis pārstāja darboties, tāpēc iecavnieki to izmantot nevarēja un šī posma rezultātus tiesneši anulēja.

01 1200x800

Kā skaidroja sacīkšu rīkotājs un galvenais tiesnesis Māris Plēsnieks, šoreiz piedalīties nevarēja komandas no Skaistkalnes, Bauskas un citiem kaimiņu novadiem, jo vairākums glābēju bija aizņemti darbā. Skaistkalnes posteni gan “pārstāvēja” ugunsdzēsēju auto “ZIL”, ko vilka komandas. Kā atklāja M.Plēsnieks, mašīna no Vecumniekiem savulaik nodota Rundāles novada glābējiem, bet pēc tam atgriezusies Skaistkalnē. Iecerēts sagādāt jaunu ugunsdzēsēju auto Bārbeles pagastam, sacīja M.Plēsnieks.

DSC 0099 1204x800

 Sacensības rīkoja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģionālās nodaļas Bauskas daļa un Vecumnieku novada pašvaldība.

REZULTĀTI

 

Teksts un foto:

Antra Ērgle,
VNZ redaktore

Lauma Kalēja,
Sabiedrisko atteicību speciāliste

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933