Lapas karte

Youtube

Draugiem

Facebook

Arnolda Sipenieka kauss ceļo uz Vecumniekiem

Arnolda Sipenieka kausa izcīņas sacensības ugunsdzēsības sportā 15. septembrī noritēja sesto reizi kopš to atjaunošanas. Sīvā konkurencē pārākumu jau piekto reizi guva Vecumnieku komanda, tādējādi kausam aizceļojot uz Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vecumnieku posteni.

A.Sipenieka piemiņas sacensības pirmo reizi notikuša 80. gadu sākumā, bet atjaunotas 2013. gadā, stāsta Ugunsdzēšanas un glābšanas darba organizators Skaistkalnē Āris Gothards. Šoreiz sacensībās piedalījās četras komandas no Baldones, Bauskas, Skaistkalnes un Vecumniekiem. Sacensības tiesāja Iecavas posteņa komandieris Aleksandrs Ivanovs.

Kā ierasts, komandas sacentās vairākās disciplīnās: glābšanas riņķa mešanā, stafetē, automašīnas vilkšanā un ūdens strūklas virzīšanā ar motorsūkni un rokas sūkni. Sacensību galvenais tiesnesis Māris Plēsnieks pastāstīja, ka nākamgad kausa izcīņu plānots organizēt jūnija pirmajā sestdienā, stafetē iekļaujot jaunus, līdz šim neredzētus elementus.

IMG 3552 1024x683

Rosīgo sestdienas rītu atklāja riņķa mešanas disciplīna, kur pārliecinoši vadībā izvirzījās Baldones komanda. Rezultatīvākais sacensību dalībnieks bija Oskars Grīva, kurš sasniedza 25,15 metru atzīmi.

IMG 3631 1024x683

Stafetes elementi tika izvietoti ap sacensību centrālo simbolu – Skaistkalnes dīķi. Kā teic M. Plēsnieks: “Sipenieka kauss nevar notikt, ja neiekļaujam dīķi kā objektu!” Pirmais stafetes posms bija gumijas laivas airēšana pāri dīķim, turpinājumā skrējiens un šķēršļu pārvarēšana, šļūteņu līnijas savienošana un lēzentrauka dzēšana. Pēc intensīvā skrējiena dalībnieki pauda savus iespaidus, atzīstot, ka šoreiz stafete bijusi sarežģītāka, piemēram, noslēdzošajā liesmu dzēšanas posmā, formas tērps papildus tika aprīkots ar cirvi, lai apgrūtinātu tērpa uzvilkšanu. M.Plēsnieks gan teic, ka būtisku izmaiņu neesot. Stafetē labākie izrādījās baušķenieki.

IMG 3694 1024x683

Skanot skatītāju saucieniem un uzmundrinājumiem, komandas vilka ugunsdzēsēju auto “ZIL”. Pārāki izrādījās skaistkalnieši, ar lepnumu sakot: “Savu auto protam vilkt!” Ar šo posmu mājinieki izvirzījās vadībā, cerot uz pirmo uzvaru kopš sacensību atjaunošanas. Visas komandas rādīja līdzvērtīgu sniegumu, tādēļ rezultāti nebija paredzami līdz pēdējam brīdim.

IMG 3713 1024x683

Uzsākot motorsūkņa disciplīnu, tehnika pievīla. Pēc vairākkārtējiem tiesnešu un dalībnieku mēģinājumiem, sūknis nereaģēja un tika nomainīts pret vecāku modeli. Te pārākumu atkārtoti izrādīja Bauskas komanda. Savukārt specifiskajā un spēku prasošajā disciplīnā ar rokas sūkni uzvaru guva Vecumnieku komanda, tādējādi izraujoties vadībā un gūstot piekto uzvaru sešu gadu laikā. Arnolda Sipenieka kauss aizceļoja uz Vecumnieku posteni, kur glabāsies trofeju un relikviju plauktā labi redzamā vietā, stāsta Vecumnieku posteņa komandieris Visvaldis Janelis.

IMG 3779 1024x683

Jaunais posteņa komandieris neslēpj, ka vīri ir godprātīgi un spēcīgi arī ikdienā: “Kauss ir godam nopelnīts – viņi ir izcili darbinieki, ar viņiem ir ļoti viegli strādāt. Liels un smags darbs ir ieguldīts pirms sacensībām.” Atbalstot bijušos kolēģus, M. Plēsnieks atzīst, ka grūtākais kā tiesnesim ir būt objektīvam, zinot, ka blakus startē savējie.

IMG 3879 1024x683

Pēc spraigas dienas un prieka pilnas fotosesijas, visi sacensību dalībnieki tika aicināti uz cepelīnu mielastu.

SACENSĪBU REZULTĀTI

Foto - Lauma Kalēja

 

Lauma Kalēja,
Sabiedrisko attiecību speciāliste

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933