Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Tūrisms

Ja vēlies piedalīties Bauskas TIC organizētajā pārsteiguma balvu izlozē, apmeklē orientēšanās sporta kluba Eko O un Vecumnieku TIP izveidoto un nomarķēto orientēšanās poligonu, kurš pieejams 24 stundas diennaktī, septiņas dienas nedēļā, bez maksas! Savā sociālo tīklu kontā Facebook vai Instagram publicē bildes ar nelielu aprakstu - kā tev veicās ar orientēšanos Vecumniekos. Daloties, neaizmirsti pievienot tēmturi #OrientejiesVecumniekos! Pārsteiguma balvu izloze tiks veikta 16. novembrī.

2021. gada 2. oktobrī Vecumnieku pagasta Zvirgzdes mežā notika Latvijas čempionāts sporta tūrismā, kurā kopumā piedalījās 15 komandas. Sacensības notika divās disciplīnās - komandas kontroles kombinētajā pārgājienā un individuālajā tūrisma tehnikā.

Lai gūtu dziļāku izpratni par karsta procesa būtību, 21.oktobrī tūristiem tiek piedāvāts doties izzinošā pārgājienā pieredzējuša tūrisma speciālista pavadībā.

Pārgājiens tiek organizēts ERAF projekta “Unikālu ģeoloģisko un ģeomorfoloģisko dabas vērtību izmantošana zaļā izzinošā tūrisma attīstībā” LLI-483, GEOTOUR (turpmāk – projekts) ietvaros.

Rudenīgajā un saulainajā svētdienā, 3. oktobrī, tika aizvadīts pārgājiens Vecumnieku apkārtnē “Tūrisma dažādība Vecumniekos”. Pārgājiena galvenais mērķis bija – parādīt gan vietējiem iedzīvotājiem, gan ciemata viesiem to, cik dažādos veidos Vecumnieki spēj piesaistīt tūristu – maršrutam vijoties gan pa Vecumnieku centru, gar evaņģēliski luterisko baznīcu, leģendām apvīto Čigānu kalnu, graciozo un stalto Sarkano skolu, kā arī iejūtoties svētceļnieku pēdās, dodoties pa Sv.Jēkaba jeb Camino Santiago ceļu, noslēgumā izpētot dzelzceļa vēsturi kā vietējā, tā arī kopējā tūrisma kontekstā.

Atzīmējot Starptautisko Tūrisma dienu, kas, kā ierasts, ik gadu norisinās 27. septembrī, Vecumnieku Tūrisma informācijas punkts laipni aicina piedalīties pārgājienā “Tūrisma dažādība Vecumniekos”, kas norisināsies konkrētās nedēļas izskaņā, 3. oktobrī, plkst. 13.00.

Šī gada 5. septembrī noslēdzās marķēšanas darbi Camino Santjago jeb Sv.Jēkaba ceļa etapos Vecumnieki-Brukna un Brukna-Skaistkalne.

Šī gada akcija tika uzsākta 11.jūnijā un noslēdzās 30.augustā. Pamatojoties uz epidemioloģisko situāciju Latvijā un Lietuvā, katras valsts akcijas dalībnieki šogad tika aicināti ceļot pa savas valsts akcijas objektiem. Akcijas norises laikā akcijas dalībniekiem bija jāapmeklē visi 16 (sešpadsmit) savas valsts objekti, kas iekļauti apceļošanas akcijā un virtuālie vārti uz Latvijas – Lietuvas robežas Ādžūni/ Žeimelis. Akcijā varēja piedalīties jebkurš Latvijas un Lietuvas iedzīvotājs, kurš sasniedzis 7 gadu vecumu. Šogad “selfija” bildes ar akcijas objektu bija jāuzlādē mobilajā aplikācijā Kaimini Zemgale.

16. augustā, piedaloties Latvijas Sv. Jēkaba ceļa asociācijas pārstāvjiem un Vecumnieku Tūrisma informācijas punkta tūrisma informācijas konsultantei, turpinājās Camino de Santiago jeb Sv. Jēkaba ceļa marķēšanas darbi, šķērsojot Vecumnieku, Stelpes pagastus un caurvijot Nīzeres, kā arī Bruknas apvidu.

Neapšaubāmi, ka Iecavas upes krastos tuvumā esošās vietas glabā senatnīgus un bagātīgus noslēpumus. Raidījums “Pa Straumei” ir izzinoša izpētes ekspedīcija, diviem jauniešiem kopā ar suneni Urgu. Viņi ar laivām dodoties gan pa straumei upes ūdeņos, gan arī piestājot upes krastos un iepazīstot tuvumā esošās vietas, kas, gan savulaik, gan arī šobrīd, gūst zināmu ievērību. Šajā vasarā par ekspedīcijas upi tika izvēlēta arī Iecava.

22. jūlijā, rīta agrumā pārgājiena dalībniekiem pulcējoties pie Vecumnieku Tūrisma informācijas punkta, noritēja ekspedīcija-pārgājiens pa senā dzelzceļa maršrutu, kas kādreiz savienoja Vecumnieku un Baldones teritorijas. Pārgājienā piedalījās lauku tūrisma asociācijas “Lauku Ceļotājs” vides eksperts Juris Smaļinskis un Baldones Tūrisma Attīstības biedrības pārstāve Zane Ulmane, kā arī Vecumnieku Tūrisma informācijas punkta vadītāja Elīna Kļaviņa, kopumā pieveicot aptuveni 25 km garu distanci. Pārgājiena galvenais mērķis bija apzināt vēsturiskā maršruta nozīmi, kā arī apsekot dzelzceļa aprises dabā, ar iespējamu potenciālu izmantot to jauna tūrisma produkta izveidē.

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933