Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Tūrisms

24. oktobrī ar balvu pasniegšanu noslēdzās akcija «Iepazīsti kaimiņus Zemgalē 2020». Pēdējo nedēļu nekontrolējamā kovidskaitļa pieauguma rezultātā neskaitāmās diskusijās latviešu un lietuviešu kolēģu starpā ceturtdien tika panākta vienošanās balvas pasniegt simboliskā kopāsanākšanā ar distancēšanos Latvijas - Lietuvas - Adžūnu robežpunktā.

Vecumnieku novada Tūrisma Informācijas punkts (TIP) sadarbībā ar Latvijas Profesionālo gidu asociāciju šī gada 3. un 17. oktobrī rīkoja divu dienu apmācības interesentiem par vides gida profesiju.

Vecumnieku novada Zvirgzdē – meža ieskauta, 32,5 metru augstumā slejas viena no Latvijā augstākajām iekšzemes kāpām – Zvirgzdes kāpa. Jau pavisam drīz tā kļūs pieejamāka tās apmeklētājiem, jo šobrīd norit aktīvākie kāpas infrastruktūras labiekārtošanas darbi.

Noteikti akcijas "Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!" 2020 balvu ieguvēji

Vecumnieku novada Tūrisma Informācijas punkts sadarbībā ar Latvijas Profesionālo gidu asociāciju piedāvā apgūt intensīvo bāzes kursu, lai apgūtu pamatzināšanas un izveidotu priekšstatu par to, kas ir vides gids.
Plānotas divas nodarbības sestdienās: 03.oktobrī no pl 10-14 un 17.oktobrī no pl 10-14.

Kopš 2017. gada Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) aizsāka iniciatīvu, kuras aktivitātes ir vērstas uz stipru ciemu, kopienu veidošanu, kopīgi īstenojot projektus, kas dod labumu ciemā dzīvojošajiem cilvēkiem. Ciemus, kas iesaistījušies šajā kustībā sauc par «viedajiem ciemiem». Tie ir ciemi ar savu gudrību, domāšanu, aktīvu iedzīvotāju iniciatīvu.

Vecumnieku novada TIP, sadarbībā ar Sabiedrisko Attiecību nodaļu un tūrisma uzņēmējiem, ir izveidojuši jaunu tūrisma bukletu " Vecumnieku novada labsajūtas", kuru uz novada Liliju svētkiem varējām prezentēt iedzīvotājiem un viesiem.

Vecumnieku novada Jauniešu dome sadarbībā ar Vecumnieku Tūrisma informācijas punktu izstrādājuši pastaigu maršrutu Vecumnieku pagastam un tā tuvākajai apkārtnei “Atklāj Vecumniekus pastaigā”, kas paredzēts gan kājāmgājējiem, gan riteņbraucējiem.

2019.gadā, iedvesmojoties no fonda “1836” un Imanta Ziedoņa muzeja projekta „Izgaismot Latviju”, kura mērķis bija 1836 km garo Latvijas robežu atdzīvināt tūrisma ceļā, Leišmales pašvaldības sāka darbu pie jauna pārgājiena tūrisma ceļa izveides.

29. maijā Latvijas-Lietuvas pierobežā Lietuvas pusē pie Saločai/Grenctāles robežpunta norisinājās akcijas “Iepazīsti kaimiņus Zemgalē” atklāšanas pasākums.

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933