Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Tūrisms

Vecumnieku Tūrisma Informācijas punkts steidzina pavasari ar kārtīgi silta laika iestāšanos, jo ir izveidojis jaunu aktīvās atpūtas produktu “Leišmalītes kombinētais velo un laivošanas maršruts Skaistkalne – Kurmene”.

2020.gadā uzsāktais Vecumnieku TIP un Camino Latvija sadarbības projekts par Sv.Jēkaba ceļa atzara izveidi Sv.Meinarda posmā no Ķeguma līdz Skaistkalnei tuvojas veiksmīgai iedzīvināšanai un nodošanai Camino gājējiem!

Orientēšanās sporta klubs Eko O un Vecumnieku Tūrisma Informācijas Punkts ar Vecumnieku novada Domes atbalstu šinī pavasarī nākuši klajā ar jaunu sadarbības projektu: izveidots un nomarķēts orientēšanās poligons, kurš pieejams 24 stundas diennaktī, septiņas dienas nedēļā, bez maksas!

Daba mūs nebeidz pārsteigt. Pēc pirmajiem noķertajiem pavasara mirkļiem priekšā atkal krietni vēsa nedēļas nogale, pat ar prognozētu nelielu sniega kārtiņu! Tāpēc tieši laikā būs sprigana pastaiga Vecumnieku pusē, izmetot apli gar abiem ezeriem, kurus vēljoprojām “silda” krietna ledus kārta.

Zemgales plānošanas reģions kā vadošais partneris uzsācis jaunu projektu Interreg V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmā 2014. - 2020. gadam “Unikālu ģeoloģisko un ģeomorfoloģisko dabas vērtību izmantošana zaļā izzinošā tūrisma attīstībā” (LLI-483, GEOTOUR). Pagājušajā nedēļā visi partneri tikās tiešsaistē projekta “GEOTOUR” atklāšanas pasākumā.

Kad pēdējo reizi esi bijis pasmelt dziedinošo sēravotu ūdeni? Varbūt tieši šinī nedēļas nogalē vērts doties uz Nīzeres vai Bārbeles apkaimi, kur pēc pakusušā sniega lauku ceļi vēl nav īpaši piemēroti izbraucieniem ar riteni, bet garākai pastaigai svaigā gaisā ar kājām - kāpēc ne? Noderēs gan labai veselībai, gan skaistam vaigam.

Vai esi gatavs izbaudīt kārtīgas neskartas ziemas burvības, iespējams, vienus no pēdējiem mirkļiem pirms pavasara tuvošanās arī šajās brīvdienās? Prognozes liecina par atkušņa drīzu klātbūtni, bet vēl joprojām skaisti piesnigušais mežs aicina doties Valles pagasta Taurkalnes virzienā! Vai, piemēram, esi jau bijis pie mistiskiem nostāstiem apvītā Aklā ezera? Ir īstais laiks doties turp! 

Vai esi dzirdējis par mūsu novada iedzīvotāju saknēm, kuras liecina par votu, krieviņu klātbūtni ? Cik daudz par šīm tautām un vietvārdiem zini?
Vecumnieku Tūrisma Informācijas punkts un Vecumnieku Novada Ziņas sagādājušas interesantu un aizraujošu lasāmvielu, pateicoties mūsu novadniecei, rakstniecei Ginai Viegliņai-Vallietei un biedrībai “Zemgales Mantojums” ! Pirms dodies uz Valles pusi – noteikti izlasi!

Sasaistot šī gada Meteņdienas akcentu - adītos cimdus – ar dzīvības spēku, ko simbolizē pavasara cīniņš ar ziemu Meteņos, ņem no mājām līdzi mazu sarkanu kamolīti, lai ceļojumu simboliski uzsāktu vai noslēgtu novada augstākajā vietā – Zvirgzdes kāpā - un ieskandinātu Meteņus. Tur uzkāp skatu platformā, un, stāvot pret Austrumiem, ievēlies vēlēšanos un iesien savu dzīparu! Dzīparam jābūt sarkanam – enerģijas un dzīvības krāsā!

Vai esi dzirdējis nostāstus par Kurmenes pusē atrodamo Madāmeni? Kas tā tāda un kā tās vārds saistāms ar Kurmeni un Mēmeli?

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933