Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Tūrisms

Vecumnieku novada Tūrisma Informācijas punkts sadarbībā ar Latvijas Profesionālo gidu asociāciju piedāvā apgūt intensīvo bāzes kursu, lai apgūtu pamatzināšanas un izveidotu priekšstatu par to, kas ir vides gids.
Plānotas divas nodarbības sestdienās: 03.oktobrī no pl 10-14 un 17.oktobrī no pl 10-14.

Kopš 2017. gada Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) aizsāka iniciatīvu, kuras aktivitātes ir vērstas uz stipru ciemu, kopienu veidošanu, kopīgi īstenojot projektus, kas dod labumu ciemā dzīvojošajiem cilvēkiem. Ciemus, kas iesaistījušies šajā kustībā sauc par «viedajiem ciemiem». Tie ir ciemi ar savu gudrību, domāšanu, aktīvu iedzīvotāju iniciatīvu.

Vecumnieku novada TIP, sadarbībā ar Sabiedrisko Attiecību nodaļu un tūrisma uzņēmējiem, ir izveidojuši jaunu tūrisma bukletu " Vecumnieku novada labsajūtas", kuru uz novada Liliju svētkiem varējām prezentēt iedzīvotājiem un viesiem.

Vecumnieku novada Jauniešu dome sadarbībā ar Vecumnieku Tūrisma informācijas punktu izstrādājuši pastaigu maršrutu Vecumnieku pagastam un tā tuvākajai apkārtnei “Atklāj Vecumniekus pastaigā”, kas paredzēts gan kājāmgājējiem, gan riteņbraucējiem.

2019.gadā, iedvesmojoties no fonda “1836” un Imanta Ziedoņa muzeja projekta „Izgaismot Latviju”, kura mērķis bija 1836 km garo Latvijas robežu atdzīvināt tūrisma ceļā, Leišmales pašvaldības sāka darbu pie jauna pārgājiena tūrisma ceļa izveides.

29. maijā Latvijas-Lietuvas pierobežā Lietuvas pusē pie Saločai/Grenctāles robežpunta norisinājās akcijas “Iepazīsti kaimiņus Zemgalē” atklāšanas pasākums.

Sācies darbs pie starptautiski pazīstamā Svētā Jēkaba ceļa maršruta izveides Vecumnieku novadā. Svētā Jēkaba ceļš jeb Santjago ceļš (Camino de Santiago) ir viens no galvenajiem vēsturiskajiem svētceļojumu maršrutiem Eiropā.

Jau ceturto gadu Bauskas, Iecavas, Rundāles, Vecumnieku novada pašvaldības Latvijā un Biržu, Pasvales, Pakrojas un Jonišķu rajona pašvaldības Lietuvā organizē kopīgu tūrisma akciju “Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!”. Projekta mērķis ir veicināt tūrisma attīstību Latvijas - Lietuvas pierobežas reģionā, veidojot kopīgu tūrisma maršrutu un popularizējot tūrisma apskates objektus un uzņēmumus. Šogad akcija norisināsies no 1.jūnija līdz 30. septembrim.

Vecumnieku Tūrisma informācijas punkts aicina piedalīties Baldones Tūrisma informācijas punkta organizētajā laivošanas pasākumā šo svētdien, 17.maijā, kas sāksies Vecumnieku novadā laivotāju iecienītā maršruta sākumpunktā no viesu nama “Satekas” Zvirgzdē, netālu no Misas un Zvirgzdes upju satekas.

Tūrisma nozare ir viena no tām, ko vīrusa ieviestās pārmaiņas skārušas vissmagāk - sākot no lielajiem jomas magnātiem, līdz pat mazajam uzņēmējam lauku pagastā. Kā viss ir? Kas tiek darīts, ko varam gaidīt vai tieši otrādi - tik drīz negaidīt? Stāsta Vecumnieku Tūrisma informācijas punkta vadītāja Aira Odinga.

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933