Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Tūrisms

Vai esi gatavs izbaudīt kārtīgas neskartas ziemas burvības, iespējams, vienus no pēdējiem mirkļiem pirms pavasara tuvošanās arī šajās brīvdienās? Prognozes liecina par atkušņa drīzu klātbūtni, bet vēl joprojām skaisti piesnigušais mežs aicina doties Valles pagasta Taurkalnes virzienā! Vai, piemēram, esi jau bijis pie mistiskiem nostāstiem apvītā Aklā ezera? Ir īstais laiks doties turp! 

Vai esi dzirdējis par mūsu novada iedzīvotāju saknēm, kuras liecina par votu, krieviņu klātbūtni ? Cik daudz par šīm tautām un vietvārdiem zini?
Vecumnieku Tūrisma Informācijas punkts un Vecumnieku Novada Ziņas sagādājušas interesantu un aizraujošu lasāmvielu, pateicoties mūsu novadniecei, rakstniecei Ginai Viegliņai-Vallietei un biedrībai “Zemgales Mantojums” ! Pirms dodies uz Valles pusi – noteikti izlasi!

Sasaistot šī gada Meteņdienas akcentu - adītos cimdus – ar dzīvības spēku, ko simbolizē pavasara cīniņš ar ziemu Meteņos, ņem no mājām līdzi mazu sarkanu kamolīti, lai ceļojumu simboliski uzsāktu vai noslēgtu novada augstākajā vietā – Zvirgzdes kāpā - un ieskandinātu Meteņus. Tur uzkāp skatu platformā, un, stāvot pret Austrumiem, ievēlies vēlēšanos un iesien savu dzīparu! Dzīparam jābūt sarkanam – enerģijas un dzīvības krāsā!

Vai esi dzirdējis nostāstus par Kurmenes pusē atrodamo Madāmeni? Kas tā tāda un kā tās vārds saistāms ar Kurmeni un Mēmeli?

Vai esi dzirdējis par Pilveru pilskalnu Bārbeles pagastā, kurš senatnē dižojies ar staltu pili? Varbūt tagad, dodoties tuvējās apkārtnes izzinošā pastaigā, vēlies arī nokļūt līdz tam?

Vai esi bijis pastaigā pa teiksmainiem nostāstiem bagāto mežu Skaistkalnes pagastā? Te izvietojies ģeoloģisks un ģeomorfoloģisks dabas piemineklis Skaistkalnes karsta kritenes (GPS koordinātes 56.3895, 24.6904) - gandrīz 100 ha platībā.

Gada tumšākajā laikā Vecumnieku novads greznojas svētku rotā un aicina kā lielus, tā mazus ceļojumā pa pagastu "Gaismas ceļu".

24. oktobrī ar balvu pasniegšanu noslēdzās akcija «Iepazīsti kaimiņus Zemgalē 2020». Pēdējo nedēļu nekontrolējamā kovidskaitļa pieauguma rezultātā neskaitāmās diskusijās latviešu un lietuviešu kolēģu starpā ceturtdien tika panākta vienošanās balvas pasniegt simboliskā kopāsanākšanā ar distancēšanos Latvijas - Lietuvas - Adžūnu robežpunktā.

Vecumnieku novada Tūrisma Informācijas punkts (TIP) sadarbībā ar Latvijas Profesionālo gidu asociāciju šī gada 3. un 17. oktobrī rīkoja divu dienu apmācības interesentiem par vides gida profesiju.

Vecumnieku novada Zvirgzdē – meža ieskauta, 32,5 metru augstumā slejas viena no Latvijā augstākajām iekšzemes kāpām – Zvirgzdes kāpa. Jau pavisam drīz tā kļūs pieejamāka tās apmeklētājiem, jo šobrīd norit aktīvākie kāpas infrastruktūras labiekārtošanas darbi.

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933