Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Tūrisms

22. jūlijā, rīta agrumā pārgājiena dalībniekiem pulcējoties pie Vecumnieku Tūrisma informācijas punkta, noritēja ekspedīcija-pārgājiens pa senā dzelzceļa maršrutu, kas kādreiz savienoja Vecumnieku un Baldones teritorijas. Pārgājienā piedalījās lauku tūrisma asociācijas “Lauku Ceļotājs” vides eksperts Juris Smaļinskis un Baldones Tūrisma Attīstības biedrības pārstāve Zane Ulmane, kā arī Vecumnieku Tūrisma informācijas punkta vadītāja Elīna Kļaviņa, kopumā pieveicot aptuveni 25 km garu distanci. Pārgājiena galvenais mērķis bija apzināt vēsturiskā maršruta nozīmi, kā arī apsekot dzelzceļa aprises dabā, ar iespējamu potenciālu izmantot to jauna tūrisma produkta izveidē.

25.jūlijā svinīgā pasākumā, piedaloties Camino Latvia un Camino Lituano pārstāvjiem, priesterim tēvam Jānim un priesterim Andrejam Mediņam, svētceļniekiem, kā arī pašvaldības pārstāvjiem, pie Latvijas-Lietuvas robežas tika uzstādīta Santjago ceļa atzīme.

Mājas kafejnīcu dienās" novadi, pagasti, pilsētas un ciemi aicina apmeklētājus izbaudīt vietējo kulināro piedāvājumu, iepazīstot arī to tradīcijas un kultūru. Šajās dienās savas durvis ikvienam apmeklētājam ver gan esoši ēdināšanas uzņēmumi - kafejnīcas, restorāni, krodziņi, viesu mājas -, gan saimniecības un vietējie iedzīvotāji, kas ikdienā nenodarbojas ar ēdināšanu vai viesu uzņemšanu, bet šajā dienā pārvēršas par kafejnīcām - atver savas mājas un sētas, lai cienātu viesus ar sava novada vai ģimenes īpašajiem ēdieniem.

Zemgales iedzīvotāji un reģiona viesi aicināti piedalīties pasākumu ciklā “Nākamā pietura Zemgale”, kur līdz pat 5. septembrim Zemgales amatnieki, mājražotāji, saimniecības, ražotnes, pilis, muižas un citi apskates vērti objekti būs sarūpējuši īpašu, ikvienam apmeklētājam saistošu programmu.

13. un 14. jūlijā Bauskas novadu apmeklēja Lietuvas un Igaunijas žurnālisti. Vizīti organizē LIAA Tūrisma departaments, bet programmu sastādīja un aktivitāti koordinēja biedrība "Zemgales Tūrisma asociācija" (TravelZemgale) sadarbībā ar Bauskas TIC un Vecumnieku TIP.

Vecumnieku pagasta Liliju svētku ietvaros, no 12. līdz 17. jūlijam, Vecumnieku Tūrisma informācijas punkts sadarbībā ar orientēšanās sporta klubu “Eko O” aicina piedalīties orientēšanās poligona sacensību konkursā!

Šonedēļ, 3. un 4. jūlijā, sākas aizraujoša tūrisma akcija jeb pasākumu cikls “Nākamā pietura Zemgale”, kur līdz pat 5. septembrim Zemgales amatnieki, mājražotāji, saimniecības, ražotnes, pilis, muižas un citi tūrisma pakalpojuma sniedzēji būs sarūpējuši īpašu izklaides programmu gan individuāliem ceļotājiem, gan ģimenēm ar bērniem - varēs apgūt daudz jauna, iepazīt iepriekš neatklātas vietas, darboties praktiski, smelties jaunas idejas, baudīt garšas un piedzīvojumus.

16. jūnijā pirmo reizi Latvijā tika paziņotas 12 Latvijas ciemi un kopienas, kuras ir ieguvušas atpazīstamības zīmi “Viedais Ciems”! Šāda iniciatīva Latvijā norisinājās, pateicoties trim vietējām rīcības grupām – PPP biedrībai “Zied zeme”, biedrībai “Jūras zeme”, biedrībai “Pierīgas partnerība’’. Rezultātu paziņošana norisinājās 16. jūnija pievakarē tiešsaistes pasākumā “Viedie ciemi – dzīvā bibliotēka”, kurā piedalījās organizatori, žūrijas locekļi un pretendenti kopā ar savām kopienām!

Vecumnieku Tūrisma Informācijas punkts iesoļo vasarā ar jaunu apļveida maršrutu “Skaistkalne – Kurmene – Valle – Bārbele”, piedāvājot ceļotājiem piestāt mūsu novada četros pagastos!

Visas vasaras garumā līdz pat 22. septembrim Kurzemes un Zemgales plānošanas reģioni organizē ceļošanas akciju tūrisma maršrutā “Baltu ceļš”. Dalība akcijā ir pavisam vienkārša:

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933