Lapas karte

Youtube

Draugiem

Facebook

Aktuālais

Saulainajā sestdienas rītā, 13. oktobrī, Rundāles pilī tika pasniegtas tūrisma projekta “Iepazīsti kaimiņus Zemgalē! 2018” akcijas balvas. Pārstāvji no Vecumnieku, Bauskas, Iecavas, Rundāles, Pakrojas, Pasvales, Biržu un Jonišķu pašvaldībām pulcējās tūrisma sezonas noslēguma pasākumā.

Bauskas rātsnamā 28. septembrī projekta vadības grupa tikās, lai apkopotu akcijas rezultātus un atbilstoši Nolikumam noteiktu balvu ieguvējus.  

Šā gada 20. septembrī plkst.15.30 Bārbeles tautas namā uz kopīgu tikšanos tiek aicināti tūrisma uzņēmēji, tūrisma un atpūtas pakalpojumu sniedzēji, saistīto nozaru pārstāvji, pašvaldības speciālisti un citi interesenti, lai apspriestu Vecumnieku novada tūrisma stratēģiskos virzienus.

Aktīvi un ar jūtamu sacensības garu 14. jūlijā Kurmenē un Biržu rajonā Lietuvā notika ceturtie Mēmeles-Nemunelis svētki. Svētku rīkotāja un atpūtas vietas “Lutauši” saimniece Andžela Briča stāsta, ka kopumā iesaistījušies aptuveni simts cilvēki. Laivot gribētāju pulkā bija ļaudis ne tikai no Vecumnieku un Biržu novada, bet arī no Mārupes, Jelgavas, Kokneses, Aizkraukles un Iecavas puses.

Aizvadītajās brīvdienās fonds “1836” sadarbībā ar Ziedoņa muzeju divās dienās devās iepazīt Leišmalīti, laivojot un dodoties kājām. Otrās dienas noslēgumā Skaistkalnē,  Mēmeles upes krastā netālu no robežas tilta, tika uzstādīts simbolisks piemiņas ceļa stabs.

Par godu Latvijas simtgadei fonds „1836” veido tūrisma maršrutu apkārt Latvijai, kas vijas aptuveni 1836 kilometru garumā, aptverot visu Latvijas teritoriju pa sauszemes robežu. Šis maršruts jeb „1836 ceļš” tiks dāvāts Latvijai un tās iedzīvotājiem valsts simtgadē.

Saulainā 1. maija dienā Pakrojā svinīgā pasākumā ar dejām, aizraujošiem un pārgalvīgiem velosipēdistu trikiem atklāta kopīgā tūrisma maršruta “Iepazīsti kaimiņus Zemgalē” akcija. Astoņi gaumīgi smilšu krāsas velosipēdi tika papildināti ar pašvaldības vadītāju parakstiem, kas tūrisma akcijas noslēgumā 13. oktobrī Bauskā nonāks pie kāda no ceļotājiem.

Vecumnieku novada uzņēmēju biedrība (VUB) 5. aprīlī organizēja braucienu uz tūrisma informācijas centriem (TIC) Līgatnē, Āraišos un Strenčos. Šī pieredze un gūtās zināšanas ir svarīgas, lai veidotu izpratni par tūrisma nozares attīstības perspektīvām Vecumnieku novadā un piemērotu esošajai situācijai atbilstošākos risinājumus TIC izveidē.

Šī gada 1.maijā Pakrojā tiks dots oficiāls starts Latvijas pierobežas apceļošanas akcijai “Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!”, kuras mērķis ir kā latviešus, tā arī lietuviešus iepazīstināt ar teritoriju, tūrisma objektiem un  pasākumiem. Akciju jau otro gadu organizē Bauskas, Iecavas, Rundāles un Vecumnieku novada pašvaldības Latvijā un Biržu, Pasvales, Pakrojas un Jonišķu rajona pašvaldības Lietuvā.

Bārbeles skolas ēkā, kur Bruknas Kalna svētību kopienas paspārnē top jauna izglītības iestāde, telpa pirmajā stāvā ar ieeju no ēkas gala atvēlēta pagasta muzejam. To kopš 2003.gada, sākumā kā skolas muzeju, vada Voldemārs Barens.

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933