Lapas karte

Youtube

Facebook

Draugiem

Aktuālais

22. februārī Vecumnieku novadu profesionālā pieredzes apmaiņas vizītē apmeklēja Latvijas Profesionālo gidu asociācijas dalībnieki.

No 31. janvāra līdz 2. februārim Bauskas TIC un Vecumnieku tūrisma informācijas punkts pārstāvēja Bauskas, Iecavas, Rundāles un Vecumnieku novada tūrisma piedāvājumu starptautiskajā tūrisma izstādē «Balttour 2020» Rīgā.

Zemgales Plānošanas reģionā (ZPR) vairāku gadu intensīvs darbs pārrobežu sadarbības programmas atbalstīto projektu ieviešanā, arī tūrisma nozares attīstībā vainagojies ar virkni jaunu produktu piedāvājumu – starptautiskiem tūrisma maršrutiem, kas aptver gan teritorijas centrālo daļu, gan Sēlijas apvidu un ietiecas kaimiņzemes Lietuvas pierobežā.

No 31. janvāra līdz 2. februārim Ķīpsalā notiks 27. starptautiskā tūrisma izstāde-gadatirgus “Balttour 2020”, kur sezonas jaunumus, populārākās ceļošanas iespējas, īpašos piedāvājumus un izdevīgus pirkumus Latvijas apceļošanai un pasaules atklāšanai piedāvās vairāk nekā 860 tūrisma uzņēmumu! Vecumnieku, Bauskas, Iecavas un Rundāles novadu tūrisma speciālisti izstādē startēs kopējā Zemgales stendā, izceļot aktuālos tūrisma produktus.

Vecumnieku novada Tūrisma Informācijas punkts sadarbībā ar Latvijas Profesionālo gidu asociāciju, šā gada martā divās sestdienās, piedāvā apgūt intensīvo bāzes kursu, lai apgūtu pamatzināšanas un izveidotu priekšstatu par to, kas ir vides gids.

Pērn Eiropas izcilāko tūrisma galamērķu EDEN (European Destinations of Excellence) nacionālajā konkursā “Veselības un labjūtes tūrisms 2019” dalībnieku vidū bija gan Ventspils, gan Vecumnieku novads – apliecinot, ka lepojas ar saviem tūrisma piedāvājumiem un vēlas sevi apliecināt kā šādu galamērķi.

Jaunais tūrisma maršruts “Aizraujošs ceļojums piļu un muižu parkos” sniedz vienreizēju iespēju doties dabā un iepazīt nozīmīgu kultūrvēsturiskā mantojuma daļu – pilis, muižas un to parkus – visos četros gadalaikos. Kopumā trīs maršrutos ir ietverti 55 piļu un muižu parki, kas meklējami Zemgales (Latvijā), Šauļu un Paņevežas (Lietuvā) tuvākā vai tālākā apkaimē.

"Iedvesmojies. Mācies. Radi." - šie atslēgas vārdi precīzi raksturo Leader sadarbības projekta “Vietējo ražotāju konkurētspējas, sadarbības un atpazīstamības veicināšana” projektā īstenotās aktivitātes.

3.decembrī Eiropas izcilāko tūrisma galamērķu EDEN (European Destinations of Excellence) nacionālajā konkursā “Veselības un labjūtes tūrisms 2019” tika apbalvoti tā uzvarētāji. Konkursu organizēja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA), un uzvaras laurus plūca Alūksnes tūrisma informācijas centrs ar pieteikumu “Aizsargājamo ainavu apvidus “Veclaicene””, bet sekotāji ir Vecumnieku novada dome – “Dienvidzemgales latviskā Eko SPA šūpulis”, Jūrmalas pilsētas dome – “Ķemeru Nacionālā parka neskartās dabas pieskāriens”, Tukuma tūrisma informācijas centrs –“ Jūties labi Tukuma pusē!” un Ventspils pilsētas dome – “Ventspils”.  

Rudens tūrismā dabiski izvēršas par interesantu atskaites punktu un kopāsanākšanu dažādām ar tūrismu saistītām pusēm, lai paraudzītos atpakaļ uz paveikto, un nospraustu mērķus nākamajai tūrisma sezonai.  Priekšā uz kooperēšanos balstīts darbs, lai mērķus pakāpeniski īstenotu un ieviestu. 

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933