Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Profesionālie Latvijas gidi apmeklē Vecumnieku tūrisma objektus

22. februārī Vecumnieku novadu profesionālā pieredzes apmaiņas vizītē apmeklēja Latvijas Profesionālo gidu asociācijas dalībnieki.

Pieredzes brauciena organizatore un Vecumnieku Tūrisma informācijas punkta vadītāja Aira Odinga pastāstīja, ka līdzīgs brauciens uz mūspusi bijis 2016. gadā. Tas bija apvienotais Bauskas un Vecumnieku novada piedāvātais pieredzes apmaiņas brauciens, ko organizēja Bauskas Tūrisma informācijas centra vadītāja Inese Turkupole-Zilpure.

Brauciena tematika – «Labsajūtas Vecumniekos». Labsajūtas braucienā Asociācijas gidi apmeklēja bišu dravu «Dzintarlāse» Vecumniekos, Lidijas Reinbergas rotu darbnīcu un kokmateriālu ražotni «Pakāpiens», kur piedalījās saimnieces vadītajā meistarklasē. Gidi pabija arī Bārbeles Zēnu skolā, kur noklausījās skolas stāstu. Skolai ir divi interešu novirzieni, kas cieši saistīti ar tūrismu: ornitoloģija un aviācija. Skolā savu produkciju piedāvāja mājražotāji – varēja nobaudīt ābolu produkciju un Bruknas kopienas ražojumus.

 

 

Gidi pabija Skaistkalnes baznīcā, aplūkoja atjaunojamo Kurmenes katoļu baznīcu un parku. Asociācijas biedrus kā vides gids pavadīja skaistkalniete Laima Indriķe. Labsajūtas meklējumi Vecumnieku novadā noslēdzās ar Enerģētiskās pirts «Lielzemenes» apskati, kuru saimnieki pirtnieki un veselības prakses skolotāji Juris un Aelita Batņas  sniedza ieskatu latviskās dzīvesziņas, dzīvesprieka, veselības un enerģijas veidošanas konceptā, ko sasniedz  caur relaksējoši-uzmundrinošu atmosfēru pie dabas sirds. Pirts rituāli, masāžas, enerģētiskās pēršanās procedūras, smaržīgas pirts slotas, zāļu tējas – to visu varēja apskatīt gidi un tas tiek piedāvāts arī tūristiem.

 

 

Par ieceri organizēt šādu pasākumu Aira Odinga stāsta: «Sākot darboties Vecumnieku novada tūrisma attīstības veicināšanas jomā, vasaras/rudens sezonā biju daudzos pieredzes apmaiņas braucienos un semināros, kur sastapos ar paziņām no Gidu asociācijas. Tieši šajās tikšanās reizēs kopīgi «uzģenerējām» ideju, ka būtu svētīgi un interesanti gidiem parādīt Vecumnieku novadu no pavisam jaunas un nezināmas puses, jo mana pieredze rādīja,  cik cilvēkiem pat no blakus novadiem ir mazs priekšstats par Vecumnieku novadu un piedāvājumu tajā. Gidi ir tie, kas profesionāli redz daudz nianšu un var nodot vēstījumu tālāk pavisam citā līmenī, kā arī vest savus klientus uz šo novadu. Gids itin bieži ir tas cilvēks, kurš ar savu emocionālo un faktoloģisko vēstījumu veido pirmo priekšstatu par vietu. 21. februārī ir arī 2020. gada Tūristu gida diena, un šīs dienas ietvaros Asociācija rīkoja gada pieredzes apmaiņas braucienu, tāpēc izvēlēts datums nesezonā – kad gidi vēl var pavizināties, pirms sācies lielo darbu laiks.»

 Latvijas profesionālo Gidu asociācijas dalībnieki ir sava veida atslēgas cilvēki, ap kuriem pulcējas tūrisma aktivitāšu plānotāji un maršrutu veidotāji. Šāda vizīte Vecumnieku novadam ir ļoti svarīga, jo drīz jau klāt tūrisma sezona, kam gatavojas ikviens tūrisma pakalpojuma sniedzējs.

Andra Matuļenko,

 «Vecumnieku Novada Ziņu» redaktore

 

Gidi par Vecumnieku novadā redzēto 

Aija Lubeja-Sube,

Profesionālo gidu asociācijas prezidente

Paldies Airai Odingai un Laimai Indriķei. Milzu darbs ir ieguldīts. Baudām brīnišķīgu programmu. Pa Rīgu ejot, mēs neredzam brīnumu lietas. Tās, kas atrodas tālāk. Gida rokās ir milzu spēks un, ja ir ideja, mēs varam izmainīt pasauli. Gids nemūžam nedrīkst melot un gidam vienmēr jāmācās.

Vita Rudzīte, Rīgas gids

Mums šeit ir daudz jaunas informācijas. Mēs pēc tam to varam nodot tālāk. Brīnišķīgi cilvēki. Atrodamas īstas pērles, vien jāpadomā, kā mazliet sakārtot šo pērļu apkārtni. Šī problēma aktuāla visos Latvijas laukos.

Antra un Uģis Liepiņi no Ikšķiles

Lieliska vieta ir Bārbeles Zēnu pamatskola. Šo vietu noteikti ir vērts rādīt citām skolām. Šī ir dažādība un iespēja visu tvert savādāk. Šāda vide veicina bērnos atvērtību visam jaunajam.

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933