Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Tapis jauns tūrisma maršruts “Atklāj Vecumniekus pastaigā”

Vecumnieku novada Jauniešu dome sadarbībā ar Vecumnieku Tūrisma informācijas punktu izstrādājuši pastaigu maršrutu Vecumnieku pagastam un tā tuvākajai apkārtnei “Atklāj Vecumniekus pastaigā”, kas paredzēts gan kājāmgājējiem, gan riteņbraucējiem.

Maršrutā iekļauti 37 punkti – gan ar vēsturisku stāstu, gan ar jauniešu ikdienu saistīti. Šos tūrisma punktus jaunieši vēlējās akcentēt, kā Vecumniekus raksturojošus.

Idejas autore ir tūrisma informācijas konsultante Aira Odinga, aicinot sadarboties jauniešu lietu speciālisti Kristīni Pačkajevu. Maršruta izstrādes gaitā tika iesaistīti Jauniešu domi pārstāvošie jaunieši.

Ar savu pieredzi maršruta veidošanā dalās Vecumnieku novada Jauniešu domes pārstāve Čelsija Viktorija Gerika, kas maršruta veidošanā iesaistījusies, jo nākotnē vēlas strādāt tūrisma jomā:

«2020. gada 10. jūlijā kopā ar Jauniešu domes pārstāvēm - Elīzu Zaicevu un Vitu Kalniņu izgājām maršrutu “Atklāj Vecumniekus pastaigā”. Neskaitot tālos objektus, maršruts tika pārvarēts mazliet vairāk nekā četru stundu laikā. Lai gan maršrutā iekļautais ceļš un apskates objekti ir labi pazīstami, šī bija pirmā reize, kad ieraudzījām savas mājas no cita skatupunkta. Likās neaptverami tas, ka dažu stundu laikā spējām izstaigāt lielāko daļu Vecumnieku. Interesanti likās arī tas, ka maršrutā iekļauti ne tikai vēsturiski objekti, bet arī atpūtas un izklaides vietas, kā, piemēram – Vecais ezers; bērnu laukumiņš, kas atrodas Kalna un Dīķa ielas krustojumā vai, piemēram, parks, kas atrodas blakus Vecumnieku Tautas namam.

Atklaj Vecumniekus pastaiga A3 marsruts WEB page 001

Jāsaka, ka šāda apjoma maršrutu ejot ar kājām, protams, beigās būsi piekusis un kājas sāpēs, taču maršruts ir interesants un pa ceļam, spēka atjaunošanai, var iegriezties kādā no kafejnīcām, kur var baudīt svaigas pusdienas vai kādu atspirdzinošu dzērienu.
Šāds maršruts tika veidots, lai ne tikai tūristiem izrādītu Vecumniekus, bet arī vietējiem sniegtu iespēju iepazīt tuvāk savu novadu, iespējams pat piedzīvot ko tādu, kas iepriekš ikdienas steigā nav pamanīts.»

Vecumnieku novada Jauniešu domes pārstāvji atzīst, ka šāda maršruta veidošana ir noderīga, jo ļāvusi iegūt ne tikai iemaņas maršruta veidošanā, attīstīt atbildības izjūtu, bet arī iegūt vēsturisku skatījumu uz Vecumniekiem.

Tūrisma maršrutā “Atklāj Vecumniekus pastaigā” iekļauti jauniešu izvēlēti objekti – tajā iespējams apskatīt gan vēsturiskas un sabiedrībai nozīmīgas ēkas, gan atpūtas un ēdināšanas vietas. Lai gan visu maršrutu iespējams veikt aptuveni četrās stundās, katram interesentam ir iespēja to pielāgot savām interesēm un spējām.

Jaunais tūrisma maršruts drukātā versijā pieejams Vecumnieku novada Tūrisma informācijas punktā, kā arī elektroniskā formātā (lejupielādei) Vecumnieku novada mājaslapā, sadaļā “Tūrisms” / “Tūrisma kartes un maršruti.”

Informācija: Vecumnieku novada Jauniešu dome un Vecumnieku Tūrisma informācijas punkts.

Foto: Vecumnieku novada domes un Vecumnieku novada Jauniešu domes arhīvs.

Tūrisma kartes vizuālais noformējums: Kārlis Ulmanis.

 

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933