Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Norit darbi pie tūrisma objekta - Zvirgzdes kāpas teritorijas labiekārtošanas

Vecumnieku novada Zvirgzdē – meža ieskauta, 32,5 metru augstumā slejas viena no Latvijā augstākajām iekšzemes kāpām – Zvirgzdes kāpa. Jau pavisam drīz tā kļūs pieejamāka tās apmeklētājiem, jo šobrīd norit aktīvākie kāpas infrastruktūras labiekārtošanas darbi.

Kāpas teritorijas labiekārtošanas projekts tika uzsākts pērnā gada rudenī. Pavasarī projekta īstenošana, saistībā ar valstī izsludināto ārkārtas situāciju, tika pagarināta, taču projekta īstenotājs – akciju sabiedrība “Latvijas valsts meži” labiekārtošanas darbus plāno pabeigt tuvākā mēneša laikā. AS “Latvijas Valsts meži” projektu īsteno sadarbībā ar Vecumnieku novada domi.

Projekta ietvaros plānota skatu platformas uzstādīšana, nojumes izveide, kā arī informatīva stenda un ceļa norāžu izvietošana. Tiks izvietotas arī norādes gājēju celiņam, kas ved kāpas virsotnē, stāsta Vecumnieku novada Tūrisma informācijas punkta vadītāja Aira Odinga, “Šobrīd kāpas viesi nereti izvēlas taisnāko ceļu pa stāvo smilšu nogāzi, kas diemžēl bojā kāpu.”

IMG 20201012 112142 Medium copy

Zvirgzdes kāpa uzskatāma par vienu no augstākajām iekšzemes kāpām Latvijā. Pēc Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes pārstāvja Dr.ģeol. Māra Krievāna datiem kāpas iespējamais veidošanās laiks ir 11 700 līdz 14 000 gadu p.m.ē. Zvirgzdes kāpu masīvs ietilpst Taurkalnes līdzenuma parabolisko kāpu izplatības teritorijā, un tā augstums rietumu daļā ir 4 - 8 m, sasniedzot 32,5 m augstumu austrumu daļā.

Zvirgzde 7 Medium

 

Zvirgzdes kāpa ir ne tikai Zvirgzdes meža apmeklētāju un ceļotāju iecienīts galamērķis, no kura virsotnes paveras gleznains skats uz koku galotnēm, tā ir arī tradicionāla Baltu vienības dienas svinību vieta. Katru gadu 22. septembrī augstākajā Vecumnieku novada vietā novada vietējie iedzīvotāji un citi interesenti ar dziesmām un uguns lāpām piemin leģendām apvīto 1236. gada Saules kauju.

Teksts: Agnese Čikule,
Vecumnieku novada domes sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Foto: A. Ķienis, A. Čikule

 

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933