Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Balvas saņēmuši akcijas "Apceļo kaimiņus Zemgalē 2020" dalībnieki

24. oktobrī ar balvu pasniegšanu noslēdzās akcija «Iepazīsti kaimiņus Zemgalē 2020». Pēdējo nedēļu nekontrolējamā kovidskaitļa pieauguma rezultātā neskaitāmās diskusijās latviešu un lietuviešu kolēģu starpā ceturtdien tika panākta vienošanās balvas pasniegt simboliskā kopāsanākšanā ar distancēšanos Latvijas - Lietuvas - Adžūnu robežpunktā.

Lietuvas pusi pārstāvēja vien Pakrojas pašvaldība, pasniedzot balvas visiem loterijas uzvarētājiem no Lietuvas, jo pārējās trijās pašvadībās šajā nedēļā tika ieviesta karantīna. Latvijas pusi pārstāvēja visas četras pašvaldības, suminot balvu ieguvējus.

Izlozes balva no Vecumnieku pašvaldības – elektriskais skrejritenis - tika rīdziniecei LĪVAI ĶIRSONEI, kuru tā saņēma no Domes priekšēdētāja Gunta Kalniņa. Izlozes procesā katram akcijas dalībniekam tika piešķirts unikāls numurs un balvas tika noteiktas ar datorprogrammas palīdzību.

IMG 20201024 113916

Dalība apceļošanas akcijā bijusi viņas mammas ideja. Vasarā bijis daudz brīvā laika, mamma aktīvi meklējusi Facebook ceļojumu piedāvājumus, uzduroties arī Kaimiņi Zemgalē akcijai. Apceļojuši visus objektus draugu un ģimenes lokā, anketas aizpildījuši visi, bet vinnētāja no visa pulciņa izrādījās Līva. Līvai jau ir ceļošanas pieredze agrāk, piedaloties «Dižajā Baltijas apceļošanā» un ceļošanas projektā «Apmeklēsim Baltijas muižas».

No visiem objektiem visvairāk palikuši prātā Biržu gājēju tiltiņš un Bārbeles sēravots, kuru bijis visgrūtāk atrast, jo mūspusē bijuši vēlā vakarā.
Līva ļoti atzinīgi izteicās par akciju: ļoti paticis, ka bijusi pilnīgi brīva izvēle, kad ceļot, nav bijuši nekādi laika vai dienu ierobežojumi kā citās akcijās. Arī kovidvīruss nav nobiedējis, jo ceļojuši savā kompānijā, īpaši nekontaktējoties ar citiem cilvēkiem.

 IMG 20201024 121146 copy

Akcijā piedalījās 4 Lietuvas un 4 Latvijas pierobežas pašvaldības, aicinot apmeklēt vismaz 2 no 3 objektiem katrā no pašvaldībām, lai kvalificētos balvu izlozei. Vecumnieku novadā varēja apskatīt Bārbeles sēravotu, Kurmenes muižas kompleksu un kokamatnieka sētu «Jūras» Vecumniekos. Vismaz sēravotam tuvumā dzīvojošie iedzīvotāji teic, ka šovasar bijis liels braucēju pieplūdums – iespējams, ka gan dēļ akcijas un dažādiem ceļošanas ierobežojumiem – kas veicinājis vietējo teritoriju apzināšanu, gan pateicoties skaistajai laipai un nojumei, kas tapa vasaras sākumā, lai priecētu ceļotājus un cilvēkus, kas brauc uz avotu pēc ūdens.

Vecumnieku novadā akcijas bukleti ceļotgribētājiem tika izlikti kafejnīcās, pagasta pārvaldēs un citviet. Tūrisma informācijas punktā akcijas norises laikā iegriezās 8 cilvēki pēc bukletiem, un 20 ceļotāji, lai iespiestu objektu apmeklējuma zīmogu.

IMG 20201024 120101

Atbilstoši akcijas noteikumiem kopumā papīra formātā tika iesniegtas: 153 akcijas kartes, no tām 75 no Latvijas un 78 no Lietuvas.

Mobilajā aplikācijā kopā reģistrēti 154 akcijas dalībnieki, noteikumiem atbilda tikai 90. No tiem 57 Latvijas dalībnieki (55 klasificējās galveno balvu iegūšanai un 2 – dāvanu karšu iegūšanai) un 33 Lietuvas dalībnieki (29 klasificējās galveno balvu iegūšanai un 4 - dāvanu karšu iegūšanai).

Gan galvenajām balvām, gan veicināšanas balvām tika virzīts 243 akcijas dalībnieks (130 dalībnieki no Latvijas un 107 dalībnieki no Lietuvas).
Divi akcijas dalībnieki no Latvijas un četri akcijas dalībnieki no Lietuvas tika virzīti veicināšanas balvu iegūšanai.

Visa «Iepazīsti kaimiņus Zemgalē» komanda cer, ka nākamajā pavasarī akciju varēsim turpināt!

Aira Odinga, Vecumnieku TIP vadītāja
Inese Turkupole-Zilpure
Bauskas TIC vadītāja, projekta koordinatore

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933