Lapas karte

Youtube

Draugiem

Facebook

Aktuālais

Sestdien, 14.septembrī, Vecumnieku novadu apciemoja grupa ar dažādu nozaru pārstāvošiem starptautisku uzņēmumu īpašniekiem un vadītājiem no Vācijas.

Jaunais tūrisma maršruts "Uzzini, kā top!" aicina visus tos, kas ir zinātkāri noskaidrot, dažādu lietu un produktu sastāvu un tapšanas procesu. Maršrutā iekļauti  10 vietējie uzņēmēji no: Vecumnieku, Bauskas, Rundāles, Jelgavas, Dobeles, Ozolnieku un Auces novadiem. Uzņēmēji ražo, vai sniedz kādu pakalpojumu, aicinot ciemiņus iesaistīties un pašiem piedzīvot lietu tapšanas procesu.

Budēļu cepuru darināšanas meistarklase 21. jūlijā pulksten 12:00 notiks rudzu laukā Bārbelē, z/s "Roņi".

Apceļošanas akcijai «Iepazīsti kaimiņus Zemgalē! 2019» izveidota mobilā aplikācija «Kaimini Zemgalē», kuru bez maksas var lejuplādēt, izmantojot Google Play vai App Store

Kamēr vasara kāpj zenītā, Kurzemē, Zemgalē, Sēlijā un Ziemeļlietuvā vēl ir laiks apgūt jauno kultūras tūrisma maršrutu “Baltu ceļš”. Dodoties aizraujošā, ar teiksmām apvītā ceļojumā, paveras lieliska iespēja maz pamazām iepazīt senās baltu zemes un to iedzīvotājus – drošsirdīgos kuršus, varenos zemgaļus un dzīvesgudros sēļus.

3. maijā Jonišķos, Lietuvā, tikās Latvijas un Lietuvas pierobežu pašvaldību vadītāji, lai parakstītu tūrisma projekta “Iepazīsti kaimiņus Zemgalē 2019” sadarbības līgumu. Akciju un tūrisma maršrutu jau trešo gadu veido un organizē Bauskas, Vecumnieku, Iecavas, Rundāles novada pašvaldības Latvijā un Biržu, Pasvales, Pakrojas un Jonišķu rajona pašvaldības Lietuvā.

Sadarbībā ar tūrisma asociāciju “Lauku Ceļotājs” piedāvājam iedzīvotājiem izbaudīt pārgājienu pa vairāk nekā 1200 kilometru garo Jūrtaku, pie kuras ērti un droši ir iespēja piebraukt ar autobusu vai vilcienu. Piekraste piedāvā apskatīt un iepazīties ar vairāk nekā 500 dabas, vēstures un kultūras objektiem, turklāt sabiedriskais transports nodrošina izdevību nokļūt teju pie katra gājēju maršruta visā Latvijā.

Vecumnieku novada dome uzņēmējiem un potenciālajiem tūrisma pakalpojumu sniedzējiem piedāvā lielisku iespēju - piedalīties mācību sesijās par tūrisma pakalpojumu un produktu veidošanu Vecumnieku novadā.

Vecumnieku novada domē no šā gada 15. aprīļa darbu sāks tūrisma informācijas konsultante Aira Odinga. Viņai ir teju 20 gadu pieredze tūrisma jomā, lielākoties starptautiskos tūrisma uzņēmumos. A.Odinga ir sertificēta Rīgas gide, maršrutu programmu izstrādātāja, kā arī sadarbojusies ar tūrisma nozares profesionāļiem.

22. februārī atpūtas kompleksā «Miķelis» tikās Vecumnieku, Bauskas, Iecavas, Rundāles novada pašvaldības no Latvijas un Biržu, Pasvales, Pakrojas un Jonišķu pašvaldības no Lietuvas, lai parakstītu sadarbības līgumu par starptautiskā tūrisma projekta «Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!» īstenošanu 2019. gadā, kas norisināsies no 1. maija līdz 30. septembrim.

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933