Lapas karte

Youtube

Draugiem

Facebook

Aktuālais

Piektdien, 9. novembrī, Vecumnieku novada pirts skolā “Lielzemenes” notika apspriede par ceļošanas projektu ”Iepazīsti kaimiņus Zemgalē 2019”.

Otrdien, 6. novembrī, Bārbeles tautas namā norisinājās Vecumnieku novada tūrisma attīstības stratēģijas kopsapulce, kuru vadīja Dr.geogr. Andris Klepers.

Sagaidot Latvijas simtgadi, Autotransporta Direkcija aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju izmantot sabiedrisko transportu – autobusu vai vilcienu –, un doties apceļot Latviju, izbraucot septiņus Latvijas valstiskuma veidošanās ceļus – Līvu, Jēkaba, Brīvības, Baltijas, Daugavas, Gaismas un Māras ceļu. Ceļi ved pa sabiedriskā transporta maršrutiem, un, tos izbraucot, var apskatīt gan vēsturiski nozīmīgās vietas un objektus, gan dzirdēt stāstus par personībām un notikumiem, kas sekmējušas valsts dibināšanu un nacionālās identitātes veidošanos.

Šā gada 6. novembrī plkst.15.30 Bārbeles tautas namā tiek aicināti tūrisma uzņēmēji, tūrisma un atpūtas pakalpojumu sniedzēji, saistīto nozaru pārstāvji, pašvaldības speciālisti un citi interesenti uz Vecumnieku novada tūrisma stratēģijas apspriešanas kopsapulci.

Plašāka informācija pa tālruni 29285443, Dace Šileika, Attīstības plānošanas nodaļas vadītāja – projektu vadītāja.

Saulainajā sestdienas rītā, 13. oktobrī, Rundāles pilī tika pasniegtas tūrisma projekta “Iepazīsti kaimiņus Zemgalē! 2018” akcijas balvas. Pārstāvji no Vecumnieku, Bauskas, Iecavas, Rundāles, Pakrojas, Pasvales, Biržu un Jonišķu pašvaldībām pulcējās tūrisma sezonas noslēguma pasākumā.

Bauskas rātsnamā 28. septembrī projekta vadības grupa tikās, lai apkopotu akcijas rezultātus un atbilstoši Nolikumam noteiktu balvu ieguvējus.  

Šā gada 20. septembrī plkst.15.30 Bārbeles tautas namā uz kopīgu tikšanos tiek aicināti tūrisma uzņēmēji, tūrisma un atpūtas pakalpojumu sniedzēji, saistīto nozaru pārstāvji, pašvaldības speciālisti un citi interesenti, lai apspriestu Vecumnieku novada tūrisma stratēģiskos virzienus.

Aktīvi un ar jūtamu sacensības garu 14. jūlijā Kurmenē un Biržu rajonā Lietuvā notika ceturtie Mēmeles-Nemunelis svētki. Svētku rīkotāja un atpūtas vietas “Lutauši” saimniece Andžela Briča stāsta, ka kopumā iesaistījušies aptuveni simts cilvēki. Laivot gribētāju pulkā bija ļaudis ne tikai no Vecumnieku un Biržu novada, bet arī no Mārupes, Jelgavas, Kokneses, Aizkraukles un Iecavas puses.

Aizvadītajās brīvdienās fonds “1836” sadarbībā ar Ziedoņa muzeju divās dienās devās iepazīt Leišmalīti, laivojot un dodoties kājām. Otrās dienas noslēgumā Skaistkalnē,  Mēmeles upes krastā netālu no robežas tilta, tika uzstādīts simbolisks piemiņas ceļa stabs.

Par godu Latvijas simtgadei fonds „1836” veido tūrisma maršrutu apkārt Latvijai, kas vijas aptuveni 1836 kilometru garumā, aptverot visu Latvijas teritoriju pa sauszemes robežu. Šis maršruts jeb „1836 ceļš” tiks dāvāts Latvijai un tās iedzīvotājiem valsts simtgadē.

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933