Lapas karte

Youtube

Facebook

Draugiem

Aktuālais

Vecumnieku novada Tūrisma Informācijas punkts sadarbībā ar Latvijas Profesionālo gidu asociāciju, šā gada martā divās sestdienās, piedāvā apgūt intensīvo bāzes kursu, lai apgūtu pamatzināšanas un izveidotu priekšstatu par to, kas ir vides gids.

Pērn Eiropas izcilāko tūrisma galamērķu EDEN (European Destinations of Excellence) nacionālajā konkursā “Veselības un labjūtes tūrisms 2019” dalībnieku vidū bija gan Ventspils, gan Vecumnieku novads – apliecinot, ka lepojas ar saviem tūrisma piedāvājumiem un vēlas sevi apliecināt kā šādu galamērķi.

Jaunais tūrisma maršruts “Aizraujošs ceļojums piļu un muižu parkos” sniedz vienreizēju iespēju doties dabā un iepazīt nozīmīgu kultūrvēsturiskā mantojuma daļu – pilis, muižas un to parkus – visos četros gadalaikos. Kopumā trīs maršrutos ir ietverti 55 piļu un muižu parki, kas meklējami Zemgales (Latvijā), Šauļu un Paņevežas (Lietuvā) tuvākā vai tālākā apkaimē.

"Iedvesmojies. Mācies. Radi." - šie atslēgas vārdi precīzi raksturo Leader sadarbības projekta “Vietējo ražotāju konkurētspējas, sadarbības un atpazīstamības veicināšana” projektā īstenotās aktivitātes.

3.decembrī Eiropas izcilāko tūrisma galamērķu EDEN (European Destinations of Excellence) nacionālajā konkursā “Veselības un labjūtes tūrisms 2019” tika apbalvoti tā uzvarētāji. Konkursu organizēja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA), un uzvaras laurus plūca Alūksnes tūrisma informācijas centrs ar pieteikumu “Aizsargājamo ainavu apvidus “Veclaicene””, bet sekotāji ir Vecumnieku novada dome – “Dienvidzemgales latviskā Eko SPA šūpulis”, Jūrmalas pilsētas dome – “Ķemeru Nacionālā parka neskartās dabas pieskāriens”, Tukuma tūrisma informācijas centrs –“ Jūties labi Tukuma pusē!” un Ventspils pilsētas dome – “Ventspils”.  

Rudens tūrismā dabiski izvēršas par interesantu atskaites punktu un kopāsanākšanu dažādām ar tūrismu saistītām pusēm, lai paraudzītos atpakaļ uz paveikto, un nospraustu mērķus nākamajai tūrisma sezonai.  Priekšā uz kooperēšanos balstīts darbs, lai mērķus pakāpeniski īstenotu un ieviestu. 

Piektdien, 18. oktobrī, Vecumnieku novada Tūrisma informācijas punktā (TIP) bija sapulcējušies novada un blakus novadu radošākie iedzīvotāji, lai piedalītos novadnieces Baibas Tēraudas PINU meistarklasē, kur gala rezultātā tika izveidotas krāšņas mini-ligzdiņšūpoles.

12. oktobrī Iecavas kultūras namā pulcējās Latvijas un Lietuvas pārstāvji no Bauskas, Iecavas, Rundāles, Pakrojas, Pasvales, Biržu, Jonišķu, kā arī no Vecumnieku pašvaldībām, lai pasniegtu projekta akcijas “Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!” balvas.

Vecumnieku novada tūrisma konsultante Aira Odinga septembra mēnesī ir apmeklējusi dažādas tikšanās un seminārus saistītus ar tūrisma jomu.

Sestdien, 14.septembrī, Vecumnieku novadu apciemoja grupa ar dažādu nozaru pārstāvošiem starptautisku uzņēmumu īpašniekiem un vadītājiem no Vācijas.

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933