Lapas karte

Youtube

Draugiem

Facebook

Aktuālais

Rudens tūrismā dabiski izvēršas par interesantu atskaites punktu un kopāsanākšanu dažādām ar tūrismu saistītām pusēm, lai paraudzītos atpakaļ uz paveikto, un nospraustu mērķus nākamajai tūrisma sezonai.  Priekšā uz kooperēšanos balstīts darbs, lai mērķus pakāpeniski īstenotu un ieviestu. 

Piektdien, 18. oktobrī, Vecumnieku novada Tūrisma informācijas punktā (TIP) bija sapulcējušies novada un blakus novadu radošākie iedzīvotāji, lai piedalītos novadnieces Baibas Tēraudas PINU meistarklasē, kur gala rezultātā tika izveidotas krāšņas mini-ligzdiņšūpoles.

12. oktobrī Iecavas kultūras namā pulcējās Latvijas un Lietuvas pārstāvji no Bauskas, Iecavas, Rundāles, Pakrojas, Pasvales, Biržu, Jonišķu, kā arī no Vecumnieku pašvaldībām, lai pasniegtu projekta akcijas “Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!” balvas.

Vecumnieku novada tūrisma konsultante Aira Odinga septembra mēnesī ir apmeklējusi dažādas tikšanās un seminārus saistītus ar tūrisma jomu.

Sestdien, 14.septembrī, Vecumnieku novadu apciemoja grupa ar dažādu nozaru pārstāvošiem starptautisku uzņēmumu īpašniekiem un vadītājiem no Vācijas.

Jaunais tūrisma maršruts "Uzzini, kā top!" aicina visus tos, kas ir zinātkāri noskaidrot, dažādu lietu un produktu sastāvu un tapšanas procesu. Maršrutā iekļauti  10 vietējie uzņēmēji no: Vecumnieku, Bauskas, Rundāles, Jelgavas, Dobeles, Ozolnieku un Auces novadiem. Uzņēmēji ražo, vai sniedz kādu pakalpojumu, aicinot ciemiņus iesaistīties un pašiem piedzīvot lietu tapšanas procesu.

Budēļu cepuru darināšanas meistarklase 21. jūlijā pulksten 12:00 notiks rudzu laukā Bārbelē, z/s "Roņi".

Apceļošanas akcijai «Iepazīsti kaimiņus Zemgalē! 2019» izveidota mobilā aplikācija «Kaimini Zemgalē», kuru bez maksas var lejuplādēt, izmantojot Google Play vai App Store

Kamēr vasara kāpj zenītā, Kurzemē, Zemgalē, Sēlijā un Ziemeļlietuvā vēl ir laiks apgūt jauno kultūras tūrisma maršrutu “Baltu ceļš”. Dodoties aizraujošā, ar teiksmām apvītā ceļojumā, paveras lieliska iespēja maz pamazām iepazīt senās baltu zemes un to iedzīvotājus – drošsirdīgos kuršus, varenos zemgaļus un dzīvesgudros sēļus.

3. maijā Jonišķos, Lietuvā, tikās Latvijas un Lietuvas pierobežu pašvaldību vadītāji, lai parakstītu tūrisma projekta “Iepazīsti kaimiņus Zemgalē 2019” sadarbības līgumu. Akciju un tūrisma maršrutu jau trešo gadu veido un organizē Bauskas, Vecumnieku, Iecavas, Rundāles novada pašvaldības Latvijā un Biržu, Pasvales, Pakrojas un Jonišķu rajona pašvaldības Lietuvā.

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933