Lapas karte

Youtube

Draugiem

Facebook

Aktuālais

3. maijā Jonišķos, Lietuvā, tikās Latvijas un Lietuvas pierobežu pašvaldību vadītāji, lai parakstītu tūrisma projekta “Iepazīsti kaimiņus Zemgalē 2019” sadarbības līgumu. Akciju un tūrisma maršrutu jau trešo gadu veido un organizē Bauskas, Vecumnieku, Iecavas, Rundāles novada pašvaldības Latvijā un Biržu, Pasvales, Pakrojas un Jonišķu rajona pašvaldības Lietuvā.

Sadarbībā ar tūrisma asociāciju “Lauku Ceļotājs” piedāvājam iedzīvotājiem izbaudīt pārgājienu pa vairāk nekā 1200 kilometru garo Jūrtaku, pie kuras ērti un droši ir iespēja piebraukt ar autobusu vai vilcienu. Piekraste piedāvā apskatīt un iepazīties ar vairāk nekā 500 dabas, vēstures un kultūras objektiem, turklāt sabiedriskais transports nodrošina izdevību nokļūt teju pie katra gājēju maršruta visā Latvijā.

Vecumnieku novada dome uzņēmējiem un potenciālajiem tūrisma pakalpojumu sniedzējiem piedāvā lielisku iespēju - piedalīties mācību sesijās par tūrisma pakalpojumu un produktu veidošanu Vecumnieku novadā.

Vecumnieku novada domē no šā gada 15. aprīļa darbu sāks tūrisma informācijas konsultante Aira Odinga. Viņai ir teju 20 gadu pieredze tūrisma jomā, lielākoties starptautiskos tūrisma uzņēmumos. A.Odinga ir sertificēta Rīgas gide, maršrutu programmu izstrādātāja, kā arī sadarbojusies ar tūrisma nozares profesionāļiem.

22. februārī atpūtas kompleksā «Miķelis» tikās Vecumnieku, Bauskas, Iecavas, Rundāles novada pašvaldības no Latvijas un Biržu, Pasvales, Pakrojas un Jonišķu pašvaldības no Lietuvas, lai parakstītu sadarbības līgumu par starptautiskā tūrisma projekta «Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!» īstenošanu 2019. gadā, kas norisināsies no 1. maija līdz 30. septembrim.

 Interreg V-A Latvijas – Lietuvas programmas 2014.-2020.gadam projekta LLI-187 “Starptautiskais kultūras maršruts “Baltu ceļš” (“Balts Road”) ieviesēji Kurzemē, Zemgalē un Ziemeļlietuvā, nākamo tūrisma sezonu gaidot, latviešu un lietuviešu valodā klajā laiduši krāšņu tūrisma ceļvedi un karti ar maršrutam atbilstīgu nosaukumu - “Baltu ceļš”.

Piektdien, 9. novembrī, Vecumnieku novada pirts skolā “Lielzemenes” notika apspriede par ceļošanas projektu ”Iepazīsti kaimiņus Zemgalē 2019”.

Otrdien, 6. novembrī, Bārbeles tautas namā norisinājās Vecumnieku novada tūrisma attīstības stratēģijas kopsapulce, kuru vadīja Dr.geogr. Andris Klepers.

Sagaidot Latvijas simtgadi, Autotransporta Direkcija aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju izmantot sabiedrisko transportu – autobusu vai vilcienu –, un doties apceļot Latviju, izbraucot septiņus Latvijas valstiskuma veidošanās ceļus – Līvu, Jēkaba, Brīvības, Baltijas, Daugavas, Gaismas un Māras ceļu. Ceļi ved pa sabiedriskā transporta maršrutiem, un, tos izbraucot, var apskatīt gan vēsturiski nozīmīgās vietas un objektus, gan dzirdēt stāstus par personībām un notikumiem, kas sekmējušas valsts dibināšanu un nacionālās identitātes veidošanos.

Šā gada 6. novembrī plkst.15.30 Bārbeles tautas namā tiek aicināti tūrisma uzņēmēji, tūrisma un atpūtas pakalpojumu sniedzēji, saistīto nozaru pārstāvji, pašvaldības speciālisti un citi interesenti uz Vecumnieku novada tūrisma stratēģijas apspriešanas kopsapulci.

Plašāka informācija pa tālruni 29285443, Dace Šileika, Attīstības plānošanas nodaļas vadītāja – projektu vadītāja.

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933