Lapas karte

Youtube

Draugiem

Facebook

Ceļotāji saņem balvas

Saulainajā sestdienas rītā, 13. oktobrī, Rundāles pilī tika pasniegtas tūrisma projekta “Iepazīsti kaimiņus Zemgalē! 2018” akcijas balvas. Pārstāvji no Vecumnieku, Bauskas, Iecavas, Rundāles, Pakrojas, Pasvales, Biržu un Jonišķu pašvaldībām pulcējās tūrisma sezonas noslēguma pasākumā.

Akcijas galvenās balvas – velosipēdus, ko sagādāja projektā iesaistītās pašvaldības, saņēma četri akcijas dalībnieki no Latvijas un četri akcijas dalībnieki no Lietuvas. Tika pasniegtas arī sponsoru - viesnīcas “Rixwell Bauskas Hotel”, Joniškio Zap’o bar, kafejnīcas “Upene”,  kafejnīcas “Sēdnīca”, kafejnīcas “Grāfs”,  kafejnīcas “Zoo cafe”,  viesu nama “Kruoja”,  restorāna “Pilies skliautai”, sarūpētās dāvanu kartes.

Jonišķu pašvaldības dāvātais velosipēds nonāca Vecumnieku novada iedzīvotājas Astras Orlovskas rokās.

IMG 4120A.Orlovska atklāja, ka ir ļoti priecīga par iegūto dāvanu un atzīst, ja nebūtu laimējusi velosipēdu, tik un tā ir ieguvēja, jo iepazītas un izbaudītas skaistas tūrisma vietas. Saņemt balvu A.Orlovska bija ieradusies kopā ar meitu Paulu, kura nepacietīgi gaidīja balvu pasniegšanas brīdi, lai varētu velosipēdu vest mājup. Mazā Paula atklāj, ka vislabāk viņai paticis Biržu baskāju takā.

IMG 4144

Vecumnieku pašvaldības dāvāto velosipēdu saņēma Irēna Eisirdiene no Šauļiem. Kundze arī neslēpa gandarījumu par balvu un redzēto, piedaloties tūrisma projektā. Vislabākās atmiņas ir par Skaistkalnes baznīcā skatīto un piedzīvoto.

IMG 4117

Dāvanu karti no kafejnīcas “Sēdnīca” saņēma Daugole Kokkevičeine no Pakrojas.

Šī gada bukletā “Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!” un izveidotajā maršrutā bija iespēja iepazīt 40 apskates objektus, 8 pasākumus, kā arī   naktsmītnes un ēdināšanas vietas Latvijā un Lietuvā.  Lai radītu lielāku interesi par šo maršrutu, no 1. maija līdz 25. septembrim tika organizēta apceļošanas akcija, kurā bija iekļautas 24 vietas: no katras iesaistītās pašvaldības 2 apskates objekti un 1 pasākums. Akcijas dalībniekiem, saņemot zīmogus akcijas vietās, bija iespēja laimēt sponsoru sarūpētās dāvanas un vienu no 8 tūristu klases velosipēdiem.

Bauskas Tūrisma informācijas centra vadītāja Inese Turkupole-Zilpure informēja, ka tika saņemtas 128 akcijas kartes (50 akcijas kartes no Latvijas un 78 akcijas kartes no Lietuvas). Nolikumam neatbilstošas bija 13 anketas. Atbilstoši projekta nolikumam, 99 anketas tika virzītas veicināšanas balvu izlozei, bet velosipēdu laimēšanai atbilstošas bija 38 Latvijas anketas un 56 Lietuvas anketas.

2018. gada kopīgā Latvijas un Lietuvas pašvaldību projekta mērķis bija veicināt tūrisma objektu, pasākumu un pakalpojumu attīstību sadarbības partneru teritorijās, bet galvenie uzdevumi - rosināt iedzīvotājus ceļot un atklāt kaimiņu tūrisma objektus un pakalpojumus, veicināt uzņēmējdarbības un tūrisma attīstību, organizēt kopīgu projekta akciju. Projekts tika realizēts par astoņu iesaistīto pašvaldību līdzekļiem. Kopējā projekta summa - 8 000 eiro, bet katras pašvaldības līdzfinansējums - 1000 eiro. Projekta rezultātā tika izveidots kopīgs maršruts, nodrukāta brošūra “Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!” un noorganizēta apceļošanas akcija.

 

Ieva Pankrate,
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933