Lapas karte

Youtube

Draugiem

Facebook

Vecumniekos satiekas novada tūrisma uzņēmēji

1. decembrī Vecumnieku tautas namā notika Vecumnieku novada tūrisma uzņēmēju tikšanās, pasākumā piedalījās ap 20 uzņēmēju un interesentu.

Priekšsēdētāja vietnieks Jānis Kovals, uzrunājot klātesošos, mudināja šo tikšanos iedibināt kā tradīciju un reizi gadā, tūrisma sezonas noslēgumā sapulcēt uzņēmējus, lai atskatītos uz iepriekšējo sezonu un dalītos pieredzē. Šī ir iespēja arī pārrunāt aktualitātes novadā un padomāt par sava uzņēmuma piedāvājumu nākamajai sezonai.

Galvenos Bauskas Tūrisma informācijas centra (TIC) darbības virzienus ieskicēja tā vadītāja Inese Turkupole-Zilpure. Viņa pastāstīja, ka ar pašvaldībām ir noslēgts sadarbības līgums. Ir izveidota mājas lapa, kur tiek ievietota informācija par tūrismu Vecumnieku novadā vairākās valodās. Šī informācija ir regulāri jāprecizē un jāpapildina – tiek veidota datubāze par katru objektu. Informācijas un reklāmas materiālus Bauskas TIC ir iespējams izvietot bez maksas.

Tūrisma sezonas izvērtējums tiek veidots, apkopojot kopīgo statistiku par objektiem no Bauskas TIC veidotajās anketās sniegtajām atbildēm. Apmeklētāju skaits šogad ir pieaudzis tiem uzņēmumiem, kas ir ieviesuši kādu jaunu pakalpojumu vai mainījuši kaut ko savā darbībā. Tiem, kas neko nav mainījuši, apmeklētāju skaits ir palicis iepriekšējā gada līmenī vai krities,” informēja I.Turkupole-Zilpure.

Par jaunākajām tendencēm lauku tūrisma jomā stāstīja Vidzemes augstskolas docents, tūrisma un vides eksperts Juris Smaļinskis, kurš vairāk nekā desmit gadu strādā Latvijas lauku tūrisma asociācijā „Lauku ceļotājs”. „Ja deviņdesmito gadu sākumā aktīvi un kāri braucām uz Eiropas valstīm smelties pieredzi, tad šobrīd tieši mēs esam tie, kas brauc mācīt. Esam ļoti tālu priekšā igauņiem lauku tūrisma jomā,” atklāj J.Smaļinskis.

Speciālists aicināja tūrisma uzņēmējus iesaistīties projektos, par kuriem sīkāku informāciju var iegūt „Lauku ceļotāja” mājas lapā www.celotajs.lv.

Pašmāju uzņēmēja Andžela Briča savā prezentācijā iepazīstināja ar atpūtas vietas un laivu nomas „Lutauši” sezonas izvērtējumu, atklājot, ka kopumā šajā sezonā laivotāju skaits, kuri izvēlas vairāku dienu maršrutu līdz pat piecām dienām, ir pieaudzis. „Lutaušos” laivotājiem tiek piedāvāti dažādi maršruti – ne tikai pa Mēmeli, bet arī pa Viesītes un Dienvidsusejas upēm.

Vecumnieku novada uzņēmēji Aelita Vilde-Batņa un Juris Batņa sniedza informāciju par pirts skolas „Lielzemenes” darbību, kurā ir bijuši jau 16 izlaidumi un katru gadu vismaz 200 skolnieku apgūst latvisko pirts rituālu. „Cilvēki brauc, un viņiem tas ir svarīgi. Brauc pēc veselības, pēc miera, grib saprast, kas ir daba,” stāsta A.Vilde-Batņa.

Viesu mājas „Upescelmiņi” saimniece Eleonora Maisaka aicināja visus uz sadarbību un iepazīstināja ar Zemkopības ministrijas topošo projektu, kura mērķis būs veicināt sadarbību starp mazajiem lauku tūrisma pakalpojumu sniedzējiem, attīstot un popularizējot lauku tūrismu. Projektā centīsies radīt kopīgus tūrisma pakalpojumus un palielināt tūristu interesi. Šī projekta ietvaros ir iespēja tikt pie 150 000 eiro finansējuma mazā lauku tūrisma attīstībai. „Mums pietrūkst kopīgas informācijas elektroniskā un taustāmā formātā, kur būtu viss, kas saistīts ar tūrismu, – maršruti, ēdinātāji, aktivitātes, svētki, pakalpojumi, servisi u.c.,” pauda E.Maisaka. Izskanēja aicinājums arī aktīvi iesaistīties Vecumnieku novada uzņēmēju biedrībā.

Klausoties prezentācijas, diskusijā iesaistījās arī Domes deputāts Dainis Rijkuris. Viņš ir interesējies AS „Latvijas valsts meži” par iespēju sadarboties kādā projektā, kur saņēmis atbildi par iespējamu finansiālu atbalstu, tikai nepieciešamas konkrētas vajadzības un mērķi.

Uzņēmēju tikšanās laikā izskanēja vairāki priekšlikumi un idejas, kā arī vienots viedoklis par to, ka vajadzīgs biežāk sanākt kopā un runāt par reālām lietām.

Ieva Pankrate,
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
22024545

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933