Lapas karte

Youtube

Draugiem

Facebook

Parakstīts sadarbības līgums par starptautiska Latvijas–Lietuvas tūrisma projektu

8. decembrī Sarkanajā sinagogā Jonišķos Vecumnieku, Bauskas, Iecavas, Rundāles novada pašvaldības Latvijā un Biržu, Pasvales, Pakrojas un Jonišķu pašvaldības Lietuvā parakstīja sadarbības līgumu par starptautiska tūrisma projekta “Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!” realizāciju 2018. gadā.

Sadarbības līguma mērķis ir veicināt tūrisma objektu, pasākumu un pakalpojumu attīstību sadarbības partneru teritorijās. Galvenie projekta uzdevumi – rosināt iedzīvotājus ceļot un atklāt kaimiņu tūrisma objektus un pakalpojumus, veicināt uzņēmējdarbības un tūrisma attīstību, organizēt kopīgu projekta akciju.

Projekta rezultātā tiks izveidots kopīgs maršruts un brošūra “Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!” latviešu un lietuviešu valodā. Tajā būs iespēja iepazīt 40 objektus, to skaitā 8 pasākumus, kā arī naktsmītnes un ēdināšanas vietas Latvijā un Lietuvā.

Lai radītu lielāku interesi par šo maršrutu, tiks organizēta projekta akcija, kurā iekļautas 24 vietas – divi apskates objekti un viens pasākums no katras iesaistītās pašvaldības.

Projekta akcija sadarbības partneru teritorijās 2018. gadā norisināsies no 1. maija līdz 25. septembrim. Tās atklāšana paredzēta 1. maijā Pakrojā, bet noslēgums 13. oktobrī Bauskā. Akcijas balvās: 8 velosipēdi un dāvanu kartes no iesaistītajiem sponsoriem.

Ideja par sadarbības projektu radās Bauskā 2016. gada nogalē, kuru pašvaldības realizēja jau 2017. gada tūrisma sezonā. Pēc akcijas noslēguma, izvērtējot projekta rezultātus, darba grupa lēma projektu turpināt, iesaistot tajā Jonišķu pašvaldību Lietuvā.

Arī 2018. gadā projekts tiks realizēts par pašvaldību līdzekļiem. Kopējā projekta summa ir 8000 EUR, katras pašvaldības līdzfinansējums – 1000 EUR.

Inese Turkupole-Zilpure,
Bauskas Tūrisma informācijas centra vadītāja
63923797

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933