Lapas karte

Youtube

Draugiem

Facebook

Bārbeles muzejā apkopota pagasta vēsture no 12. gadsimta

Bārbeles skolas ēkā, kur Bruknas Kalna svētību kopienas paspārnē top jauna izglītības iestāde, telpa pirmajā stāvā ar ieeju no ēkas gala atvēlēta pagasta muzejam. To kopš 2003.gada, sākumā kā skolas muzeju, vada Voldemārs Barens.

«Daudz novadpētniecības materiālu saņēmu no iepriekšējās skolotājas, tie bija vākti kopš 50.gadiem,» stāsta Voldemārs, «pēc skolas absolvēšanas strādāju te par vēstures skolotāju, turpināju vadīt muzeju. Savulaik to konkursā atzina par labāko skolas muzeju bijušajā Bauskas rajonā.»

Kad skolu 2012.gada jūlijā slēdza, Voldemārs muzeja krājumu sakārtoja un pieskatīja, vienlaikus turpinot vadīt mazpulku. Rudenī piekritis turpināt vadīt muzeju kā pašvaldības algots darbinieks, jo bija pensionārs. Reizumis telpās augšstāvā uzņemti apmeklētāji.

Jaunie īpašnieki no Kalna svētību kopienas skolas ēku pārņēma 2016.-2017.gadu mijā. Priesteris Andrejs Mediņš aicinājis turpināt strādāt tepat. Izremontēts bijušais darbmācības kabinets 1.stāvā, kur Voldemārs izvietojis visu muzeja krājumu. Skolas vadītāja Ilona Blūma apliecina, ka turpinās sadarboties ar Barenu, jo bērniem mācību procesā muzeja materiāli būs noderīgi. Arī mazpulks joprojām darbojas, pie skolas iekārto siltumnīcas, dārzu, dīķi, te būs dzīvnieki un parks.

023 1024x768

Muzeja krājumā ir Bārbeles skolas simbolika un piederumi, pagasta novadpētniecības materiāli, senlaiku sadzīves priekšmeti, dažādu laiku rakstāmmašīnas, ko bērni labprāt izmēģina. Vecās grāmatas pa eksemplāram glabājas no padomju laikiem kā vēstures liecības. Te aptaustāmas pionieru bungas un I Pasaules kara vācu kareivja ķivere. Barbeles muzeja eksponāti ir ne tikai apskatāmi, bet arī aptaustāmi un izmēģināmi, piemēram, senās rakstāmmašīnas.

Barena jaunākais veikums ir Bārbeles pagasta vēstures no 12.gadsimta līdz mūsdienām apkopošana drukātā brošūrā un kompaktdiskā. Teksts papildināts ar oriģināliem fotoattēliem, piemēram, vienā var apskatīt Bārbeles sēravota vannu māju 1916.gadā. Patlaban Voldemārs raksta Vecumnieku novada hroniku no 2009.gada, kopš tas izveidots. Muzeja vadītājs aicina – ikviens var apskatīt krājumu gan oficiālajā darba laikā, gan sazinoties par citu apmeklējuma laiku.

025 2 1024x768

 

Antra Ērgle
"Vecumnieku novada ziņu" redaktore

Foto – Voldemārs Barens

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933