Lapas karte

Youtube

Draugiem

Facebook

Vecumnieku pagasts

Bišu drava "Dzintarlāse"

DzintarlāseAdrese: Vecumnieku pagasts, “Birzemnieki”

Tālrunis: 63914166, 29878819

E-pasts:

Mājaslapa: www.dzintarlase.lv

Ekskursijas, degustācijas - Grupām līdz 30 cilvēkiem tiek organizētas ekskursijas un degustācijas. Vispirms ir iespēja pastaigāties pa bišu dravu un apskatīt bišu stropus ar čaklajām un nenogurstošajām bitītēm. Tad var iepazīties ar ražotni. Medus apstrādes, stipro alkoholisko dzērienu un vīna ražotnes ir dažādās ēkās. Interesenti var apskatīt arī raudzēšanas un uzglabāšanas telpas. Pēc tam degustāciju zālē katrs var nogaršot, ko sirds vēlas. Papildus visiem saldajiem un stiprajiem kārumiem, saimnieki pacienā ciemiņus ar kādu kūku un tēju.

Atpūta svaigā gaisā - Ir iespēja apvienot ekskursiju ar laika pavadīšanu brīvā dabā. Teritorijā ir lapenīte, kur omulīgi pasēdēt, grils šašliku cepšanai. Var arī kurināt ugunskuru un makšķerēt zivis nelielajā dīķī. Ir iespēja celt teltis.

Strūbergu ģimenes daiļdārzs

Strūbergu ģimenes daiļdārzsAdrese: Vecumnieku pagasts, Beibeži-17. Inese un Juris Strūbergi

Tālrunis: 63976948, 29446329, 29378510

E-pasts:

Apmeklējumu lūdzam pieteikt iepriekš.

  • 2000., 2001., 2002., 2003.gadā - 1.vieta republikas daiļdārzu konkursā A grupā (daiļdārzi);
  • 2004. gadā - piešķirts goda nosaukums "Latvijas izcilākais daiļdārzs";
  • 2005., 2007.gadā - apstiprināts goda nosaukums "Latvijas izcilākais daiļdārzs".
  • 2008., 2009. 2010., 2011. gadā Republikas daiļdārzu konkursā "Paraugdārza" goda nosaukums.

Kokamatnieka sēta "Jūras"

Kokamatnieka sēta "Jūras"Adrese: Vecumnieku pagasts, “Jūras”

Tālrunis: 63976528

E-pasts:

Apmeklējumu lūdzam pieteikt iepriekš.

Koktēlnieka Jura Audzijoņa sēta pārsteidz katru garāmbraucēju ar paša saimnieka būvēto kapelu, Kristus tēlu, vējdzirnavām, un citiem radošā amatnieka un koktēlnieka darinājumiem. Apbrīnas vērti ir radošā amatnieka Jura Audzijoņa darinātie darbi – Kristus tēls, dzirnavas, baznīca, lapene.

Lidijas Reinbergas rotaslietu darbnīca

Lidijas Reinbergas rotaslietu darbnīcaAdrese: Vecumnieku pagasts, Vecumnieki, Rīgas iela 29

Tālrunis: 29863915

E-pasts: ,

Darbnīcas izstāžu zālē iespējams apskatīt gatavās rotas. Iepriekš piesakoties ir  iespējams pašam izgatavot savas rotas. Piedāvātie pakalpojumi: Krelles, Rokassprādzes, Auskarus, Brelokus, Kāju rotas, Briļļu diegus, Kulonus, Diadēmas u.c. Pielieto, galvenokārt, dažādu valstu pusdārgakmeņus: Hematītu, Ahātu, Jašmu, Avanturīnu, Kvarcu, Žadeītu, Bronzonītu, Malahītu, Koraļļus, Lavu, Turmalīnu, Kaķacis, Vanagacis, Rodonītu, Hrizokolu, Hrizoprāzu, dzintaru u.c. Izmanto Svarovska kristālu, metālu, stiklu, keramiku, koku, presētu zivs kaulu u.c. materiālus kombinēju. Izšuju arī "koraļļu " tehnikā dažādas rotas. Veido un cep "FIMO' materiāla rotas.

Vecumnieku pagasta muzejs

Vecumnieku pagasta muzejsAdrese: Vecumnieku pagasts, Vecumnieki, Bauskas iela 4

Tālrunis: 29323741

E-pasts:

Vecumnieku pagasta novadpētniecības muzejs dibināts 1997. gada 11. novembrī. Tas atrodas Vecumnieku pagasta Sarkanajā skolā. Muzeja telpa iekārtota toreizējā skolas pārziņa Andreja Spekkes dzīvokļa viesistabā (te līdz 10 gadu vecumam auga latviešu izcilais zinātnieks, vēsturnieks, diplomāts Arnolds Spekke).

Vairāk informācijas:http://vecumnieki.lv/kultura/muzeji/vecumnieku-pagasta-muzejs

Bārbeles pagasts

Bārbeles muzejs

033 2 1024x768

Adrese: Bārbeles pagasts, Bārbeles skolas ēka 

Tālrunis: 22436467 (Voldemārs Barens)

Darba laiks: Otrdien, trešdien, ceturtdien no 9:00 līdz 14:30. Vajadzības gadījumā var sazināties ar vadītāju V. Barenu un vienoties par citu apmeklējuma laiku.

Pieejami novadpētniecības materiāli, pagasta skolas arhīvs, seni sadzīves priekšmeti, atradumi no karu laikiem. Pagasta vēsture ar attēliem apkopota brošūrā no 12.gadsimta līdz mūsdienām.

Brīvdabas muzejs "Ausekļu dzirnavas"

Brīvdabas muzejs "Ausekļu dzirnavas"Adrese: Bārbeles pagasts, “Ausekļu dzirnavas”

Tālrunis: 29197412 (Mārtiņš), 26396878

E-pasts:

Mājaslapa: www.ausekludzirnavas.lv

Muzeja darba laiks: Vasaras sezona (1. maijs – 31. oktobris): pirmdiena – brīvdiena, otrdiena - sestdiena 9.00 – 17.00, svētdiena 10.00 – 16.00. Ziemas sezona (1. novembra – 30. aprīlis) - muzeja apskate pēc iepriekšēja pieteikuma.

Ik pavasari un rudeni muzejā notiek Sējas un Pļaujas svētki ar seno lauku darbu un amatu demonstrējumiem, kuros tiek iesaistīti arī apmeklētāji.

Ausekļu dzirnavu muzejā ir Iespēja aplūkot un izmēģināt savus spēkus daudzveidīgajos zemnieku sētas darbos - graudu malšana ar rokas dzirnavām, labības kulšana ar zirga ģēpeli un kuļmašīnu,, zemes aršana ar senajiem traktoriem, amatniecības darbi - grozu pīšana, baļķu grebšana, metāla kalšana, slotu siešana, aušana, dzijas vērpšana, adīšana, striķu vīšana, lubiņu plēšana, u.c., mājsaimniecības darbi - sviesta kulšana, veļas mazgāšana, velēšana uz veleknes, kāpostu skābēšana u.c.

Bārbeles sēravots

Bārbeles sēravotsAdrese: Bārbeles pagasts

Tālrunis: 63946936

18.gs. pie Bārbeles sēravota atradās Kurzemes hercoga dziedniecības iestāde, kura nopostīta. Sēravota ūdeni var pasmelt un nogaršot joprojām.

Bārbeles luterāņu baznīca

Bārbeles luterāņu baznīcaAdrese: Bārbeles pagasts

Tālrunis: 63946936, 25470126

Baznīca celta 1789. gadā, pārbūvēta 1882. gadā, piešķirot neogotiskas formas gan ēkai, gan baznīcas iekārtai. Apkārt baznīcai ir kapsēta ar vairākiem skaistiem 19.gs. kapu pieminekļiem.

Skaistkalnes pagasts

Senlietu kolekcija "Sendienas"

Adrese: Skaistkalnes pagasts, Skaistkalne, z/s "Mačēni"Mačēni

Tālrunis: 29122662

E-pasts:  

Apmeklējumu lūdzam pieteikt iepriekš.

Privāta senu darbarīku, sadzīves priekšmetu,
rakstāmrīku un tehnikas kolekcija.

Skaistkalnes karsta kritenes

Skaistkalnes karsta kritenesAdrese: Skaistkalnes pagasts

Tālrunis: 26346250, 26396428

Karsta kritenes ir zemes virsējo slāņu piltuvveida iegruvumi. Tie veidojas vietās, kur, pazemes ūdeņiem izskalojot iežus, rodas tukšumi. Tautā karsta kritenēm doti savi nosaukumi – Siena dobe, Kazas dobe, Nāves dobe u.c.. Tās iespējams apskatīt gida pavadībā.

Skaistkalnes muižas kungu māja

Skaistkalnes muižas kungu mājaAdrese: Skaistkalne, Skolas iela 5

Tālrunis: 26346250, 22018723

Apmeklējumu lūdzam pieteikt iepriekš.

Kundu māja no sarkaniem māla ķieģeļiem celta 1901. gadā historisma stilā. Kungu mājas salonā restaurēts greznais neorenesanses kamīns un griestu gleznojumi. Griestu gleznojumi saglabājušies arī bijušajā ēdamzālē. Tagad ēkā atrodas skola.

Skaistkalnes katoļu baznīca un kapenes

Skaistkalnes katoļu baznīca un kapenesSkaistkalnes katoļu baznīca un kapenesAdrese: Skaistkalnes pagasts, Skaistkalne, Slimnīcas iela 2

Tālrunis: 63933154

E-pasts:

Apmeklējumu lūdzam pieteikt iepriekš.

Baznīcu 1692. gadā uzcēla Jezuītu ordenis un iekārtoja tolaik Latvijai vēl neparastā barokālā greznībā. Dievnams saglabājis izcilu mākslas pieminekļu kolekciju un grezno vēsturisko interjeru, kas lielākoties veidots baznīcas celšanas laikā. Skaistkalnes katoļu baznīca ir nozīmīgākais katoļticības centrs Zemgalē un otra Latvijā populārākā svētceļojumu vieta pēc Aglonas. Baznīcas lepnums ir 18.gs. vidū tapusī altārglezna - brīnumdarītāja „Marijas pasludināšana” sānu altārī. Kopš 2001. gada baznīcā kalpo Paulīniešu mūku ordenis. Mūki vada ekskursijas baznīcā, stāsta par tās vēsturi, garīdznieka tērpu. Iespējams ielūkoties baznīcas pagrabos esošajās dižciltīgo un garīdznieku kapenēs. Blakus baznīcai atrodas kādreizējā, šobrīd neatjaunotā klostera ēka, kuras celtniecība uzsākta reizē ar baznīcu, bet pabeigta tikai 19.gs.

Skaistkalnes pagasta muzejs "Novadnieki"

Skaistkalnes pagasta muzejs "Novadnieki"Adrese: Skaistkalnes pagasts, Skaistkalne, Skolas iela 1

Tālrunis: 26346250, 63933220

E-pasts:

Apmeklējumu lūdzam pieteikt iepriekš.

Muzejs izveidots, godinot novada vēstures pētītāja Pētera Lukašēvica piemiņu. Šeit skatāmas viņa savāktās Skaistkalnes novada vēstures liecības.

Kurmenes pagasts

Kurmenes katoļu baznīca un muižas parks

Kurmenes katoļu baznīca un muižas parksAdrese: Kurmenes pagasts

Tālrunis: 26179543

Apmeklējumu lūdzam pieteikt iepriekš.

Baznīca celta 1870.gadā, to rotā Sv.Pētera skulptūra. Muižas parks veidots kā ainavu parks ar atsevišķiem regulāra plānojuma elementiem – dīķiem un 19.gs. iekārtotām mākslīgām pilsdrupām, kur iekārtota estrāde.

Valles pagasts

Aktieru Amtmaņu muzejs

Aktieru Amtmaņu muzejsAdrese: Valles pagasts, Valle, “Zvanītāju bukas”

Tālrunis: 26608478

E-pasts:

“Amtmaņu muzejs” - Aktieru un režisoru brāļu Alfreda Amtmaņa-Briedīša un Teodora Amtmaņa dzimtās mājas, kur iekārtotā ekspozīcija iepazīstina ar Amtmaņu dzimtas devumu latviešu teātra vēsturē, kā arī ar novada kultūras tradīcijām. Muzejā tiek rīkotas tikšanās ar latviešu aktieriem un citi kultūras pasākumi.

Valles evaņģēliski luteriskā baznīca

Adrese: Valles pagasts, Valle
Tālrunis: 29124066

Valles baznīca ir vecākā luterāņu baznīca Vecumnieku novadā un tai piešķirts vietējās nozīmes kultūrvēsturiskā pieminekļa statuss. Jaunu mūra baznīcu Vallē par pēdējā Bīronu dinastijas Kurzemes un Zemgales hercoga Pētera līdzekļiem uzcēla 1781.-1785.g.

Baznīcā aplūkojama izstāde par Valles baznīcas vēsturi.

Vairāk informācijas: www.vallesdraudze.lv

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933