Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Dienvidzemgales latviskā Eko SPA šūpulis - Vecumnieku novads

Vecumnieku novads kā labjūtes un veselības tūrisma galamērķis lepojas ar apjomīgu un vēsturisku piedāvājumu. Dienvidzemgales latviskā Eko SPA saknes sniedzas tālajos Kurzemes hercogistes laikos, kad hercoga E.J. Bīrona vārds skanēja saistībā ne vien ar Rundāles un Jelgavas pilīm, bet arī ar Vecumnieku novada Bārbeles pagastu, kur 18.gs darbojās visspēcīgākais minerālavots Latvijā ar ierīkotu peldu māju un ūdens dziednīcu. Vēl joprojām šodien ikviens var pasmelt dziedinošo ūdeni no novada lepnuma - Bārbeles sēravota.

Nekas nespēj tik labi likt aizmirst ikdienas rūpes, mazināt stresu, atjaunot ķermeni kā pirts rituāls un relaksējošas masāžas pirtnieka vadībā, kas sniedz enerģijas pieplūdumu, mundrumu, labsajūtu, dzīvesprieku, uzlabo veselību un imunitāti. Paralēli pirts rituāliem un masāžām, var iestāties pirts skolā, lai mācītos, kā un kur izmanto dabas materiālus-slotas, zāļu paladziņus, zāļu uzlējumus, un kā katram pašam nonākt līdz dziedināšanai, mācoties par dažādu tautu pirts kultūru, latviskās pirts vēsturi, rituāliem, pirts slotām un to enerģētiku. Pirts mācības stāsta par attiecībām pārī un pirts ētiku, anatomiju, skaistumkopšanu. Tajās apgūst aromterapiju, klasisko un arommasāžu enerģētisko pērienu, mācās par ārstniecības augiem, vārda spēku pirtī. stresa menedžmentu, nenovecošanās medicīnu, detoksikāciju, darbu ar izmainītiem apziņas stāvokļiem, SPA procedūrām pirtī.

ZumZum terapija

Adrese: "Stiebriņi", Bārbeles pagasts, Vecumnieku novads

Tālrunis: +371 29 210 604

E-pasts:

Mājaslapa: http://stiebrini.id.lv/

Relaksējoša atpūta Bārbeles dziednieciskā sēravota tiešā tuvumā, starp mazām priedītēm novietotā sanošā bišu mājiņā ar 2 gultas vietām. Telpa atpūtai ir droši nodalīta no bišu klātbūtnes. Zem guļasvietām bites saimnieko savās kārēs. Bišu klātbūtne un aura labvēlīgi ietekmē elpošanas ceļus un nervu sistēmu. Guļot virs bitēm, tiek vienmērīgi sildīts ķermenis. Gaiss mājiņā ir piesātināts ar vaska un propolisa aromātiem. Bišu zumēšanai ir relaksējoša iedarbība uz vispārējo pašsajūtu. Optimālais uzturēšanās ilgums mājiņā ir viena stunda. Bišu SPA produkts gleznainā dabas ielokā noteikti veldzēs un nomierinās jebkuru satraukto prātu un dos labu restartu.

 

Zemgales sensēta “Everti”

Adrese: "Everti", Bārbeles pag., Vecumnieku nov., LV-3905

Tālrunis: +371 26556452

E-pasts:  

Mājaslapa: www.everti.lv

19.gs otrās puses zemnieku sētas ansamblī, seno ēku ieskauts ir latvisko tradīciju pirts komplekss, kurā tiek piedāvāti senie pirts rituāli: pirtīžas, līgavas muguras mazgāšana, vīru spēka pirts, ieņemšanas laites, kā arī jaunā laika ieražas: dzimšanas dienas rituāls, iniciāciju cermoniju pirtis.

Evertos tiek svinētas Saules gadskārtas. Otrajās augusta brīvdienās tiek organizēts plaša mēroga brīvdabas festivāls "Laika Rata pietura Evertos"

Tiek organizēti Puišu-Vīru, Meitu-Sievu pārejas senīgie rituāli (vecmeitu un vecpuišu ballīšu vietā), Līdzināšanas (kāzu) rituāls īpašā Saules spēka aplī.

Gan grupām, gan individuāli tiek piedāvāta rosīga meistardarbnīca "Veselība paša rokās ". Iespēja uzzināt un izmēģināt dzintara unikālās īpašības, sasiet savu īpašo pirts slotu, pagatavot zāļu sāli, izmēģināt kārklu slotiņu ritmošanas masāžu, noslēgumā īpašs uguns rituāls ar grupas izvēlētu nodomu,izmantojot dzintara putekļus un dažādus ritma instrumentus.

Obligāta iepriekšējā pieteikšanas. 

Enerģētiskā pirts "Lielzemenes"

Adrese: "Lielzemenes", Vecumnieku pag., Vecumnieku nov., LV-3933

Tālrunis: +371 26160989

E-pasts:  

Mājaslapa: www.lielzemenes.lv

Pirtnieki un veselības prakses skolotāji Juris un Aelita Batņas “Lielzemenēs” sniedz dzīvesprieka, veselības un enerģijas veidošanas integrālu konceptu caur relaksējoši-uzmundronošu atmosfēru pie dabas sirds. Pirts rituāli, masāžas, enerģētiskās pēršanās procedūras, smaržīgas pirts slotas, zāļu tējas. Piedāvā seminārus par atveseļošanos un spriedzes pārvarēšanu. Pirtnieks un psihoterapeits Juris Batņa ir viens no grāmatas "Mana pirtiņa" autoriem.

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933