Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Cildina labākos Vecumnieku novada uzņēmējus

Ar svinīgu sarīkojumu 24. martā Vecumnieku tautas namā noslēdzās konkurss "Vecumnieku novada uzņēmēju gada balva 2016".

 

Šāds pasākums tika organizēts pirmoreiz un, kā, uzrunājot klātesošos, sacīja novada pašvaldības pārstāvji, turpmāk notiks regulāri.

Pateicoties par ieguldījumu Vecumnieku novada izaugsmē, Domes priekšsēdētāja Aiga Saldābola norādīja, ka uzņēmēji ir "pamatu pamats valsts un novada attīstībai". Lielākie novadā ir kokapstrādes un kūdras pārstrādes uzņēmumi, kas savu produkciju eksportē arī uz ārzemēm, daudz ir lauksaimnieku – gan produkcijas ražotāju, gan pārstrādātāju.

Konkursa vērtēšanas komisijas priekšsēdētājs Jānis Kovals informēja, ka sākotnēji tika pieteikti 35 uzņēmēji septiņās kategorijās, taču piedalījās tikai 11 drosmīgākie sešās nominācijās, jo titulam "Gada lauksaimnieks" izvirzītie nepiekrita dalībai konkursā. Tika izteikta cerība, ka nākamgad varēs pasniegt balvas visās kategorijās.

Uzņēmēji tika sumināti sešās nominācijās, trijās no tām – "Gada darba devējs", "Gada ražotājs", "Gada labdaris" – par labāko atzīta SIA "Florabalt SIA" no Valles pagasta.

Uzņēmums ir viens no lielākajiem kūdras ieguvē un pārstrādē Latvijā. SIA "Florabalt SIA" nodarbojas ar kūdras ieguvi un substrātu ražošanu lauksaimniecībai un dārzkopībai, produkciju eksportējot uz daudzām Eiropas Savienības valstīm, Tuvajiem un Tālajiem Austrumiem, piemēram, Japānu, Krieviju. Uzņēmums iegulda līdzekļus savu darbinieku kvalifikācijas celšanā, aktīvi sadarbojas ar pašvaldību un piedalās tās rīkotajos pasākumos. "Florabalt SIA" kopš 2010. gada atbalsta Valles vidusskolas talantīgākos jauniešus, pieciem labākajiem maksājot stipendiju visu mācību gadu.

Nominācijā "Čaklās rokas" uzvarēja Līga Lauriņa – Vecumnieku floristikas studijas vadītāja, Latvijas amatniecības kameras florista amata meistare. Viņa organizē dažādus kursus un seminārus. Sadarbojoties ar skolām, L. Lauriņa savas zināšanas nodod tālāk bērniem. Viņas darbi bieži rotā gan izstādes, gan pasākumus.

Balvu "Gada jaunietis uzņēmējdarbībā" ieguva SIA "KEEFA" – bioloģisko sulu un biezeņu ražotājs, kas darbojas bijušajā Stelpes pienotavas ēkā. Uzņēmējs Roberts Cešeiko uzskata, ka cilvēkiem jādzīvo saskaņā ar sevi un apkārtējo dabu, tāpēc SIA "KEEFA" produkcija tiek ražota no bioloģiski audzētām dabas veltēm, tai ir bioloģiskās lauksaimniecības sertifikāts.

Par "Gada pakalpojumu sniedzēju" tika atzīts Bārbeles pagasta brīvdabas muzejs "Ausekļu dzirnavas", kas tūristiem piedāvā atpūtu sakoptā lauku vidē Iecavas upes ielokā.

"Ausekļu dzirnavu" saime ieguldījusi daudz darba vietas izveidē un sakārtošanā vēl pirms muzeja atklāšanas 2009. gadā. Atpūtas vietā tiek attīstīta latviešu lauku sēta, kur pieejama bagātīga senās tehnikas un darbarīku kolekcija. Ik gadu brīvdabas muzejā tiek rīkoti Sējas un Pļaujas svētki, kas ir plaši apmeklēti un guvuši lielu atsaucību.

Simpātiju balvu pasniedza Bauskas biznesa inkubatora vadītājs Uldis Maniks. To ieguva tikai dažas dienas pirms pasākuma dibināta uzņēmuma – SIA "Vīru virtuve" – īpašnieks Jānis Veide, kurš tika cildināts par aktivitāti dažādos pasākumos, meklējot biznesa kontaktus. U. Maniks uzsvēra, ka tā ir ļoti vērtīga īpašība uzņēmējam.

Domes pateicības saņēma visi konkursa dalībnieki: florista amata meistare Līga Lauriņa, keramiķis Leonīds Kupčs, a/s "Greenyard Horticulture Latvia", SIA "Piebalgas", SIA "Florabalt SIA", SIA "Pīlādzis", SIA "KEEFA", SIA "Deissi", z/s "Upescelmiņi", brīvdabas muzejs "Ausekļu dzirnavas", SIA "Kurmenes būvnieks".

Ina Dātava no SIA "Deissi" atzina, ka iegūtā atzinība rada pozitīvu satraukumu. Ar uzņēmējdarbību, atverot mazumtirdzniecības veikalu Vallē, viņa sākusi nodarboties nesen. I. Dātava arī nākamgad noteikti piedalīsies konkursā un pauda, ka šī gada sarīkojums uzņēmējiem bija izdevies.

Svētki noritēja omulīgā gaisotnē, viesus ar priekšnesumiem izklaidēja talantīgais čellists Mareks Radzēvičs. Pēc svinīgās daļas uzņēmēji neizklīda, bet cits ar citu draudzīgi aprunājās un izdancojās ballīšu mūzikas grupas "Nāc dejot!" (Aizkraukle) pavadībā.

Andris Vītols
"Vecumnieku Novada Ziņu" redaktors

Foto un video galerija

Bauskas novada pašvaldības iestādeBauskas novada pašvaldības iestāde «Vecumnieku apvienības pārvalde»

«Vecumnieku apvienības pārvalde»

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Bauskas novads, LV-3933