Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Biznesa ideju konkursa „Esi uzņēmējs Vecumnieku novadā 2019” 4. pieteikumu termiņā atbalstītas divas biznesa idejas

No 2019. gada 1. janvāra līdz 29. novembrim Vecumnieku novada pašvaldībā norisinājās biznesa ideju konkurss „Esi uzņēmējs Vecumnieku novadā 2019”, kur kopējais apgūstamais finansējums bija 6000,00 EUR no pašvaldības budžeta līdzekļiem, un vienam konkursa dalībniekam maksimālais pieejamais finansējums - līdz 1500,00 EUR.

Konkursam bija noteikti 4 pieteikšanās termiņi:

1. 2. janvāris – 29. marts;

2. 1. aprīlis – 28. jūnijs;

3. 1. jūlijs – 30. septembris;

4. 1. oktobris – 29. novembris.

Pēdējā pieteikumu iesniegšanas termiņā biznesa idejas pieteikumus iesniedza divi pretendenti, kuri ar vērtēšanas komisiju tikās 16. decembrī un prezentēja savas biznesa idejas.

Viena no pretendentēm, Kristīna Alde, ir IK “ALDESIGN rokdarbnīcas” saimniece. ALDESIGN rokdarbnīca piedāvā kvalitatīvus rokdarbu izstrādājumus, izejmateriālus un aksesuārus Vecumnieku centrā, Bauskas ielā 16. Veikaliņā tiek piedāvāti pašas Kristīnas darinātie rokdarbi, gan citu amatnieku un rokdarbnieku izstrādājumi. Regulāri tiek organizētas arī meistarklases. Aktīvajā sezonā ALDESIGN rokdarbnīcas izstrādājumus var iegādāties arī gadatirgos. Kristīnai ir pieredze tirdzniecībā un darbā ar klientiem, ir praktiskas iemaņas  vadīt meistarklases un pasākumus. Pašvaldības piešķirto finansējumu plānots izlietot, iegādājoties overloku un izšūšanas mašīnu, tādējādi paplašinot pakalpojumu un produktu klāstu.

Otra konkursa pretendente, Dace Krūmiņa, 3. februārī vēra durvis Vecumnieku sadzīves pakalpojumu centram, kas atrodas Vecumnieku pasta ēkā, Rīgas ielā 28. Vecumnieku sadzīves pakalpojumu centrs sākotnēji piedāvā apģērbu labošanas, ķīmiskās tīrītavas un apavu labošanas pieņemšanas punkta pakalpojumus. Taču sadzīves pakalpojumu spektru plānots paplašināt, pielāgojoties klientu pieprasījumam. Par konkursā piešķirto pašvaldības finansējumu plānots iegādāties un uzstādīt apkures sistēmu sadzīves pakalpojumu centra telpās, profesionālu overloku un šujmašīnu, kā arī gludekli ar tvaika gludināšanas funkciju.

Abas konkursa dalībnieces pretendēja uz maksimālo atbalsta summu – 1500,00 EUR, kas ir maksimālais pieejamais finansējums saimnieciskās darbības veicējiem, kas reģistrējuši saimniecisko darbību mazāk nekā 18 mēnešus pieteikuma vērtēšanas brīdī. Vērtēšanas komisija, uzklausot un izvērtējot pretendentu pieteikumus, atbalstīja K. Aldes (“ALDESIGN rokdarbnīcas”) biznesa idejas pieteikumu, projektam nosakot  finansējumu 1000,00 eiro apmērā, savukārt D. Krūmiņas biznesa ideja tika atbalstīta, nosakot finansējumu 750,00 eiro apmērā.

Kopumā 2019. gadā atbalstu saņēmuši 7 pretendenti, piešķirot 100% no konkursā paredzētā finansējuma – 6000,00 EUR.

Aicinām visus interesentus piedalīties 2020. gadā izsludinātajā biznesa ideju konkursā “Esi uzņēmējs Vecumnieku novadā 2020” un pieteikt savu biznesa ideju, lai pretendētu uz pašvaldības finansējumu savas biznesa idejas īstenošanai!

Konkurss norisinās no 2020. gada 2. janvāra līdz 2020. gada 30. oktobrim un tam ir noteikti 3 pieteikšanās termiņi:

1) 2. janvāris – 30. aprīlis;

2) 5. maijs – 31. jūlijs;

3) 3. augusts – 30. oktobris.

            Konkursa īstenošanai kopējais piešķirtais finansējums ir EUR 7000,00 no pašvaldības budžeta līdzekļiem. Vienam konkursa dalībniekam maksimālais pieejamais finansējums ir 1500,00 EUR, ja tā ir fiziska persona, kura ir gatava uzsākt uzņēmējdarbību Vecumnieku novada administratīvajā teritorijā vai tā ir juridiska vai fiziska persona, kuras saimnieciskā darbība reģistrēta ne ilgāk kā 18 mēnešus no pieteikuma vērtēšanas brīža. Līdz 1000,00 EUR lielu finansējumu varēs saņemt saimnieciskās darbības veicēji vai uzņēmumi, kuru saimnieciskā darbība reģistrēta ilgāk nekā 18 mēnešus.

Projektu pieteikumi tiek pieņemti līdz brīdim, kamēr konkursa īstenošanai pieejamais finansējums tiek izlietots pilnā apmērā vai pieejamais finansējums ir lielāks par 1500,00 EUR. Ja pieejamais finansējums ir mazāks par 1500,00 EUR, konkurss tiek slēgts.

Konkursa nolikums un pieteikuma veidlapas.

 

Sagatavoja:  Alīna Žukauska,

Vecumnieku novada domes projektu koordinatore

Tālr. 63920596; e-pasts:

Foto un video galerija

Bauskas novada pašvaldības iestādeBauskas novada pašvaldības iestāde «Vecumnieku apvienības pārvalde»

«Vecumnieku apvienības pārvalde»

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Bauskas novads, LV-3933