Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Noslēdzies konkurss “Gada uzņēmējs 2017”

Mūsu novada uzņēmēji 23.marta vakarā Vecumnieku tautas namā bija aicināti pie balti klātiem galdiem, lai svinīgā gaisotnē saņemtu pateicību un laba vēlējumus par ieguldīto darbu uzņēmumu un visa novada attīstībā.

“Gada uzņēmējs 2017” nomināciju ieguvēji:

Gada jaunietis uzņēmējdarbībā – Agnija Praškeļeviča
Čaklās rokas – bioloģiskā piemājas saimniecība “Gravas”
Gada pakalpojumu sniedzējs – Andžela Briča
Gada ražotājs – SIA “KEEFA”
Gada lauksaimnieks -  Andris Betaks
Gada labdaris – Zigmunda Alekšūna z/s “Bogadani”

Pārstāvot Bauskas biznesa inkubatoru, Uldis Maniks savu simpātiju balvu dāvāja uzņēmumam “Ābolis”.

Gandarījums par padarīto

Titula «Gada ražotājs» ieguvēja uzņēmuma SIA «KEEFA» īpašnieks Roberts Cešeiko pēc balvas saņemšanas ir pārliecības pilns: «Uzņēmumā tiek ieguldīts ļoti liels darbs, tas ir novērtēts arī valsts līmenī. Pērn pēc tikai pusgada darbības ieguvām balvu «Veselīgs Latvijas uzturs». Ejam uz priekšu!»

Pārsteigta par nominācijas «Gada jaunietis uzņēmējdarbībā» iegūšanu ir jaunā uzņēmēja Agnija Praškeļeviča: «Mans uzņēmums ir ļoti jauns. Ar darbu esmu panākusi to, ko gribēju. Ķeru visu, ko dzīve man sniedz, un esmu ļoti priecīga, ka mans Vecumnieku novads novērtē to, ko es daru. Tas ir fantastiski!»

gada uznemejs 13

R.Cešeiko uzteic pašvaldību, kas uzdrīkstas uzņēmēju konkursu organizēt, kaut arī Vecumnieku novads nav lielpilsēta ar neskaitāmiem uzņēmumiem: «Ja novadā būtu vien pieci uzņēmēji, arī tie jāuzslavē – cilvēki attīsta novadu, ir patīkami, ja kāds pasaka paldies.»

Prast lepoties

gada uznemejs 10 copy

Līdzīga aizrautība ir Agnijas Praškeļevičas acīs. Meitene mācās 11.klasē, tomēr nešauboties piedalījusies konkursā starp gados vecākiem un vairāk pieredzējušiem uzņēmējiem. Jauniete ir pārliecināta, ka konkurss ir lielisks veids, kā vairot vēlmi darboties: «Tas motivē uzņēmējus cīnīties tālāk un darīt daudz labāk. Atzinība parāda, ka cilvēki novērtē manu darbu – tas tiešām ir dalības vērts.»

Konkursa organizatore pašvaldības projektu koordinatore Alīna Žukauska stāsta, ka tieši gados jaunākie ir pilni drosmes un motivācijas piedalīties: «Jaunajiem uzņēmējiem tā ir laba iespēja popularizēt uzņēmumu.»

Mudina sadarboties

Keramiķis Leonīds Kupčs, kurš amatniecībā darbojas daudzus gadus, konkursā piedalās otro reizi, ar lepnumu rādot padarīto. Viņa radītie māla priekšmeti sarīkojuma laikā bija izstādīti zāles ieejas daļā. Lai arī māksliniekam tituls «Čaklās rokas» gāja secen arī šogad, ar darbiem viņš neskopojas. Izdzirdot, ka sarīkojuma vadītājam Roberto Meloni svešs ir vārds «krūka», viņš tūliņ dāvāja dziedātājam paša darināto māla krūzi.

gada uznemejs 08

A.Žukauska atzīst, ka konkurss ir lieliska iespēja pašvaldībai tuvāk iepazīt novada rosīgākos uzņēmējus, satiekoties neformālos apstākļos – katra ikdienas gaitās, pārrunāt problēmas un meklēt risinājumus. Apciemojumu laikā apspriestas Vecumnieku novada uzņēmēju biedrības un Bauskas biznesa inkubatora piedāvātās iespējas, lai mudinātu uzņēmējus sadarboties un veidot spēcīgu novada komersantu tīklu. «Mudinām uzņēmējus sanākt kopā, lai risina problēmas kopīgi,» saka domes un konkursa vērtēšanas komisijas vadītājs Guntis Kalniņš.

Mēs neesam mazi!

Svinīgajā uzrunā G.Kalniņš pauda: «Ceru, ka konkurss kļūs par tradīciju, kaut arī tas vēl nav populārs uzņēmēju vidū.» Lai arī šogad vērtēšanai tika pieteikti 48 uzņēmēji, vairāk nekā pērn, līdz vērtēšanai nonāca deviņi. Pašvaldības vadītājs atklāj, ka daži atteikušies piedalīties, jo uzņēmumi neatbilda kādam no nolikuma punktiem. Tomēr tas ir labojams, un konkursā var piedalīties citu gadu.

Atteikumi saņemti arī paškritikas dēļ, domājot, ka uzņēmēja darbība ir pārāk neliela. A.Žukauska uzsver: «Mazie uzņēmumi ir lielākā daļa uzņēmējdarbības sektorā, jo īpaši mūsu novadā. Šie cilvēki uz saviem pleciem nes lielo nodokļu nastu. Jāapzinās, ka viņi ir vērtība, kaut arī uzņēmumā ir viens, divi vai trīs cilvēki.»

Rīkotāji pateicās gan dalībniekiem, gan ikvienam, kurš pieteica konkursantus. Sarīkojumu līksmā noskaņā vadīja kultūras nama vadītāja Jana Juste un dziedātājs Roberto Meloni. Dziedātājs publiku priecēja ar muzikāliem priekšnesumiem saksofona un sintezatora pavadījumā.

gada uznemejs 24

Foto - Lauma Kalēja 

Lauma Kalēja
Sabiedrisko attiecību speciāliste
63976197

Foto un video galerija

Bauskas novada pašvaldības iestādeBauskas novada pašvaldības iestāde «Vecumnieku apvienības pārvalde»

«Vecumnieku apvienības pārvalde»

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Bauskas novads, LV-3933