Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Top adventes vainagi

Ideja par to, ka jādara ko tādu, kas dara prieku pašam un apkārtējiem Kristīnei bija jau sen. Tāpēc intereses pēc tika apmeklēti uzņēmējdarbības kursi, kuri aizsākās šā gada februārī Vecumnieku pagasta Iniciatīvu un aktivitāšu centrā. Ja sākumā Kristīnei likās, ka ideju savam biznesam nav un brīžiem pieķēra sevi pie domas, ka pati nemaz nezina, ko īsti grib darīt, tad jau vēlāk grupas dalībnieku un pasniedzēju aktīvās darbošanās un pozitīvo piemēru iespaidā, idejas sāka rasties viena pēc otras un radās vēl lielāks apmulsums – ko nu izvēlēties? Nedaudz  ievelkot elpu un  nogaidot radās plāns savas biznesa idejas attīstībai.

Kā radās ideja par adventes vainagu veidošanu?

Kristīne Kuzma:  -  Ideju par adventes vainagu veidošanu nolēmu īstenot jau vasarā, kad uzņēmējdarbības kursi bija tikko beigušies. Tā  mani tik ļoti pārņēma, ka pierunāju arī draudzeni Inetu Kannu piedalīties šajā ''piedzīvojumā''. Divas galvas tomēr gudrākas un, kad nolaižas rokas, ir tas otrs cilvēciņš, kurš uzmundrina. Ineta jau ilgu laiku strādā puķu veikaliņā un piecus gadus reizi nedēļā apmeklē floristikas nodarbības tepat Vecumniekos. Varu teikt, ka esam lieliska komanda, jo papildinām viena otru.

Adventes vainadziņu veidotājas: Ineta Kanna un Kristīne Kuzma.

Sākumā bija doma tāpat vien, aiz gara laika, tumšajos vakaros uzmeistarot kādu vainadziņu liekot lietā tikai savus līdzekļus un materiālus, ko daba mums piedāvā, taču viss izvērtās daudz nopietnāk. Pateicoties izveidotajai uzņēmējdarbības atbalsta grupai, nolēmām paņemt mikrokredītu  EUR 200.00 apmērā. Tos iztērējām vainagu pamatnēm, svečturiem, svecēm, līmei, līmes pistolēm un pārējiem floristikas piederumiem. Sākumā domājām, ka nauda vēl paliks pāri, taču nekā. Bet tas bija milzīgs atspēriens! Šobrīd esmu reģistrējusies kā saimnieciskās darbības veicējs.

Pateicoties Reinim Martinsonam, kurš atļāva mums izmantot viņa darbnīciņas telpas, tikām arī pie sava pagaidu stūrīša. Cik patīkami, ka ir tik saprotoši un laipni cilvēki! Prieks arī par pārējiem mūsu uzņēmēju grupiņas dalībniekiem, kuri piedāvā savu palīdzību un atbalstu.

Kāds ir Jūsu piedāvātās produkcijas klāsts?

 -Vainagi ir dažādi, tāpat kā cilvēku gaume. Vairāk gan tiek izmantoti tieši dabas materiāli, kurus pašas vācām gan tepat apkārtējos mežos, gan Botāniskajā dārzā, gan arī pie jūras un citur. Kā arī, dodoties ekskursijā  apceļojot Vidzemi, paspējām salasīt maisu ar čiekuriem.

Ir iespēja iegādāties arī dažādus dekorus, piemēram, pašdarinātus svečturus ar svecītēm, kas nebūs tik lieli kā vainags un tos būs ļoti ērti nolikt uz galda darba kabinetā. Tiek uzklausītas un realizētas ikviena klienta vēlmes. Apskatīties un iegādāties produkciju var pie mums darbnīciņā, bet vēlams iepriekš piezvanīt-26526566 (Kristīne), jo tā kā šis nav mūsu pamatdarbs, tad nevaram vienmēr būt uz vietas, bet iepriekš norunājot tikšanos visi interesenti būs laipni gaidīti apskatīt un iegādāties adventes laikam sev tīkamāko vainadziņu vai dekoru.

Kādi ir Jūsu nākotnes plāni saistībā ar uzsākto saimniecisko darbību?

-Šobrīd pašā darba „ karstākajā” laikā grūti no visa atslēgties un domāt, ko jaunu vēl iesākt, bet tā kā esmu visnotaļ daudzpusīgs cilvēks, tad šis ir tikai sākums. Nesen iemēģināju roku filcēšanā un dekupāžā – iespējams turpmākie projekti būs saistīts ar šīm nodarbēm. Ir doma piedāvāt telpu dekorēšanas pakalpojumu, bet to rādīs laiks!

Jūsu ieteikumi cilvēkiem, kuri vēlas uzsākt savu biznesu?

-Kas neriskē, tas nedzer šampanieti! Galvenais jau, manuprāt, ir nenobīties no pārmaiņām, sākt kaut ko darīt, un tad jau lietas pašas iet uz priekšu! Noteikti ir vajadzīgs kāds cilvēks, kurš jūs atbalsta, iedrošina un tic tam, ka jūs to varat! Manā gadījumā tie bija divi cilvēciņi, kuri man ļoti palīdzēja  – Eleonora Maisaka un mans tētis (Valdis Kuzma). Paldies viņiem par padomu un atbalstu!

Ieskats Kristīnes Kuzmas un Inetas Kannas veidotajos darbiņos:

adv2

Foto un video galerija

Bauskas novada pašvaldības iestādeBauskas novada pašvaldības iestāde «Vecumnieku apvienības pārvalde»

«Vecumnieku apvienības pārvalde»

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Bauskas novads, LV-3933