Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

SIA PAKĀPIENS

Direktors – Egils Reinbergs
Atrašanās vieta: "Jaunezernieki", Vecumnieku novads, Vecumnieki, LV-3933
Uzņēmējdarbības veids – Sabiedrība ar ierobežotu atbildību
Nodarbināto skaits: 25

Uzņēmējdarbības reģistrēšana/uzsākšana: 1993. gads

Produkcija:  pirts un saunu materiāls, galdniecības pakalpojumi

Kokapstrādes firma SIA „Pakāpiens” dibināta 1993. gadā. Īpašnieks un direktors – Egils Reinbergs. Uzņēmumā strādā arī direktora sieva – Lidija Reinberga. Papildus uzņēmuma piedāvātajiem pakalpojumiem un produkcijai, uzņēmuma telpās visiem ir iespēja aplūkot un iegādāties Lidijas savdabīgas rotas, kas gatavotas  no dažādu valstu pusdārgakmeņiem, Svarovska kristāliem, Murāno stikla, koka, plastiskā materiāla „Fimo”,  Japāņu firmas „TOHO” pērlēm, dzintara, govs raga, presēta zivs kaula, kā arī daudz dažādiem citiem materiāliem.

1. Kā radās iecere iesaistīties kokapstrādes biznesā?

Lidija Reinberga: Kokapstrādes biznesu uzsāka Egils, kurš ir beidzis Rīgas Tehnisko universitāti. Tā kā izvēlētā profesija viņu interesēja, tad arī darbu pēc PMK-2 likvidēšanas viņš vēlējās saistīt ar celtniecību. Bija iespēja privatizēt galdniecības cehu, uz kura bāzes tad arī radās SIA „Pakāpiens”. Tolaik es strādāju tirdzniecībā pie privāta darba devēja. 2003. gadā, apstākļu spiesta, sāku strādāt vīra firmā kā direktora vietniece saimnieciskajos jautājumos. Darbs ar cilvēkiem man ļoti patīk! Labie darba apstākļi, koka smarža, darbabiedru atbalsts – tas viss kopā deva milzīgu gandarījumu!

2. Kā Jūs nonācāt līdz rotu dizainam?

 - Kaut darbs ar cilvēkiem, kā arī darba apstākļi SIA „Pakāpiens” man patika, somu standarta apdares materiālu ražošana un tirdzniecība ar laiku palika par rutīnu. Būdama apveltīta ar lielām darba spējām, nemeklēju IEGANSTUS  nestrādāt, bet gan meklēju IESPĒJAS piestrādāt! Un, kas meklē, tas atrod - Izraēlas firma „Delica” rīkoja Rīgā „BeadArt” kursus. Tas bija tas, ko visu savu apzināto mūžu biju sapņojusi gan miegā, gan nomodā! Pabeidzu dažādas kreļļu veidošanas meistarklases un ieguvu starptautisku Sertifikātu!  No 2004. gada līdz – 2007. gadam  konkursa „Sakoptākais Latvijas pagasts” ietvaros, bija iespēja parādīt ģimenes biznesa un hobija rezultātus! Bija arī ieradusies žurnāliste Monika Zīle, un es saņēmu iedrošinājumu sirdsmīļo nodarbi pārvērst par mazu biznesu! 2006. gadā VID nokārtoju dokumentus kā  pašnodarbinātā persona un sāku savus darbiņus nodot firmām un veikaliem uz realizāciju!

3. Kāds ir SIA „Pakāpiens” gatavotās produkcijas klāsts un kā tas ir mainījies laika gaitā no ražošanas pirmsākumiem?

 -  1993.gadā sākām ar taras dēlīšu ražošanu un tad pakāpeniski pilnveidojāmies!

SIA „Pakāpiens”:

  • ražo apdares, lāvas, grīdas dēļus, līstes, aplodas un dažādus materiālus saunām un citām telpām ( no Latvijas apses, melnalkšņa, liepas, oša, ozola, priedes, egles u.c. );
  • izgatavo  un uzstāda  saliekamas saunu kabīnes;
  • veic dažādus galdniecības pakalpojumus;
  • gatavo taras materiālu;
  • piedāvā briketes no apses, melnalkšņa;
  • veic ēvelēšanas un žāvēšanas pakalpojumus.

4. Kur iespējams iepazīties ar SIA „Pakāpiens” preču un pakalpojumu klāstu, un  Jūsu izgatavotajām rotaslietām?

 - Visu iepriekšminēto preču un pakalpojumu klāstu var redzēt SIA „Pakāpiens” prezentācijas telpās 2. stāvā no plkst. 8.00-17.00 katru darba dienu!

Arī gatavās rotas un to izgatavošanas procesu var vērot turpat, kur draudzīgi sadzīvo akmeņi ar koku! Esmu pieejama 24 stundas diennaktī, iepriekš gan piesakoties pa tālruni. Laipni gaidīti gan individuāli, gan grupās!

Protams, ka ir sava mājas lapa – www.sauna.2000.lv.

5. Kā reklamējat saražoto un sniegtos pakalpojumus?

 - Krieviem ir „Sarafannoje radio”, latviešiem – „no mutes mutē”! Ir produkcijas klāsts, ko ārzemes nepieprasa, to caur sludinājumu portāliem var skatīt jebkurš interesents un pēc tam - arī iegādāties.

Es ilgus gadus esmu Latvijas Lauku Sieviešu Apvienībā (LLSA), kura piedāvā 3 reizes gadā iespēju lauku sievietēm  piedalīties bezmaksas izstādēs Ķīpsalā –  Intertextil Balticum, Dārzs un Flora, kā arī izstādē Lauku Sēta Rāmavā. Paldies Eleonorai Maisakai, Raimondai Ribikauskai un Bauskas TIC par iespēju reklamēties izstādēs un katalogos!

Protams, mums pašiem patīkami iepriecināt mērķauditoriju – gan sievietes, gan vīriešus, gan bērnus! Dodam  ieskatu gan kokapstrādes, gan juveliera amata specifikā!

6. Vai produkcijai ir izstrādāts  logo, marķējums?

 - Par cik darbs saistīts ar koku, tad uz vizītkartēm parādījās ozola attēls – stipruma, varenuma, diženuma simbols! Šo logo izmantojam arī pasūtot  prezentācijas suvenīrus! Paldies lojālajiem darba ņēmējiem, kuri ar savu darbu un attieksmi palīdzējuši sasniegt šo līmeni.  Mūsu produkciju un darba stilu   atpazīst, ciena un novērtē gan Latvijā, gan ārpus tās robežām!

7.  Kur tiek realizēta SIA PAKĀPIENS produkcija?

 - Latvieši  ir pirts tradīciju cienītāji. Iespēju robežās viņi cenšas īstenot savus sapņus – izveidot pirti vai vismaz saunas kabīni. Tomēr visvairāk savu produkciju  sūtām uz ārzemēm. Mums ir sadarbības partneri sākot ar ASV un beidzot ar Ķīnu! Nopietni pircēji ir Igaunijā, Vācijā, Somijā, Nīderlandē! Cerams, ka materiāliem apstākļiem uzlabojoties, mūsu kvalitatīvā prece iepriecinās arvien vairāk Latvijas iedzīvotāju!

8. Kā vērtējat līdz šim paveikto? Vai plānojat turpmāku attīstību?

 - Pašlaik esam gandarīti par sasniegto! Protams, jebkurš uzņēmējs vēlas izaugsmi! Jau Rainis ir teicis- „Pastāvēs, kas mainīsies”! Eiropas naudas neesam izmantojuši un arī turpmāk centīsimies attīstīties ar sava darba augļiem! Bet, ņemot vērā Latvijas un pasaules politisko un ekonomisko situāciju –  skatīsimies pēc apstākļiem!

9.  Ko varat ieteikt tiem, kuri plāno uzsākt savu biznesu?

 - Biznesam tāpat kā kokam ir divi gali – ir plusi un mīnusi! Ir labi būt darba ņēmējam, vēl labāk – darba devējam! Bet vārds UZŅĒMĒJS nozīmē – nebaidīties uzņemties atbildību un daudz darīt, tas ir, strādāt! Labāk necerēt uz ātriem panākumiem! Manas subjektīvās domas – ir vajadzīga VEIKSME! Jā, ideāli, ja īstajā vietā un laikā VEIKSME satiekas ar jums! Ja neizdodas vienreiz, nebaidieties –mācieties no savām kļūdām, no citu kļūdām un  turpiniet sasniegt savu mērķi! ! Ticiet labajam un izdosies!

Autors: Iveta Balcere, domes Projektu koordinatore

Foto no Reinnbergu ģimenes arhīva

Foto un video galerija

Bauskas novada pašvaldības iestādeBauskas novada pašvaldības iestāde «Vecumnieku apvienības pārvalde»

«Vecumnieku apvienības pārvalde»

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Bauskas novads, LV-3933