Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

FLISPROFF - radoši flīzēšanas pakalpojumi

Valdes loceklis: Gatis Vēveris
Atrašanās vieta: Vecumnieki
Pakalpojuma sniegšanas vieta: Latvija, Norvēģija

Uzņēmējdarbības veids: Sabiedrība ar ierobežotu atbildību
Nodarbināto skaits: līdz 5 darbinieki
Uzņēmējdarbības reģistrēšana: 2015. gada janvāris
Pieredze : aptuveni 20 gadi

Pakalpojums: Flīzēšana

SIA “FLISPROFF” ir ģimenes uzņēmums, kas nodarbojas ar flīzēšanas pakalpojumu sniegšanu. Tas ir veidots uz katra ģimenes locekļa prasmēm, ar mērķi nodrošināt ģimeni ar ienākumiem. Gatis Vēveris ir flīzēšanas guru, kurš lemj tehniskos jautājumus un “iznes objekta smagumu uz saviem pleciem”. Maija Vēvere rūpējas par uzņēmuma organizatorisko pusi. Dēli – Otomārs un Dāvis ir spēcīgi palīgi ikdienā un nestandarta situācijās.

1. Kā aizsākās šis bizness un kādas ir tā detaļas?

Gatis, Maija Vēveri: Biznesa sākums meklējams aptuveni pirms 20 gadiem, kad Gatis sāka strādāt celtniecībā - slīpējot prasmes un krājot pieredzi. Liela daļa skaistie darbi radīti darbojoties uzņēmumam SIA “AMG Projekts”, kas bija pirmais mēģinājums veikt uzņēmējdarbību. Secinājām, ka lielāku apjomu veikšanai nepieciešams apvienoties un notika “sadraudzība” ar betonētājiem SIA “Divas Collas”.

Flīzēšana ietilpst apdares darbos, ko kompleksi apgūst katrs jaunais apdares darbu speciālists. Teorija, kuru māca skolā, ir laba, bet pašu gadiem krāta pieredze, labs darba audzinātājs, jauni materiāli, tehnoloģijas, stila izjūta un stabila vērtību sistēma ir nenovērtējama bagātība, kuru nav iespējams iegūt, kā tikai caur praksi. Tas viss kopā veido biznesa pamatu, kas saucās “čujs, ņuhs un poņa”.

Nianses ir katrā objektā. Pat flīzējot viesnīcu ar 100 sanmezgliem viena trešā daļa tiks paveikta kā plānots projektā, otra trešdaļa ar nelielām nobīdēm un trešā daļa jārisina ar radošu pieeju. Kopumā lielāko gandarījumu sniedz sarežģītie darbi. Sarežģītākais ar ko nākas saskarties - liektu un apaļu virsmu, padziļinājumu un izbīdījumu veidošana un flīzēšana. Kā arī, aiļu apdare ar dekoratīvajiem elementiem vai 15 dažādu caurumu izurbšana īpaši cietās flīzēs vienam sanmezglam (pacietības treniņš). Piemēram, attēlā redzamā iebūvētā vanna ir uzskatāma par niansētu un sarežģītu darbu karkasa konstrukcijas un novietojamības dēļ (pretējā siena ir slīpa). Karkasā iestrādātas divas tehniskās lūkas un vieta kājām stāvot pie vannas.

Foto Jānis Vīlaks OSPPE

2. Ar cik lieliem ieguldījumiem jārēķinās, lai uzsāktu šādu uzņēmējdarbību?

Teorētiski rēķinot ieguldījumi nav lieli. Flīzētājs ir amatnieks, tātad lielākā vērtība – prasmes un pieredze. Svarīgi – kādā līmenī vēlies strādāt. Flīzes ir dažādu izmēru, līdz pat 20000mm šķautnē un vairāk, kā arī dažādu materiālu, piemēram, akmens, porcelāns, stikls, māls, metāls. Katram materiālam jāpielieto savi instrumenti un asmeņi. Lai kvalitatīvi un ātri veiktu flīzēšanu, nepieciešami dažādi elektroinstrumenti, lāzeri, kroņurbji un asmeņi aptuveni EUR 3000.00 apmērā.

3. Kāds ir uzņēmuma piedāvātais pakalpojumu klāsts?

Mēs veicam flīzēšanu un visus darbus, kas saistīti ar flīzēšanas pakalpojumiem:

 • plakņu līdzināšanu;
 • stūru taisnošanu;
 • hidroizolācijas ieklāšanu,
 • atbalsta sienu mūrēšanu (dušām, vannām);
 • silto grīdu izveidi;
 • slīpumu izveide uz trapiem;
 • karkasu izveide vannām, stāvvadiem;
 • tāmēšanu;
 • materiālu sagādi;
 • flīžu pieņemšanu u.t.t.

4. Kas ir Jūsu klienti?

Mūsu klienti ir privātpersonas, dizaineri, projektu vadītāji, darbu vadītāji, uzņēmēji. Cilvēki, kuri novērtē kvalitāti, precizitāti, ātrumu, uzticamību un tīrību objektā.

Mūsu sniegtie pakalpojumi aptver plašu klientu loku – strādājām gan ar lieliem un sarežģītiem, gan vienkāršiem un nelieliem projektiem, piemēram, Vecumnieku novadā mums šobrīd top jau sestais objekts.

Uzņēmuma mājas lapā būs pieejams jauns piedāvājums – „uzdāvini flīzētāja pakalpojumu”. Tas nozīmē, ka, ja kāds vēlēsies palīdzēt vecākiem, kādam citam ģimenes loceklim, bet pašam nav laika nodarboties ar flīzēšanas materiālu sagādi un darbu vadīšanu, tad to varēs uzticēt “Flisproff” SIA. Viņi darbus veiks kā krietns un rūpīgs saimnieks, attālināti turot klientu lietas kursā par darba procesa norisi (sarakste, bildes, līgumi).

5. Vai Jūsu darbi ir apskatāmi plašākai publikas daļai?

No publiski pieejamiem sektoriem pirmās nāk prātā “MOLA” abas kāpnes, kas veidotas 2005. gadā un kalpo teicami vēl šodien. Kā arī, Ogrē, tirdzniecības centrā ‘’DAUGA” koridori ir mūsu uzņēmuma flīzēti. Rīgā, Tirdzniecības centra ZOOM interijerā aplūkojami mūsu darba rezultāti. Privātais sektors gan pārsvarā ir slēgts publicitātei.

Kāpnes T/C Mols

Foto: no privātā arhīva

LELB Usmas draudzes baznīca

Foto: no privātā arhīva

6. Vai uzņēmumam ir savs logo vai kāda atpazīstamības zīme?

Jā, mums ir izstrādāts gan logo, gan sauklis:

Nosaukums veidots tā, lai to varētu atpazīt arī Norvēģijā, kur atrodas daļa no mūsu tirgus.

Uzņēmuma nosaukumā ietverts kods no - profesionāla flīzēšana:

 • melnais “Flis” simbolizē vienkāršos flīzēšanas darbus –paredzamus, robustus, mazliet garlaicīgus (piemēram, lielveikalu, ražošanas telpu, grīdas, sienas). Tie ir objekti, kuros pieprasa salīdzinoši zemu cenu, ātrus tempus un pieņemamu kvalitāti, pretī sniedzot ievērojamus apjoms;
 • sarkanais “proff ” ir profesionalitāte, pieredze, elastība un radošums;
 • Radoši flīzēšanas pakalpojumi” nozīmē attieksmi: radoši, precīzi, akurāti.

Īpašais fonts uzsver “glītu rokrakstu” gan dzīvē, gan darbā.

7. Vai esat piedalījušies kādā pasākumā (izstādē)?

Līdz šim neesam piedalījušies un tuvākajā laikā neplānojam piedalīties izstādēs.

Tā ir laba iespēja piedalīties starptautiskās izstādes, kurās mēs varētu izrādīt sarežģītu mezglu un pieslēgumu risinājumus, piemēram, terasēm, balkoniem vai varētu būt izveidoti miniatūri nestandarta risinājumi un īpaša dizaina flīžu pielietojumi apskatei. Bet izstādes ir dārgs „prieks”, kuru mazie uzņēmēji nevar atļauties bez īpašas sagatavošanās. Tas būtiski var ietekmēt uzņēmuma piedāvātā pakalpojuma cenu un rentabilitāti.

8. Kā uzņēmuma pakalpojumi tiek reklamēti?

Mums ir izstrādātas dizaina vizītkartes, top mājas lapa un tiek plānota reklāma uz auto. Šobrīd uzsvars tiks likts uz mazbudžeta mārketingu un darbu ar klientu “aci pret aci”. Tā ir mūsu labākā reklāma. Nekāda “spalvu spodrināšana” ar reklāmu palīdzību nelīdzēs, ja pakalpojums nebūs kvalitatīvs un komunikācija ar klientu apgrūtināta. Mūsu šī brīža iespējas ir ierobežotas, tāpēc vērienīgi sevi reklamējot potenciālo klientu loks var kļūt tik plašs, ka nespēsim tikt galā ar lielo darba apjomu. Tāpēc reklāmu pielietojam saprātīgās devās.

9. Vai plānojat turpmāku attīstību?

Flīzētājs ir amatnieks ar specifiskām prasmēm. Attīstot lielāku uzņēmumu ir nepieciešami daudz meistari ar augstu kvalifikāciju, līdzīgu vērtību sistēmu, kuriem var uzticēties. Ja šādi meistari būs pieejami pietiekošā skaitā, tad pakalpojuma noieta tirgu atrast nebūs problēmas un varēsim attīstīties.

10. Kur var iegūt informāciju par uzņēmumu „Fliss proff”?

Informāciju par mums varēs atrast interneta mājas lapā www.flisproff.com vai uz braucošā auto reklāmas. Kā arī, sīkāku informāciju par SIA “FLISPROFF” sniegtajiem pakalpojumiem var iegūt zvanot mums:

 • Maijai - tel. 29377028, ja vēlaties aprunāties par un ap flīzēšanas darbiem;
 • Gatim - tel. 29424602, ja var apskatīt objektu un sākt flīzēt.

11. Jūsu ieteikumi cilvēkiem, kuri vēlas uzsākt savu biznesu?

Strādāt, strādāt un vēlreiz strādāt! Neviens nesaka, ka būs viegli, bet, ja izdosies tikt pie darba augļiem, tas būs pat ļoti patīkami.

Mūs šobrīd mudina – nepelni naudu bosam, kļūsti pats par priekšnieku sev! Nedrīkst klausīt populismam, ir jādomā, jārēķina, jārīkojas pašam, jālasa likumdošana, jāburto starp rindām, jāreklamē sava nodarbe u.t.t.

Tas ir jāizlemj pašam – vai tev piemīt nepieciešamās prasmes un zināšanas un vai esi gatavs strādāt un augt!

Ja esi gatavs strādāt un augt, tad novēlam veiksmi ceļā uz panākumiem!

Esi lepns par savu darbu tāpat kā mēs!

SIA “FLISPROFF” pārstāvji – Dāvis (no kreisās), Gatis

Foto: no privātā arhīva

 

Autors: Iveta Balcere, domes Projektu koordinatore

Foto un video galerija

Bauskas novada pašvaldības iestādeBauskas novada pašvaldības iestāde «Vecumnieku apvienības pārvalde»

«Vecumnieku apvienības pārvalde»

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Bauskas novads, LV-3933